bugün

eğer yönetimden istediği futbolcularla alakalı haberler gerçekse kesinlikle fm oynayan teknik direktördür.

(bkz: ömer toprak)
(bkz: atilla turan)
büyük ihtimalle harcanacak beşiktaş emektarıdır.
bugün doğum günü olan beşiktaşlı, doğum günün kutlu ve çok çok mutlu olsun.
(bkz: 25 nisan 2011 konyaspor beşiktaş maçı)nda yaptığı değişikliklerle 3.lig hocası olduğunu kanıtlamıştır ne yazık ki. ernst sakatlanıyor yerine guti yerine kazma aurelio giriyor. sen lig sondan ikincisinden de korkuyorsan ne işin var bu takımın başında. bu maçta nasıl guti oynamaz.
mourinho'dan feyz aldığını düşündüğüm şu anki beşiktaş teknik direktörü.
An itibariyle Beşiktaş'ımızın teknik direktörüdür . Ezelden Beşiktaşlıdır . Canımızdır, bizdendir . Ama biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünmektedir.
ilk derbisini kazanan teknik direktör.

(bkz: 30 nisan 2011 beşiktaş galatasaray maçı)
kupa finalinde hamle şansı oldukça kısıtlı olan teknik adamdır.
kenarda oyuna alınabilecek almeida ve hilbert dışında bu maça hazır olabilecek adam yoktu.
bobo-almeida'yı zamanında yaptı zaten.
hilbert'i kimin yerine alacaktı?
ya simao/quaresma'dan birini çıkarıp kanat değişikliği yapacaktı, ki bunu yapsa gerçekten çok çok büyük hata yapardı.
ya guti'yi çıkarıp hilbert'i oyuna alıp, simao'yu ortaya çekecekti.
ikincisini seçerek doğrusunu yaptı. herkes gibi guti'den her dakika bir şey beklediği için bunu yapmakta oldukça gecikti. bana kalsa uzatmalara direkt bu değişiklikle başlardım. öyle olsaydı kanımca maç penaltılara gitmezdi. uzatmanın ikinci yarısına geldiğimizde de asla bu değişikliği yapmazdım. bir penaltıcı çıkarıp bir penaltı özürlü alıyorsun oyuna çünkü.
yine de yıllardır bu takımın içinde olan birisi olarak tayfur hoca'ya bir şans verilmesi gerektiği kanaatindeyim. bu adam gelen her teknik adamın günahlarını/sevaplarını gördü. her oyuncuyu, her yapılan transfer başarısını ve hatasını gördü.
istikrardan bahsedeceksek bu tayfur havutçu ile başlar.
ha şahsi fikrim; sportif direktör olarak mustafa hoca'nın da gelmesi.
tayfur havutçu sahada, denizli tribünde...
bence oldukça iyi bir yapılanma.
SERGEN YALÇIN'IN GENÇ TAKIMI, TAYFUR HAVUTÇU'NUN A TAKIMI ÇALIŞTIRDIĞI BEŞiKTAŞ'I KiMSE TUTAMAZ.
beşiktaş'ın kendisi ile devam etmesi istenen genç teknik adam. bu adam bizde de oynadı ve o zamandan beri severim. iş ahlakı iyi bir adamdır. umarım beşiktaş ona ertuğrul sağlam gibi yapmaz ve güvenir. genç türk teknik adamlar herkese lazım. ve en önemlisi onlara güvenmek lazım. bu kadar basit.
schuster geldi, dede geldi, daum geldi, hagi geldi! ne oldu?
o zaman, zaman bizim çocukların zamanıdır. umarım kalır beşiktaş'ta.
iki arti bir yillik anlasmaya varilan teknik adam. hayirli ugurlu olsun.

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=20669
beşiktaş adına kötü bir seçim olmuş teknik direktördür.
bir fenerbahçeli olarak can-ı gönülden başarılı olmasını istediğim beyefendi eskinin futbolcusu, şimdinin teknik direktörü.
muhtemelen beşiktaş'ın bir sezonunu heba edip gönderilecektir. bu kariyere sahip futbolcuların emanet edileceği en son hocadır tayfur.
görünen o ki önümüzdeki sezon başarılı olabilmesi için rakiplerinin galatasaray gibi kötü bir sezon geçirmesi gerekmektedir. futbolumuzda son yıllarda ivme kazanan "türk olsun, kendi evladımız olsun çamurdan olsun" felsefesinin son örneği.
Beşiktaş Teknik direktör Tayfur Havutçu ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı

http://www.htspor.com/bes...0-tayfur-havutcu-imzaladi .
gelecek sezondan itibaren geçerli olmak üzere 2+1 yıllık sözleşme imzalanmıştır.
bu yönetim'in kafasini... yahu kuduracagim ya! nedir bu bazi seylere romantik bakmalar. tayfur besiktas'lidir, besiktas'in cocugudur da, su an icin besiktas'in teknik direktörü olacak kalitede degildir. ulan ertugrul ve riza bile o kadar takim calistirmasina ragmen daha pismemisti, sen tutmussun tayfur'u getiriyorsun. böyle anlayisa koyarim arkadas.

yahu arkadas, su rakiplerinden hic mi ders almazsin? galatasaray hic bir tecrübesi olmayan bülent korkmaz'i, hagi'yi basa gecirdi, su anki hallerini görüyoruz. fenerbahce'de ridvan dilmen, oguz cetin dönemlerini ne cabuk unuttunuz! ulan rakipleri birakip kendi yakin tarihine bak bari...

tv'deki "ah keske tayfur takim'in basinda kalsa!" deyip, yarin ilk maglubiyetten sonra mezarini kazacak olan külahim'in yazarlarindan, onlarca milyonluk kadroyu caylak bir teknik adam'a teslim eden yönetim'in taaa...........
beşiktaşımızla sözleşmesini uzatmıştır. öncelikle bize düşen tayfur hocanın arkasında durmaktır.bu kendisi için büyük bir şans.umarım başarılı olurda bizimde göğsümüz bir ayrı kabarır.
başarılı olmasını canı gönülden istediğim beşiktaş'ın eski kaptanı, yeni teknik direktörü. öncelikle, beşiktaş'ın çıkarlarını her koşulda koruyacağına inandığım biri tayfur havutçu. bunun yanı sıra kendisiyle ilgili ciddi çekincelerim var. türk teknik direktörlerde genel itibariyle görülen vizyon darlığı, beşiktaş'ı mustafa denizli gibi bir anadolu takımı hüviyetine bürüme ihtimali, bu kadar egosu yüksek adamın bir arada oynadığı takımı saha içinde ve dışında idare etme zorluğu gibi etkenler tayfur havutçu'nun olası handikapları. umarım ki, artık boku çıkarılan göze hoş gelen futbol terimini gerçek anlamda benimser ve beşiktaş'ı her anlamda bir üst seviyeye taşıyacak hamlelerde ve vizyonda olur tayfur havutçu. rıza çalımbay'ın yapamadığını, ertuğrul sağlam'ın altından kalkamadığını kendisi başarır, bizde ayakta alkışlarız. beşiktaş'ın başında olduğun her an yolunda, bahtında açık olsun. her şey bir tarafa, sadece beyefendiliğiyle bunu hak ediyor.
yönetimin sözleşmesini hangi akla hizmet uzattığını anlamadım bu adamın.her ne kadar yabancı bir teknik direktörün yanında daha çok pişmesini düşünen sözlük yazarları olsa da ben tayfurun 20 yıl da geçse teknik direktör olabileceğine inanmıyorum.benim nazarımda onun misyonu bundan sonra futbol hayatı boyunca beşiktaşa yedek kulübesinde oturarak t.d nin asistanlığını yapmasıdır.
ulan teknik direktör dediğin takıma birşeyler katar. tv başında bizim arzu ettiğimiz oyuncu değişklikerini yaparsa bizden ne farkı kalır ki zaten
t.d dediğin ekremi ortasahanın ortasında oynatabilmektir,sezon ortasında gelip çifte kupa alabilmektir ,kah 8 savunmacıyla kah 4 forvetle sahaya takımı sürmektir.

beşiktaş gibi büyük bir takıma yakışmıyor ne yazık ki.bizim mahalledeki ilk okulun beden eğitimi öğretmenine takımı emanet etmekten farksız bu hamle.artık söz geçiremediği yıldızlar sahada dere tepe düz oynar durur bizde tv başından seyrederiz .
yeni sözleşmesinin ilk yılı sonunda gönderilmesi türkiye gerçeklerine bakınca pek yüksek olasılık olan hoca.
sonunun ertuğrul sağlam gibi olmasını ummadığım gerçek beşiktaşlıdır.
ne yazık ki yönetim beşiktaşlı çocuklarını çok çabuk harcamıştır, umarım o da harcanmaz.
beşiktaş'ın bu sezonki yeni teknik direktörü.

kendisine desteğim tam, çok fazla bir beklentim olmasa bile. benim anlamadığım neden bu kadar yerin dibine sokulduğu. bu adam gerçek beşiktaşlı, ve elinden geleni yapacağından da eminim. şu ana kadar çok da göze batan bir yanlışını görmedim. hatta bana kalırsa yıkıntı halindeki takımı çok güzel çevirdi ve idare etti. neden bu nefret? kedinize kışt mı dedi bu adam? borç para mı istedi "hocu valla haftaya verecem bak" diye? genç hocalara şans vermeden başarılı yeni hocalar nasıl doğacak? al işte, gördük kariyerli adamlarla olmayacağını. olay türk futbolunda. bize bizim ligde oynanan topu tanıyan bir adam lazımdı bana kalırsa. lafını dinlemezler diyorlar, zaten o mantaliyle gelen adam hiçbir türlü iş yapmaz bizim ligde, kariyeri ne kadar parlak olursa olsun, egosu kendini esir almış oyuncular türkiye liginde iş yap-maz. ayrıca şu an oynanan beşiktaş - eskişehirspor maçında gençleri deniyor. çok doğru bir hareket, hatta yabancıları daha az oynatıp daha fazla genci bile oynatabilirdi. belki de mağlubiyet alıp eleştirilmek istemediği için böyle bir hamle yaptı. fakat bu bile benim için bir umut ışığıdır.

çok beklentim olmamasının nedeni ise tecrübesiz olması. ama bir kez de sabretmeyi deneyelim be. bir kez de göndermeyelim, biraz pişsin, bakalım işi kıvıracak mı. gerçi dediğim gibi, türkiye liginde bu işler zor, oynanan futbol dışarıya göre çok farklı. takım yönetimlerinin amacı da.

neyse bakalım, neler olacak hep birlikte göreceğiz. iyi şanslar tayfur hoca, işin gerçekten zor, umarım başarılı olursun.
"hacı beşiktaşı çok seviyo ama. elinden gelenin en iyisini yapacak bak görürsün" diye polyanna çakması yorumlarla desteklenen çiçeği burnunda bjk td. şti. aş.

fenebahçeliyim.

fenebahçeyi çok seviyorum ve sürsünler beni sahaya benden 20 cm önce giden göbeğime hiç takılmadan elimden gelenin en iyisini yaparım.

peki bu hüsn-ü niyetim fenerbahçe'nin orta göbeğinde oynamama yeterli midir?

bir td öğütücüsü olan demirören şirketler grubunun makaslarına takılan son hıyar kabuğudur tayfur.

kariyerinin en büyük hatasını yapmış ve yıldız transfer yapıcam diye takımı orgeneral tarlasına, klüp kasasını da kevgire çeviren demirören'in "lan bari td'ye para vermeyelim yoksa forlan'ı nasıl alırız" mantığı ile yapmış olduğu teklifi kabul etmiştir.

hadi sıfırdan takım kurmasına müsade edilse, kadro mütevazi olsa, önünde birkaç yıllık vizyon olsa, sabırlı bir yönetim ve taraftar olsa belki diyeceğim.

lakin elde zaten kariyerinin son senelerini geçiren bir kaç güğümlük sütü kalan bir ton yıldız ve aşılması gereken avrupa maçları var. ilk avrupa fiyaskosunda yeni hoca arayışları, son şansı muhabbetleri başlar. ilk derbi yenilgisinde de spor medyası jargonu ile "ipi çekilir".

guti'nin, q7'nin, forlan'ın falan bu adamın dediğini yapmaları için son bir kaç yıldır beşiktaşın başında olması ve takımı başarıdan başarıya sürüklemesi gerekir-di. yani guti gelecek takıma. td kim? tayfur. tayfur kim ulan? "ulanlı falan konuşma bu adam 3 sezondur bizi şampiyon yapıyor, avrupada yarı final oynadık, türkiye kupasını 2 kez aldık. dediğini yap. o kadar!"

böyle olsaydı tamam.

ama olmadı.

yine de başarılar tayfur.

tüm kalbimle.