bugün

entry'ler (143)

goodnight moon

umut ışığım filminin soundtrack'inde yer alan halini daha çok sevdiğim müthiş şarkı.
açtım youtube'dan şarkıyı, mouse sağ tuşa bastım, döngüye tıkladım, tadından yenmiyor vallahi.

https://www.youtube.com/watch?v=mEUGTpA0-UU

evlilik

normal şartlarda, hiçbir şekilde bir araya gelmeyeceğin, sohbet etmeyeceğin, yemek yemeyeceğin insanlarla akraba olmaktır.

mr robot

dizi.
birinci sezonu hack, dünyayı değiştirmek, psikoloji derken aldı beni götürdü. ama ikinci sezon sıçmak üzere. sıçmak üzere diyorum çünkü an itibariyle üç bölüm kaldı sezonun bitmesine (ikinci sezon 10 bölüm olacak diyorlar) ve yedinci bölüm finalinden itibaren hareketlenmeye başladı ve bir şans vereyim diyorum.
ama birinci sezondan sonra yeni karakterler ekleyip, birbirinden kopuk yedi bölümden sonra nasıl toparlayacaklar bilemiyorum.

--spoiler--
tek renk çarşaflar, günlük yaşam rutinleri (yemek, bulaşık, basketbol) ve teknolojiden uzak durmaları görünce akıl hastanesinde olduğunu düşünmüştüm; hapishane çıktı.
--spoiler--

tbwa istanbul

keçi ve kadir inanır ı, ido tatlıses ile hamburgeri aynı reklamda buluşturabilen reklam ajansı. ido tatlıses in mc donalds reklamı işinden utanıyorlar herhalde, web sitelerine koymamışlar.

ido tatlıses in mc donalds reklamı

boktur. uluslararası markalar, bulundukları ülkeyi ve insanları nasıl görüyorsa ona göre birilerini reklamlarında oynatıyorlar diye düşündüm baştan. sonra vazgeçtim. bu, düpe düz anadolu grubu nun halt yemesi gibi görünüyor. tabi tbwa istanbul u da unutmamak gerekir. fikir, bu ajanstan çıkıyor sonuçta.
tbwa istanbul da çalışan tanıdığı olan birini bulsam söyleyeceğim, bu fikri bulanın ağzına tuvalet terliği ile vursun.
"reklamın iyisi kötüsü olmaz, bak, marka kendinden bahsettiriyor sana bik bik bik" diyene de kafam girsin. yıl 2016 ulan.

hiç kadın seri katil olmaması

Olivia Munn 'un oynadığı "the babymakers" filminde, kadının,çocuklarının olmama sebebinin kocasından kaynaklandığını üç arkadaşına anlatmasından sonra, bütün şehrin bunu öğrenmesi üzerine karı koca arasında şöyle bir diyalog geçer :

Kadın : sadece üç arkadaşıma anlattım
Erkek : hayır, sen üç 'kadına' anlatmışsın. neden hiç kadın seri katil yoktur bilir misin? çünkü ilk cinayetten sonra gidip birine anlatırlar da ondan.

vutran

Hilti diyen olsa da artık geçerli olmayacak olan, delici alet..

ömer dinçer den akpli vekile torpil

akp adıyaman milletvekili Muhammed Murtaza yetiş'in, milli eğitim bakanı'ndan, bir yakını için torpil istediği pusulanın görüntülenmesi ile ortaya çıkan gerçek.
bu tarz torpil isteklerinin olduğu, torpillerin gerçekleştiği herkesçe biliniyor.
benim takıldığım; adıyaman ticaret meslek lisesi'nde öğretmen olarak çalışan birinin kahire eğitim ataşesi olmasını istemek..
lan bari il/ilçe milli eğitim müdürü, hadi olmadı en azından okulun müdürü olsaydı adam. öğretmen diyorsun ataşe diyorsun..
acaba ben de bir milletvekili yakin bulup, bir smmm olarak maliye bakanlığı müsteşarı, gelir idaresi başkanı falan mı olmayı istesem.?

tekerlekli sandalye

engelli insanlar için en önemli araçlardan biri.
hani hep söyleniyor ya "belediyeler, kaldırımları yaparken engellileri düşünmüyor" diye; tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan birisi veya böyle bir yakını olan dışında bu kaldırımları farkeden kimse yoktur diye düşünüyordum.. yanılmışım..
engellilerin zorluklarından bir tanesi olan bu kaldırımları görmek için bir bebek arabası sahibi olmanız da yeterli.
sokaklarda bebek arabası ile dolaşmak ne kadar zor.. arabayı yüksek kaldırımlara çıkarmak/indirmek, çocuğu uyandırmadan, rahatsız etmeden bunu yapmaya çalışmak...
bebek arabası olunca daha net görüyorsunuz kaldırımlara araç parkeden öküzleri..
yüksek merdivenli üst geçitler yüzünden karşıya geçememeyi...
yaya geçitlerinde durmayan araçlar yüzünden, diğer insanlar gibi koşarak geçememeyi..
evet, altı üstü bir bebek arabası ile..

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

cemali- duymak istiyorum.

terörü ülkenin gündeminden çıkarmak

Bingöl'de askerleri taşıyan otobüse yapılan terör saldırısının ardından, başbakan'ın yaptığı açıklamada yer alan vaat. http://siyaset.milliyet.c....2012/1598928/default.htm

terörü bitireceğiz demek istemiştir herhalde başbakan.
ee peki neden bu sözü duyunca aklımıza; terörü bitirmek yerine gündem değiştirmek
geliyor?
neden anayasa, başbanlık sistemi tartışmaları yapacakları geliyor?
neden hiç olmadı cehape'ye 1930'larla ilgili bir laf çakacağı geliyor?
neden bir an önce kış gelsin de teröristler inlerine dönsün diye dua ettikleri geliyor?

seksli düzen

içinde bulunan hayatın, seks üzerine kurulmuş olması hali.
insanoğlu olarak ne diye bu kadar çok çalışıyoruz? para kazanmak için..
para ne için? hep daha iyi bir seks için.
iyi giyinmek, iyi bir arabaya binmek, iyi bir yerde yaşamak, iyi bir kariyer, iyi bir iş, hep ama hep seks için..

aracın önüne plaka takmamak

son zamanlarda lüks otomobillerde gözlemlenen bir durum.
hatta kümeyi biraz daha daraltalım; porsche panamera araçlarda sıklıkla görünen bir durum..
aracın ön görüntüsünün bozulduğunu düşünüyor sanırım bu kafadaki insanlar..
mutlaka plaka ile ilgili bir yasak vardır ama malumunuz üzere, ülkemizde kanunlar; uygulayan kişiye, uygulanacak kişiye, yere, markaya, yüksek tanıdığa/akrabaya göre değiştiği için, plakayı takmak ile ilgili bir zorunluluk hissetmiyorlar..
nedir ki yani öne plaka takmamak? neyin kafası, neyin havası? öne plaka takmam siz ancak beni arkamdan görürsünüz mü demek?
ee arkaya da takmayın o zaman? yok, olmaz. o zaman ismine özel almak için bir kaç kez al-sat yaptığı emeğine yazık.

mybilet

bilet satış sitesi.
galatasaray'ın yurtdışı maç biletlerini de satmaya başlamış.
M.United maçına ilişkin bilet satıyor ama açıklamalar okunduğunda; biletlerin galatasaray'a ayrılan kale arkasından değil, ingiliz taraftarların arasından bir bölgeden olduğu ve sağlıklı bir maç izlemek için, maç sırasında forma, kaşkol vs. bulundurulmaması öğütleniyor.

lpg ye yapılan yüzde 11 lik zam

sürekli benzin ve mazotun arkasına saklanan ama sonunda yakayı ele veren lpg'nin başına gelen vahim olay.
arkasından gelsin taksi ücretlerine zam.
20 tl'lik gazla, artık öncekine göre daha kısa süre hava atabilecek şahin'li arkadaşlar..

fenerbahçe

türk futbol takımı.
bir galatasaray'lı olarak çok net söyleyebilirim ki; fenerbahçe'nin 2012-2013 sezonu futbol takım kadrosu oyuncu bakımından gayet iyi..
ve yine bir galatasaray'lı olarak çok net söyleyebilirim ki; allah'tan başlarında aykut gibi bir hoca var.

ptt kargo

devletin kargo şirketi diye tanımlanabilir.
internet üzerinden, taa amerika'lardan alışveriş yapıyorsun, adamlar anında usps'e teslim edip barkod numarasını gönderiyor.. bakıyorsun amerika'dan ayrılmış gönderi. ertesi gün, hadi bilemedin bir sonraki gün türkiye'ye giriş yapmış olması gerekiyor. ptt'nin sitesinden barkod numarasını girip takibe devam etmek istiyorsun ama ne fayda.. bir türlü ülkeye girişi görünmüyor.
aradan bir hafta geçiyor hala bir giriş yok.
yüksek teknolojilerle idare edilen ptt'nin iphone uygulamasını yükleyip gönderiyi takip ettiğinde, son dağıtım bölgesine geldiğini görüyorsun. internetten bakıyorsun, hala yok gönderi.
dağıtım noktasını arayıp kargoyu buluyorsun, gelip elden teslim alacağını söylüyorsun.. gittiğinde kargonu buluyorlar ama vermiyorlar. paket orada karşında duruyor ama sana vermiyorlar.. sebep? ülkeye girişi yapılmamış.
yurtdışından gelen bir paket, girişler yapılmadan son noktaya kadar gelebiliyor ama
sana teslim edilmiyor.

ukra inşaat

necati şaşmaz'ın reklamında oynadığı bu inşaat, uzunca bir süredir durmaktadır.
Esenyurt belediyesi ile yaşanan ruhsat problemi nedeniyle inşaatın durdurulduğu söyleniyor.

haangar

iflas etmiş olan ucuz ayakkabı markası.
http://www.finansgundem.c...bi-devi-iflas-etti/103161

ertem şener

satıla satıla ortada birşeyi kalmayan doğan grubu'ndan istifa ederek, artık iyice futboldan kopmuş olan anlatıcı.
kendine has maç anlatımı olan biriydi.
zamanın birinde messi'nin her yerini öpmekten bahsetmiş, twitter'a ne yazsa, hemen birileri her yerinden öpmekle ilgili espri yapıyor.