bugün

çevreyle iletişimi kopuktur.
asosyaldirler.
Evrensel misyonundan uzaklaşan insandır.
eskiden gıcık olurdum, şimdi tepkim yok.

telefonuyla oynasın, konuşmasın benimle. sosyalleşmeyi sevmiyorum.
pisikolojik sorunları olandır.
ama kabul etmez sorunlarını.

Hatta bu entry e bile muhalefet olurlar...

Uzak durmakda, tartışmamakta fayda var.
(bkz: moron) morondur.
Sıkan ve sıkılandır.
Tatildeyken ben.
Yanlış anlaşılsın istemem asosyal değilim ama bazen şartlar.
(bkz: Aynen)
insanlarla pek etkileşime girmek istemediğimden dolayı başvurduğum eylem.
arkadaşlarla toplanmış otururken bok var o amk aletinde pıt pıt pıt oynayan tiptir.

Bakıyorum ne bok yiyor diye face de aşağı doğru kaydırıyor amk.
eğer ben onunla konuşurken telefonla uğraşıyorsa rahatsız eder beni.
canı sıkılandır.
bence artık insanlar durup düşünmek, kendi içine bakmak, kendileriyle başbaşa kalmak istemiyorlar. çünkü yüzleşecekleri şeyden korkuyorlar. yalnızlık, sevgisizlik, keşkeler..

uyuşmak için bir şeye ihtiyaçları var. bu da 21. Yy'ın afyonu cep telefonları. yeni sığınağımız.
eğer telefonu iyi bir markaysa sırf onu göstermek için oynayan bir ergen gerisidir.
eğer bir ortamda ise asosyaldir. cahilliğinden herhangi bir konu hakkında fikirlerini açığa vuramayan ergendir.
cep telefonunun ne kadar zararlı olduğunu anlamayanlardır. var öyle manyaklar tabii.
bedava mesaj yapmış yazardır.
sosyallik ile asosyallik arasındaki ince farkı kavrayamamış insandır.
çocukluğuna inmek gerekir.
ya çok asosyaldir ya da çok sosyal.
güvensiz bir tiptir.
telefonla oynanmayacağını bilmeyen insandır. telefonla oynamak nedir? telefonla konuşulur ya da mesajlaşılır.
sözlüğe bakıyodur, bir şey yazmaya çalışıyodur ama bu ihtimal ender görülücek bi vaka diger ihtimallar doğrudur
sosyofobisi olan insan olabilir. kendine güvenmediği ve bu yüzden insanlarla konuşmaktan çekindiği için, konuşurken dilinin sürçmesinden, yanlış bir kelime kullanmaktan korkuttuğu için, hata yapmayı dünyanın en büyük ayıbı olarak gördüğü için telefonla işi varmış gibi gözüküyordur.

evet, acınası insanlarız.

(bkz: sosyal fobi)
ya dibine kadar yalnız ya da sırılsıklam aşık insandır.