bugün

bu aralar 2. el almayın by lock yüklenmişse sizden önceki , ne olacağı belli olmuyor. özellikle 2. el piyasasından bi süreliğine el çekin.
iphone almayın ve android telefonlarda da 1500 tl üzerine yönelmeyin artık telefınların birbirine karşı bir üstünlüğü kalmadı. 4gb rame ihtiyacınız yok yüksek işlemci gücüne de.
gündemde olanlardan almayın çünkü genellikle onlar sorunlu çıkıyor. mesela note 7'nin bataryaları patladığı için üretiminin durdurulduğunu duymuştum. ama ne kadar doğru bilmiyorum tabii.

galaxy a7 önerebilirim. güzel telefon.
iphone alın, rahat edin..

gerisi bildiğin boş muhabbet..
Yurt dışına giden varsa bütçeye uygun bir nexus aldırılabilir.
Kudurup Hemen model arayisina girmeyin. Önce bi sakinlesip bu yazdığımı okuyun.

Düşünün kendi kendinize bu yazdığımı okurken.

"Ulan ben bu telefonla neler yapacagim" diyin mesela.

Eğer ki;

Cevabınız "ne yapacağım iste amk facebook, sözlük, twitter, instagram falan arada fotograf cekeriz" ise. Bi iki yil once cikmis guzel ve ucuz android telefonlar var. Onlara yönelin. Bi lg g4 mesela otu boku cekme hastaliginizi giderecek kadar harika kameraya sahip, son cikan yuksek grafikli oyunlari rahatlikla oynatir. Secenekler arttırılır.

Ha eger ki cevabiniz bu degilse yazinin devamini okumayin cunku baska bir cevap secenegi sunmayacagim. Siradaki 2 cumlemi okuyup ikna olmadiysaniz eger hemem okumayi birakip en yakin apple store yolunu tutup bir 7 sahibi olun.

Kendinizi kandirmayin ya bi düşünün, Senin alacağın iphone 7 nin sayamayacagim kadar ozelligi bussuru biseyi var. Cem yilmazin dedigi gibi "elindeki telefonda uzaya cikacak teknoloji var sen napiyosun -bak enistemi buyutuyorum"

sosyal uygulamalar kullanip arada bir yuksek grafikli oyunlar oynarim falan diyorsan 2 3 sene oncenin makineleri de rahatlikla isini görür. Hadi kolay gelsin artik aradığın telefonda olmasi gereken ozellikleri biliyorsun aramaya baslayabilirsin.
Bataryası olsun.
Donup kaldığında bataryayı çıkar tak çalışmaya devam eder.
note 4 al.
2.el falan almayın gidin mağazadan ful aksesuarlı garantili kutulu alın.
almayın...
iphone pismanlik degildir. dusunmeden aliniz.
ikinci eli düşük fiyata satılan vodafone gibi firmaların güzel telefonlarını tercih edebilirsiniz.
Sakin gidip iphone disinda bi sey almayin. Ha kardesim butcem bin tl ondan diyosan eyvallah.
Ama gidip 2 milyar 1.5 kusur milyar boktan sikindirik androidlere verirsen
(bkz: kak siktir git)

Edit: 1 milyar fndkdk.
Edit: sen 1 milyar 350 milyon sen.
ikinci el telefon almanın risklerini gözardı etmeyin. Satın aldığınız telefon çalıntı çıkabilir. Daha kötüsü karanlık birileri tarafından kullanılmış olabilir. Sim kartınızı telefona taktığınızda operatör i.m.e.i üzerinden daha önce teknik takibe alınmış numaralarla çapraz karşılaştırma yapabiliyor.

Yok daha neler diyebilirsiniz ama son baktığımda 100.000 kişiyi içeri almışlardı. Çok daha azı için soruşturma açılanlar hatta hapse girenler var tercih size kalmış.
iphone 7s plus 256 gb revaçta 4500 tl git 96 taksitle al. Ya amk kiminle yarışıyorsunuz kimi takip etmeye çalışıyorsunuz ?
Fabrikada çalışıyorum orta düzey bir maaş alıyorum iphone 4s almıştım 2012 de 1100 tl ye hala kullanıyorum.
Ne zaman bakımcıların odasına girsem telefonumu gördüklerinde daha ne zaman değiştireceksin bu sana yakışmıyor felan diyorlar. Hepsinde en az 2500 tl lik telefon aylığı aldıktan 24 saat sonra ceplerinde 5 tl bile kalmayan adamlar bunlar.
Ayık olun lan biraz ne yapacaksın popüler telefonu git normal bir tane al işte.
Telefon alırken "cafede masaya koyarım, havam olur." diye değil bütçe durumunuza göre bakın. Emin olun ki masaya 10 bin liralık telefon da koysanız, eski 3310 da koysanız kimsenin sikinde olmaz. Zaten sizi zengin zannedecek adamlar sizi sömürmek isteyecektir, uzak durun onlardan.
irandan alın *
telefon alacaksanız size altın değerinde bir tavsiye bırakıyorum. samsung, HTC ve iPhone gibi üst segment telefonlar almayın aldırmayın. Size iki adet telefon markası vereceğim bunların çıkardıkları ve piyasaya sürdükleri son 4-5 modelden istediğinizi üst segment telefonların yarı fiyatına alabilirsiniz. Meizu ve Xiaomi kullanın, kullandırın.
(bkz: meizu Pro 7 plus)
apple ve samsung'dan uzak durunuz.

lg ya da sony alınız.
iphone gibi balon bir telefon almayın.. samsung gibi taş bir telefon alın.
Kamerasından memnun olabileceğim bir telefon modeli üzerine alacağım tavsiyelerdir.
Buyrun sevgili yazarlar.
??
(bkz: xiaomi redmi note 8 pro)
Tanimadiginiz yutubır’lara guvenmeyin.

Tanimadiginiz guccuk esnaflara da guvemeyin.

Kisaca cepteki paraniza uygun, kendi tarziniza gore bir secim yapin. Az okuyun gozleriniz bozulmaZ.
samsung alın.
Telefonlara hayatınızı bağlamayı kardeşim. En büyük tavsiye bu 72 ay taksitle iPhone alanını gördüm bu ülkede. Kardeşim ev kedisi gibi telefon kredisi kullanıyorlar. Kardeşim ne yapıyorsun kendini zora sokuyorsun. En iyisi olsa ne olacak sana madayami yakacaklar. Olduğundan farklı gözükmeye dostum.