bugün

Twitter'dan takip ediyorum olayı. Akıllı arkadaşın biri 'Sanctum filmini izlesinler' demiş. O kadar işin içinde, her saniye solunacak hava tükenirken barkovizyonu kurup, oturup 2 saatlik filmi izleyecek kadar hepsinin zamanları ve huzurları vardır eminim.

çok içimde kaldı. yüzüne saymadım. allahım haydi kusursuzu yarattın da niye beyni eksik bıraktın? haydi eksik bıraktın bari farkındalığı olsaydı.
Bugün 2 çocuğun kurtarıldığı haberini okumuştum. Bir daha da bakamadım. Umarım hepsi sağlıklı bir şekilde oradan kurtulabilir.Sadece ülkemde değil tüm evrende artık çocuklar ölmesin...
yavru atlar ülkesini yasa boğan çocuklardır.
Kurtulma haberleri geldikce kendim kurtuluyor gibi mutlu oldugumu hissetigim durum , 90 dalgic suan insanligi kurtariyormus gibi hissediyorum , hala iyi insanlarin dunyada yasadigini bilmek insanlik adina gurur ve guven verici iyiki varsiniz .
Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde hala doğa karşısında çaresiz kalınabiliyor. Bazı şeyleri düzeltmek için insan gücü yetmeyebiliyor. Ama o çocuklar ve aileleri için dayanılmaz bir süreç.
tez zamanda sağ salim kurtulurlar inşallah. ne diyelim.
Kurtarılan çocuk sayısı 9 olmuş.
yakında sinemalarda. sağlam senaryo amk bu olaydan önce hiçbi keko düşünememişti.
tez zaman da kurtulurlar inşaallah .
Hayatını arama kurtarma çalışmasında kaybeden dalgıç saman gunan'a saygılarımla.

Çocukların kurtulması büyük olay.

Doğa'nın anlaşılması adına bilim ne denli önemli bir kez daha görüldü.

Yarın konuyla(bilim ve çağdaş dünya) ilgili bir deneme yazacağım.
(bkz: Thirteen Lives)