bugün

Bazı yazarların haftada üç güne denk gelen dinlenme süresi.
orta sınıfın yegane hayali.
kurumsal hayata sahip olanların hayallerinin konusu.

tatil kavramımın deliksiz uyumaktan ibaret olduğu dünyaya selam olsun.
hayatın anlamı olabilir. seyahat etmek, yeni yerler görmek, geçmediğin sokaklardan geçip farklı havalar solumaktır yaşamak.
özlemini çektigim seydir. ah be müdür senin yüzünden yillik iznimi bi adam gibi kullanamadim.
En sonunda başlayan.

görsel
bavulu öyle bir doldururum ki sanki evden taşınıyorum. ama tatil yerinde favori iki şort iki bluz bi elbise dışında hiç birini giymem. giymeyeceğimizi bilsek de 10 kilo kıyafet doldurup götürüyoruz.
Hiç bitmeyen.
görsel
o ne ya? *
bayılırım, son 5 senedir aynı ülkeye (ispanya) son dört senedir aynı adaya (mallorca) son üç senedir de aynı otele gidiyoruz (sant jordi, playa de palma) bu senede aynı yere aynı otele gidiceğiz (hayırlısıyla).

devamlı kapalı havanın olduğu ülkede yaşayınca insanın aradığı güneş ve sadece güneş oluyor.
Patronun bizi deli divane çalıştırdığını fark edip telafi işin 10 gün hediye etmesidir. 10 gün tatilin olmasına rağmen memlekete gidermemek de ayrı üzmüştür
2016 senesinden beri hasret kalınan şey.

Ya paranız olur iş güç durumları izin vermez, ya iş güçten boşluk bulursunuz maddi sıkıntı çekersiniz, ya ikisi birden yolunda olur bu sefer sosyal durumlar yüzünden tatil yalan olur.

başladı mı böyle bir kaç sene gider.

Neyse ki bu sene bunu kırdık gibi görünüyor. 3 gün sonra manitayı alıp bodruma kaçıyorum.

Kurtuldum ulan tatilsizlikten.
bu sene ilk defa kamp yapmak suretiyle gerçekleştireceğim eylem. salgın olmasa yine kamp olayını ertelerdim diye düşünüyorum, güzel bir vesile oldu insanın biraz konfor alanından çıkması iyidir bazen.

şu yazı ilham oldu bu arada, biz karaburun'da yapıcaz gibi duruyor. https://www.facebook.com/...mment_id=3315077898552269
öğretmenlerin kitabını yazdığı aktivitedir.
yaklaşık 21 aydır yüzünü görmediğim, tahminen en az bir 10 ay daha kavuşmanın hayal olarak kalacağı olgu.
görsel
Bu da hikayesi olsun.
Yüzümden çıkan alev topu nedeniyle zehir olandır.
Geçtiğimiz yaz hayatımdaki en güzel tatillerden birini yaptığım için yazı bekleme sebebi.

Maldivlerdeydim... göruyorsunuz denizin güzelliğini eheh. Neresi olduğunu söylemem zira kalabalık olmayan, bakir kalmış ender yerlerden.
(img:#2099031)
şu an aşırı derecede ihtiyaç duyduğum şeydir.
insan bazen her şeyden ve herkesten uzaklaşmak ister, bunun en güzel yolu da tatildir.
gel gidelim güneylere...
görsel

siz memleketi kurtarmaya devam edin çocuklar...
https://video13.uludagsoz...es/video/301/5/183075.mp4
GELiYOR GELMEKTE OLAN.
ülkemizde sadece zengin kesime reva görülen ameliye. halbuki en temel ameliyelerden.
Şu sıralar hepimizin ihtiyacı olan şey. Ama tatil beldelerinde her şey o kadar pahalı ki dolar kuruna rağmen yurtdışında tatil bile daha ekonomik olabilir.
yıllardır parasal durumlardan dolayı ertelediğim durum. bu sene artık yeter dedim ve gittim bankkartıma taksit yaptırdım çektirdim tatili. mis gibi gittim bir hafta tatil yaptım. nakit biriktiremezdim belki o parayı ama bankkarttan çektirip taksit yaptırınca iyi oldu. mutlu muyum mutluyum efenim.