bugün

aylak bakkal taşaklarını tartar deyiminin farklı tezahürü.
(bkz: tanrılar çıldırmış olmalı) bu filmi tek başıma, çemberlitaş civarı, ismini şimdi unuttuğum sinema'da izledim.
sinema ve film seyretmeyi çok seven insanın yapacağı eylemdir, genelde bir çok arkadaşına sinemaya gitmeyi teklif etmesine rağmen kimsenin onun teklifine olumlu yanıt vermemesi durumunda o kişi tek başına sinemaya gider. genel olarak kimsenin istemediği bir durumdur ancak başka seçenek yoksa olabilicek tek çözümdür.
Bir şey izlerken dikkatini izlediği şeye odaklamayı seven kişilerin keyif aldığı eylemdir. Ayrıca bu durum, Kişinin tek başına bile güzel vakit geçirebileceğinin kanıtıdır. Hatta Abartılmamak koşuluyla ara sıra mutlaka yapılmalıdır.
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
paha biçilemez bir etkinliktir. herkezin en az bir defa yapması gerekir.
hele ki hınca hınç dolu olan bir filmse, tadından yenmez.
bi kere istediğin şeye gülebiliyorsun. istediğin duyguyu verebiliyosun.
yanında arkadaşın varmış, o gülmedi, yok cok güldü ben neden komik bulmadım
sorunsalı yok. ohh be. rahatladım.
ayrıca hesap ödemek zorunda da değilsin.
hesap ödememek için yapılan eylemdir.
Hayatın zevklerinden kendini mahrum etmeyen insan modeli.
+ ya çok yalnızsınızdır,birilerine teklif etmek istersiniz ama yapamazsınız. yalnızsınızdır acınacak haldesinizdir.
+sevgiliniz veya arkadaşlarınız sinemaya gitmeyi gerçekten hiç sevmiyor olabilir.
+arkadaşlarınız veya sevgiliniz sizin hoşlandığınız film tarzlarını son derece banal buluyor olabılır.
bu 3 durumda da tekbasıma sinemaya gittim
ama hertürlü çok sikimsonic bir eylemdir sinemaya tekbaşına gitmek.
son zamanlarda sürekli yaptığım olay.**
Kendi sağ omzuna yaslanıp sessizce ağlamaktır. Artık atmaktan bıkmış olan kalbe yalnız olduğunu bir kez daha hatırlatmaktır. 2 öğrenci demek yerine 1 öğrenci demenin verdiği ince ve keskin acıyı yaşamaktır..
Sevgilisi olmayan biriyse sinemada sevgilisi olan bir kişi gördüğünde içine düşecek şekilde bakar.
ahhhh ahhhhhhhhhhhhhhhhhh.
bundan daha fazla eziyet varmidirki acep?
dusmanima ne sagliksizlik ne olum ne basarisizlik hic bisey dilemem.
"Allah seni yalniz biraksin" derim bi tek.
(bkz: Forever alone)
seans boş olur yalnız kalırım endişesiyle korku filmine gidememektir. *
aslında zaman zaman yapılması gereken sinemaya gidiş şeklidir. özellikle belli bir derinlik umduğumuz filmler için. yanımızdaki kişiyle gereksiz yorum yapma ya da yapılma ihtimalini sıfıra indirmiş oluruz.
(bkz: kitap gibi film)
şahsıma en çok keyif veren aktivitelerin başında gelir. yalnızla falan alakası olmayan tamamen kafa dinlemek, kendi başına bişeyler yapma isteği ile alakası olan aktivite.
dünyadaki en normal aktivitelerden biri. yalnızlık vb. gibi sıfatlar yüklemeye gerek yoktur kişiye.
hep yapmak istediğim ama üşendiğim bir iş.
tecrübe ettiğim ama çevremdeki çiftleri görünce, kendimi boktan hissettiren eylemdir.
sevişen sevgililerin öpüşme seslerini duymaktır.
(bkz: yalnızlık)
dünyanın en zevkli aktivitesidir. öküz gibi gülüp ağlayabilirsiniz çıkınca dalga geçecek kimse olmaz.
Sinemada belki olmaz da hani olursa yanlız sinemaya giden bir kızla tanışma fırsatı yakalamak için yapılan eylem.
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)