bugün

Mükemmel bir hayvan.
Eti güzel, yumurtası güzel, yetiştirmesi kolay, bunların hiç birini düşünmeyip alıp evde besleyeyim desen o da güzel, tatlı hayvan. Civcivleri süper tatlı falan.
Bence dünya Üzerindeki en yararlı hayvan tavuk.
Çok güzel yaparım.
Kaslı erkeklerin sevdiği besindir. Göğüs eti yağsız ve bol proteinlidir.
Nesli tükenmekte olan bir hayvan.
artık tavuktan soğudum arkadaş... hep bi yere tıkılan, inorganik yemle beslenen, %100 fabrikasyon sanki konserve üretircesine üretilen ve kfc, burger king, dominos başta olmak üzere fast food zincirlerinde satılan veya market raflarında gerek dondurulmuş gerek dondurulmamış tavuklardan bıktım! siz bıkmadınız mı amk? kendimi yapay et yemiş gibi hissediyorum.

halbuki doğallık öyle midir? doğallık nenemin buğdayla beslediği ve sevgisini gösterdiği tavuktur, avluda gezinebilen, gıtgıdak sesini özgürce çıkarabilen tavuktur. civcivlerini peşine takan ve gün boyu onlarla gezinen tavuktur... doğallık bitti!

buraya en yakın köyler 30-40 km. uzakta. artık köylere gidip köylünün kapısını çalıp onların kümesinden tavuk alıp gelicem.
görsel
Önemli olan patronun kâr etmesini sağlamaktır. Senin tavuk yiyerek kanser olman kimsenin penisin de değil.

Sağlık bakanlığı memurları marketler de satılan yoğurttan, sütten, baldan yiyorlar mı? Cevabını ben çok iyi biliyorum ama varsa yüreği olan cevaplasın
gece altına ne koyulursa annelik yapan hayvan. *

görsel
görsel
spor yaptığım için sürekli tavuk göğsü alıyorum. dün dolabı açtım ve tavuk göğsü buldum. buzluktan cikarmisim alta koymusum,sanirim spora giderken yaptım cozulsun diye. Ama dün buldum. yememde bir sıkıntı olur mu bilemiyorum. Hani sote şeklinde yapsam tadından falan anlar miyim. buzdolabı gam performans sogutmuyor birde.
görsel
Mesela bizim tavuğumuz böyle..

Değişik bi hayvan, tavuk derisi yiyor ve abuk subuk yerlere tünüyor..
Bir hayvan türü,
Resmen gıda malzemesine dönmüştür.
Hergun yaklasik 600 gr. yiyorum. Salonda agirlik kaldirdigimdan dolayi da kas kaybini onluyor acikcasi. Bu sefer de kas kutlesinden mutevellit kilo alir oldum. Bu arada erkekler yemesin diyen mallar varmis.
Bir gerçeğe değinmeliyim. Aslında insanlar et yiyecekse en cüsseli hayvanı tercih etmeli. Neden mi? Şöyle:

Bir sığırın etinden kaç porsiyon yemek çıkar. Bunu bilmiyorum ama muhtemelen bin porsiyon civarı çıkar. Bu da şu demek bir büyükbaş hayvanın ölümüne karşılık bin kişiye bir porsiyon et yemeği. Yani bir canın gitmesine karşılık bin insanın kaba tabirle doyması.

Peki bir tavuğun etinden kaç porsiyon yemek çıkar? 5 mi, 6 mı. Obur birisi bir oturuşta bir tavuğu yiyebilir bence. Peki bu ne anlama geliyor? Bir tavuğun ölümüne karşılık bir yada birkaç kişiye yemek. Yani bir cana karşılık yalnızca bir kişinin doyması.

Sonuca gelecek olursak. Bir kişinin bir öğün karnını doyuracak diye bir hayvanın ölmesi yerine eti en fazla sayıda insanı doyurabilecek hayvan tercih edilmesi bence daha iyi.

Sevgili tavuklar ve bilimum hayvanlar. Karnımız doyacak diye farkında olmasanız da hayatlarınızı verdiniz. Allah'a verdiği nimetler için teşekkür ediyor size ise sevgilerimi sunuyorum.
Nickini vermeyen userın kimbilir belki de haklı olduğu başlık.
görsel
Anlık çekimdir. Çiftlikten.
müslüman mantığına göre domuz değil asıl haram olması gereken bu hayvandır.
bu hayvanın yemediği bi bok yok. lafın gelişi demiyorum bok dahil her şeyi yiyor. yılanı ayrı, fareyi ayrı, leşi ayrı indiriyor mideye.
Ürkütücü bir hayvan.

0:00 0:06
ABD'de her yıl 8 milyon tavuk tüketilmektedir.
Son yıllarda saman yiyiyormuş hissiyatı veren yiyecek. (bkz: hormon)
marty mcfly'ın kafasının tepesini attıran söz.

ulan ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın hayırdır bu havalar artistlikler. neyse canını seven kaçsın.

görsel
iğrenç ve sağlıksız besin kaynağıdır. yemek için antibiyotik testi yaptırmak gerekir. 1000mg geniş spektrumlu antibiyorik gibi oldular. eskiden öyle değildi.
ayrıca tavuklara da çalmayı öğretmişlerdir. bakkaldaki yumurtalar pinpon topu kadardır. 2 yumurta kırayım da yiyeyim derseniz 6 yumurta kırmanız gerekir.
görsel
görsel
görsel