bugün

sevgili, arkadaş, dost, çocuk, anne, baba. eskilerin yaptığı gibi allah a sığınarak, bana daha yakın olsun diye içinden dua edip çaktırmadan yüzünüze üfleyen birine anlamadığınız bir yakınlık içerisinde bulunduğunuzu hissettiğinizde duanın nasıl işlediğini o zaman anlayan anlar zaten.

hele ki, öğrencilik yılımın 2 senesinde emekli öğretmenin evinde kalmaktayken, ki hala kalıyorum, tek öğrenci rahat, kebap. yalnız inancı yüksek olan bu kadın bir anda anlamadığım bir yarışa girdi benimle. benim aldığım parfümü alır, 50 yaşındaki hatun benimle tatile gider, ben yürüyüşe çıkarım o da gelir, arkadaşları ekerim onunla yemeğe giderim, ilginç bir insan oldum çıktım kısaca.

sabahları sinirliyken, annem dahi olsa bağırmam gerekirken, can ciğer kuzu sarması, melun melun kahvaltı yapan biri olarak, okunup üflendiğini anlayınca da büyü sanıp herkese kendini bir bir okutmak gibi bir şeye düşmediyseniz pek anlayacağınızı sanmam. saçlarımı boyatırım, aynısından boyatır, farlar alırım, gider bulur, sanki hepten varmış gibi bir de gözümün önünde sürer zilli. tamam herşeyi anladım, ben kendime takı alıyorum, öğrenci harçlığımla, bana niye almadın diye üzülüyor, gidip aynısından artık ne alıyorsam ona da almaya başladım. kanka olduk len.

bir derse gitmediğimiz kaldı. meğer hatuna zarf attım bir ara. ben inaçlıyım, vefat eden eski eşim(anne!) bizi koruyor evde kapının önünde bizi seyrediyor, demez mi? bana okuduğunu öğrendiğim zaman da hiçbir şey olmamış gibi, okurum tabi yavrum demez mi?

ve sonra;
sivilcelerim, çıktı, cildim bozuldu, dip boyam geldi, umrumda değil. yat akşama kadar, o da yatsın, akşam kalk sabaha kadar otur. bir de ben facebook a üyeymişim, o da dul olduğundan var mı bir şeyler diyerekten etkisi altında kaldığım dualara afedersin içimden bir şeyler üfürürken facebook üyeliğini başlattım. her gün kimse eklememiş mi, sana niye günde 10 ekleme talebi geliyor, bana neden mesa gelmemiş, bu yabancıyı ben napim diyerekten, allam diyorum anamın talimatı olmasa çıkacam gidecem bu evden diyorum kendi kendime. sonra diyorum, kızım rahatsın, yemeğini yapıyor, her gün makinalar açılıyor, uğraşma.

yani yarıyor arkadaşlar, birini kendinize çekmek istiyorsanız, okuyun, üfleyin.
bir fatiha, üç kulvallahu, bir nas, bir felak. ya allah, bismillah, erenköy e yallah!
güncel Önemli Başlıklar