bugün

(bkz: uludağ sözlük)
hayat için ; başarı, idealler.
sevgili için ; mini etek, bikini, dekolte.
sözlük için ; siyaseti hayatının orta yerine koyan, pkk sempatizani, eleştirinin dozunu kaçıran yazarlar.
çok bilen sözlük yazarları.
parmak arası terlik giyen insan.
dişi bir yazarın sürekli her cümle sonuna üç nokta koyması. canciştir bu ayrıca.
toplu taşıma araçlarında mp3 dinlerken ya sesli bi şekilde osurup rezil olursam korkusu yaşamak. hatta bununla kalmayıp takıntınız yüzünden müzik keyfinizin içinize etmek.
jim carrey in veya andy kaufman ın ismini duyunca insanüstü bir refleksle olay mahalline gitmek.*
cinsellik içerikli başlıklar açmak.
dakiklik. eğer biri bana "5 dakika sonra ordayım ağbi." desin -veya 5 de değil 2 dakika desin- o dakika, saatimi kontrol ederim. 2 dk. dediyse sanki 2 dk. sonra orada olacakmış gibi düşünürüm. ne safım lan. arar bir de söverim "nerde kaldın la yemiş?" diye.
evde yürürken örneğin ayağı(mı)n biri halıya denk geldiyse, diğerini de halıya basmaya çalışıyor(um)dur. sonra sağ ayak betona, sol ayak betona falan. yani halıya denk gelme sayıları ve betona denk gelme sayıları eşit olsun istiyor(um)dur. *
-diş macununu sıkmadan önce düzeltmek.
-Ucuza bulduğunuz bir üründe bir bit yeniği aramak.
+
diş macununu sıktıktan sonra düzeltmek.
şarkı dinlerken, film izlerken kullandığım programın ve windows ses ayarının 5 ve 5'in katları olması gerekiyor.duramıyorum diğer türlü.dinlediğim müzikten, izlediğim filmden bir şey anlamıyorum sözlük...vlc player kullanmayı bıraktım 97'de kalıyor diye.allah cezanı verecek ses sınırı takıntısı !
osym'nin sponsor olduğu tüm sınavlara girmek.
(bkz: eski sevgili)
basamakları saymak, kaldırım taşlarına belli bir sistematiğe göre basmak.
kapısı açık olan odada oturamamak.
her entryden sonra bir bakınız vermek.
saat tikirtisi. beynimin icinde tikliyor sanki.
o yuzden evimde normal saat yok.
halı kilim nevresim vb şeylerin desenlerini eşleştirmek (nasıl yaptığı anlatamam çok uzun)
sınavların hepsinde içimden bir şarkı söylemek( vize döneminde tan- çok üzüleceksin gibi birşey söyledim hep, çok da anlamlı oldu giren sınavlarda)
okulların ilk günü, özel bir gün, bir şehire ilk kez gidilen günlerde yeni iç çamaşırı giymek
öss yds kpss tarzı ösym sınavlarında yeni kalem ve silgiyle girmek,
yine aynı sınavların yıllarında, yılın başında mor renkli kalem almak
isimlerindeki harfleri toplamı çift sayı olan insanların anasının gözü olduğunu düşünmek
sonu (-an) olan isimlerin sahiplerini güvenilir bulmamak
simetri
dişimde bişi olup olmadığını sürekli kontrol etmek, olandan da haz etmemek
daha önce bir şekilde kulağıma gelmeyen, hiç duymadığım bir şarkıyı asla açıp dinlememek
bulaşık suyuna, vileda kovasına, tuvalet temizlerken mutlaka domestos kullanmak
eve giderken mutlaka hediye ile gitmek, sabahın köründe de insanlara zorla denettirip övgü beklemek
doğum günümü herkesin hatırlayıp kutlaması için çılgınca beklemek
uyumadan önce ve uyandıktan sora dua etmek.
(bkz: tuhaf ama olmazsa olmaz seyler)
yediğim her türlü çikolata,gofret,bisküvi tarzı atıştırmalıkları tükettikten sonra ambalajını düğüm yapıp, kurdelemsi bişey, öyle çöp kutusuna yollamak.
kapısı açık olan odada oturamamak,hele hele ders çalışmak gibi bir durumu hayatta gerçekleştiremem.o kapı kapanacak!..
günüm kötü geçmeye başlayınca uğur getirdiğine inandığım grupları sırayla dinlemek. *
itiraf ediyorum sözlük;

yatmadan önce dörtgöz ocağın vanasını kapatıyorum,

tam mutfaktan çıkacağım zaman arkama dönüp vanaya tekrar bakıyorum,

yatağa girince acaba deyip tekrar vanayı kontrol etmeye gidiyorum,

göz yanıltır diye elimle bir daha kontrol ediyorum,

gidiyorum,

geliyorum,

gidiyorum,

geliyorum,

allahım ya! yatacamayacak mıyım ben. galiba obsesif hastasıyım sözlük.

ühühühühühü...
acik dolap kapagi gormeye dayanamiyorum kapatmadan rahat edemiyorum. aynisi pencere ve kapi icinde gecerli.
yatmadan önce yatağı, perdelerin arasını, yatağın altını köşe bucak aramak. işlem bitince tekrarlamak.
(bkz: böcek fobisi)
kapısı açık bir odada asla uyuyamam sözlük. ürperiyorum arada, illa kapalı olmalı kapılar. *