bugün

sattığı ürünlerin genelini piyasa değerinin üzerinde fiyatlarla satan teknoloji yuvası.
her tarafında kamera konulmuş mağaza. kameraları bulmak için uğraşan ahmaklara rastlamak hiç de zor değil böyle yerlerde. misal; ben.
gezmek için güzel, alışveriş yapmak için pek elverişli olmayan mekan.
mavi bilgisayardan 45 ytl'ye aldığım phılıps marka webcamı, 60 ytl'ye bana itelemeye çalışan yer, fahiş fiyatlarla mal satan teknoloji mağazası. gitmeyin, görmeyin, önünden bile geçmeyin, hatta yüz metre yakınına bile yaklaşmayın, o derece yani...
hakkında bu kadar entari girilince yazar oldu sandım..
dvd-rw almaya kalktiginizda ve "bunun cd okuma-yazma hizlari nedir?" diye sordugunuzda elemanlarindan "bu cd okuyup yazamaz beyefendi, yalnizca dvd okur-yazar." diye cevap veren bilge elemanlari da bunyesinde barindirir.
herhangi bir ürün almadan önce mutlaka ziyaret edilmesi gerek yer. fiyatları kazık mazık ama bazen günlük süper kampanyaları oluyor. ayrıca laptopta falan tek çekim indirimi sadece burada var bildiğim kadarıyla. oraya girip tek boş cd bile almam diyen şahsıma aynı anda 3-4 ürün birden satmış yerdir kendisi.
ilden ile fiyat listesi değişen mağaza.
göz göre göre bozuk kulaklıgı insana kakalayan teknoloji marketi.
ayrıca yarın kozyatagı carrefour subesinde büyük bir kavga yasanacak dükkan.*
sabancının el atmasına gerek olmadığı bir sektör.
normalde ucuz ürünleri pahalı satar. bu doğrudur ancak sattığı mallar kalitesiz değildir. teknosa ile ilgili en büyük sorun türkiye sınırları içerisinde en kötü teknik servise sahip olmasıdır.

örneğin diyelim ki bir telefon aldınız. nokia bilmem kaç bilmem kaç. çoğu sitede fiyatı 400 ytl. ama siz daha güvenilir(!) bi yerden istediniz ve teknosaya 500 ytl baydınız. teleofonu şarj ettiniz. kullanım kılavuzunu okudunuz. kullanmaya başladınız. ertesi gün bir baktınız ki telefon açılmıyor. hemen teknosaya;

-beyefendi ben bu telefonu dün aldım. e açılmıyor bu?
+hemen teknik servisimize alalım.
-iyi de daha dün aldım diyorum.
+hayat bu beyefendi* teknik serviste arkadaşlarımız bakıcaklar.
.

2 hafta sonra
-ben 2 hafta önce bir telefon vermiştim. garanti kapsamındaydı. hoştur ki telefonu alalı zaten 1 gün olmuştu.
+isim
-bik bik
+telefonunuzda hedehödö çekirdeğinini hebelehübele parçası yanmış. 150 ytl lik bir masrafı var. hedehödö çekirdeği değiştirilecek.
-allah allah? neden yanmışmış?
+kullanıcıya bağlı hata..
-ananına mı teknosa...
işin ilginci bütün ilanlarını dolarla vermekte olup, nedense dolar kabul etmemektedirler.

ulan madem dolar kabul etmiyorsun, niye dolarla ilan verdin o zaman?
teknosa nın garantisine ve müşteri hizmetlerine laf yok. fakat bir ürünü almadan önce mutlaka ve mutlaka diğer mağazalarda araştırın; çünkü çooook fazla fiyat biçiyorlar aynı ürüne.
aklımda birçok örnek var ki teknosa'nın biran önce kendine gelmesi lazım. hiçkimse atılan kazığın farkında değil bizim halk kuzu tabi.
girin bakın bakalım sony memory sticklerinlerin fiyatına online mağazalardan, bakın bakalım braun makinaların fiyatlarına bir online mağazadan bir de tekonosadan. çok olmaya başladınız siz...
fiyat konusunda alışveriş sitelerindeki (gittigidiyor vb.) fiyatların bir hayli üzerinde olan, alınan ürün için aynı günde değiştirilme olanağı tanıyan, kullanılıp da beğenilmeme hâlleri için 15 gün içerisinde yapılacak değiştirmelerde mala ödenen paranın %15 kesinti sonrası kalan tutarda bir kupon alabileceğiniz elektronik mağaza zinciridir.

"malın normal fiyatı + teknosa güvenilirliğinin paraya dönüştürülmüş hâli = satış fiyatı" gibi bir eşitlik kullandıkları da söylenebilir.
bozuk ürünleri ısrarla satan iş yeri .
çok gerizekalı bir mağazadır. adamlar sony'nin, televizyonunda samsung'un tanıtım filmini oynatıyorlar. sadece sony değil hepsinde yapıyorlar bunu malaklar.
kendilerinden bir ürün aldım. ürünü eve getirdikten sonra açmadım. yaklaşık 10 gün sonra açtım ve bir problemle karşılaştım. problemi çözmeleri için ürünü kendilerine götürdüğümde fazla irdelemeden yenisini verdiler. taktirimi kazandılar.

tanım: güvenilebilecek mağaza.
müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı ürünü geri iade etmek istediğinizde ürün fiyatı üzerinden %15 para cezası uygulayan şirket.
birkaç gündür hemen hemen tüm gazetelerde "depo günleri" adı altında 879 ytl'ye yani cep telefonu fiyatına lcd televizyon sattıklarını koca koca puntolu ilanlarla duyuran firma. bugün şöyle bir bakıyım ne gibi bir ibnelik var kesin markası falan siktirboktandır diye ilanın en altındaki küçük puntolu yere göz attım. televizyonun markası seg diye bir markaymış. iyi midir kötü müdür bilemem zaten televizyon ihtiyacım falan da yok. amaaa, markanın yazdığı notun altında "ürüne adet stok 2 (yazıyla: iki) adettir" yazısını görünce neremle güleceğime mi yoksa bu adamlardan daha önce alışveriş yaptığıma yanacağıma mı şaşırdım. lan milleti yıllardır kazıkladığınız yetmiyormuş gibi bir de taşak geçmeye mi başladınız?

sabancı'nın halihazırdaki en yamyam, en düzenbaz firması. rahmetlinin kemikleri sızlıyor.
bir şeyler alırken korkulan mağazadır. her an kazıklanmak korkusu sarar vicdan azabı gibi. kücücük mağazalar bile ondan düşük fiyatta satıyor. ulan sen koskoca mağazalar zincirisin, bi boktan kazanamıyorsan sürümden kazanıyorsun, bu faiş fiatlar neden?
çok çeşitli elektronik alet bulunduran mağaza.
daha yarım saat önce beni kazıklamaya çalışan yandan yemiş teknoloji mağazası. bende salaklık hala alışveriş yapıyorum ya.
Yer Bursa Carrefour - TEKNOSA
- slm. projeksiyon perdesi var mı?
- var.
- kaç para?
- 150 ytl ( hayret ucuz) neyse bla bla devam
- ayaklı mı bu? ayaklı olması çok önemli.
- tabi tabi ayaklı
- açabilir miyim paketi?
- yok açtırmıyoruz.
- iyi peki neyse. alıyorum.

Selfless eve gelir, paketi açar..evet, şüphelendiği gibi tavandan asmalı çıkar çünkü paket ziyadesiyle hafif gelmiştir kendine.

sf tel eder. yetkili biri istenir. böyle böyle anlatılır.

- aaa yanlış anlamış arkadaş. (ulan bunun yanlış anlaşılacak neresi var)
- peki iade edebilirim dimi?
- tabi tabi. çat !!!!

böyle bir firmadır işte teknosa.
franchise şube için yüzbin dolar hava parası isteyen şirket. onu bırak kar üzerinden de yüzde alıyor bu amcalar. ayrıca her istediğin yere de şube açamıyorsun...

ps: iddia bayii otuzbin dolar istiyor. bence daha mantıklı..
bulundukları semtlere göre cihazların fiyatlarında değişiklik gösteren mağaza.
(bkz: uzak dur)