bugün

Bu değersizlik hissi neyden kaynaklı? Çok mu fazla değer veriyorum karşımdakine? Daha doğrusu haketmeyene.Onunla gelecek hayal ederken o bensiz bir zaman dilimindeki hayatına dönmek istiyor.
Yollarım dikenli taşlı ellerimde
Fotoğrafın yüzünde aynı gülümseme
Sormadım neden sonumuz geldi böyle
Çok yazık.
Anasını sikicem artık sınavın da dersin de.
Beynim zonkluyo.
Biraz sessiz olur musunuz uyumaya çalışıyoruz şurada.
bizi hayvanlardan ayıran akıl ve zeka değildir, bizim insan olarak en büyük özelliğimiz; ahlak, etik kurallar sahibi olup bunun yansıması olan utanma duygusu taşımamızdır. kısaca "insan olma erdemi" yani...

ne denmek istediği...

https://www.youtube.com/shorts/VoUKNLpRqyM
behzat ç. izliyorum ve dizide ankara'nın tanıdığım mekanlarını gördükçe çocuk gibi seviniyorum..

tanıdıklarım:
- önünden geçtiğim tavuk dönerci,
- mamak- imrahor denilen dünyanın en leş gecekondu semti,
- kızılay büyük çarşı'daki kuyumcu dükkanı,
- sakarya caddesi'nde üçüncü sınıf türkü bar, içine girmedim de, yerini biliyorum..

özetle, ankara hakikaten s.k gibi bir şehir, kendime zorla eğlence çıkarıyorum... film bursa'da falan çekilseydi ve orada yaşıyor olsaydım demek ki, delirecektim.
Birçok insanın kafasını karıştırıyorum. çünkü hüzünlü bir ruhum ve mutlu bir kişiliğim var. korkunç derecede güvensiz hissetmekten, inanılmaz derecede güvenmeye geçebilirim. çok seviyorum ama zaman zaman kalpsiz hissediyorum. dışa dönük biriyim ama yalnız olmayı tercih ediyorum. aynı anda hem iyileşiyorum hem de acı çekiyorum..
Yastığa başını koyup uyuyabiliyorsun ya son uyuman olsun ne diyim ki.
Bu başlığa her zaman uzun uzun yazılan yazıları görünce.

Birazdan 31 çekeceğim yazıp kaçmak geliyor içimden.
Bazı insanların beynini kuşa taksak o kuş uçmaz amk!

Tamam sen teoride software’i über plus pack’le değiştiriyosun belki ama direk .dll bozuk lan! Uçmak gibi psikomotor bi davranışı bile sergileyemiyo çünkü hayvan. Bellek read olamadı hatası veriyo!
Tevekkül, geçmişe üzülmemek ve geleceğe göz dikmemek suretiyle bekleyiş bulanıklığından vakti arındırmaktır.
Zaten var olmayan bir şeyin nasıl yok olabildiğini anlayamıyorum. Ya da belki de, anlamak istemiyorum.
perşembe perişanlık diye kandırılan erkeklerin hesabı sorulacak.

bugün devrimci damarım tuttu hiç iyi değilim amk.
Öyle yabancılaşmış ki bana sizli bizli konuşuyor. Daha düne kadar evlilik hayalleri kuruyorduk. Zaten nikah gününü de üç kuruş parayı iade almak için iptal etmiş. O üç kuruşa bu kadar mı muhtaçtın zavallısın zavallıdan ötesin.
Yaşın ilerledikçe önemli olanın kimin seni uzun zamandır tanıdığı değil, seni kimin gördüğü, duyduğu, anladığı, takdir ettiği, desteklediği ve sevdiğini hissettirmesiyle ilgili olduğunu anlıyorsun.
Artık çok uzatılan konularda, insanın sürekli mücadele vermekten, mücadeleye devam edecek hali kalmıyor. Ondan ben pes etmeden, karşımdakinin bir adım atması gerekiyor.

Çünkü ben pes edersem, haşa peygamber gelse affetmem.

Evet.
birisi beni karı sandı inceden yürüyor dur bakalım sonu nasıl bitecek.
Bu hafta sonu da yine saçma sapan geçti. Yine pazartesi geldi.. Şimdiden hayırlı sendromlar.
Nasıl bişe biliyo musun, böyle öleceğini bilip gün saymak gibi kızından ayrılacağını bilmek.
Gece gece bi ihlas geldi. Kalkam da vakti eda edem.
Herkesin her cümlesine ya "bana ne" , ya da "sana ne" diyesim geliyor.
Diyemiyorum, kendime sinirleniyorum.
Yanımda bir kedi uyur gibi yapıyor, bir insan da kedi gibi uyuyor. Kedi olanı arada uzanıp seviyorum, insan olanı da yarın, sen benim kedim misin diye seveceğim. inşallah evet der, evet kedinim.
Allah'a bırakıp sabrettigim konularda hep feraha çıktım. mesele işte sabretmek.
görsel