bugün

görsel
Derya söylemiş benim yerime. Bin defa vursalar da ölmüyoruz işte.

https://youtu.be/iz_PEjq2LkQ?si=0yuE1vmHJCpY2op8
Eşimin ailesi yemeğe çağırdı bu akşam. Bayram değil seyran değil. Sabah beri kurdum da kurdum. Ya ben bu insanlardan niye bu kadar korkuyorum. Neyin özgüvensizliği bu. Döndüğümde zırlamaya gelirsem sözlüğe idare edin.
Rüyalar gerçek olsa, seninle çok anımız olurdu...

Evet.
Adliyeler ve hastaneler hep geriyor beni,
Düşününce sağlık ve adalet temelli bir mottom var ama yine de o binalara girince sinirli oluyorum.
bir arkadaşım son zamanlarda birileriyle tanışıyor... başta çok güzel başlayan diyaloglar, kızların çeşitli manyaklıkları ile son buluyor.. bu yorum da, konuya vakıf olan, gayet aklı başında bir kadının tespiti...

dünya nüfusunun yarısını oluşturan bir canlı grubunun neyi, neden yaptıklarını cidden anlamamaya başladım.. ben bir tek eski sevgilim dengesiz zannediyordum, büyük sürpriz oldu..
“Canım benim, bir tanem, ilkim’im
Ben çok yakında öleceğim, bunu hissetmek değil biliyorum ve adına lösemi diyecekler...
Hoş kal, hoş yaşa ve beni, sana rağmen unut... Ya da unutma... Ama sana son iki lafım şudur!
1.Hayat her şeye rağmen güzeldir.
2.Seni bu dünyada çok sevdim..”
Allah'ım kalkmadığı günü görmeden al canımı.
Öyle bir uykum var ki uyur gezer miyim uyanık mıyım bilmiyorum. Neyse mesaj atarsam cevap vermeyin.
Neyse ki gunesli hava. -15 hissedilen.
Sizin yapay ışığınıza da, doğal ışığınıza da...
Hiçbir zaman hayat bayram olmadı
Ya da her nefes alışımız bayramdı.
Gel söndürelim, o yüreğin yanıyorsa.. Ben ne bileyim Aşksa ölüm, tadı bu mu?
Uyandım ve karnım acıktı.
Tşk
Canım çok yanıyor. Ne kadar güçsüz olduğumu fark etmek mi yoksa sonrasında güçlüymüş numarası yapmak mı daha çok canımı yakıyor bilmiyorum.
aracımda profesyonel ses sistemi var bi arkadaşa uyduk yeni cihaz aldık bagajda 60 litre kutuda çalışıyor güçsüz geldi aynısından bitane daha aldım bu +60 litre daha demek yani bass sesi için 120 litre bagaj kullandım buraya kadar sorun yok ta ki hatun akşam market poşetlerini nere koyacaz götüne mi sokacaz diyene kadar. eski cihazım 1 taneydi ve güç olarak bu ikisinden fazlaydı rahat battı rahat
Güzelliği aramaya ne hacet? Görmesini bilmeyene peri padişahının kızı olsa nafile. Küçük Prens'te geçtiği şekliyle: insan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir, en temel şeyi gözler göremez. Bildiğini sanırsır; fakat berbat yanılırsın. Çoğunun sağıyla soluyla derdi olması bile bu yüzden. Algı "tornadan çıkmış gibi o kalıba gireceksin" der, çoğu bu zokayı yer. Balık mısın, sazan mısın be mübarek? Oysa güzellik Gül gibi kokar, iki konuşur ve sonra Şen kahkahasını bırakıp küser, susar. Sadri Alışık Ağabeyimiz'in dediği gibi: Yes, orrayt!
sabah saat yedi ama hava hala karanlık. harika
şu ana kadar en kolay kazandığım alışkanlık kitap okumak oldu. bunca zaman niye uzak durdum en sevdiğim hobimden bilmiyorum. aslına bakarsak çok fazla hobisi olan biriydim. hepsi bireysel şeyler olsa da mutluydum. sonra mutsuz oldum. zevk aldığım şeyler zor gelir oldu. adım atmak eziyet haline geldi. önceden ne olursa olsun yaptığım şeyler sonrasında ne olursa olsun yapmadığım şeylere evrildi. ne zevk alır oldum ne de sorumluluk... henüz çok yeni başladım ve küçük adımlarla gitmeye kararlıyım. günümün yarısı boş geçiyor ama moralimi bozmayacağım. bu senenin sonunda baya yol katetmiş olmak istiyorum. öyle umuyorum yani.
"iki insanın birbiriyle karşılaşması kadere, tanıştıktan sonra yan yana kalmaları ise onların gayretine bağlıdır."

Sabahattin Ali
Bugün kahramanlardaki katlı otoparkın 5. Katına arabayı bıraktım. Otopark zaten karanlık exıt yazan kapıdan çıktım. Çıkınca farkettim merdivende yangın çıkış merdiveni yazıyordu ve kapı çat kapandı. Geri dönüp kapıyı açmaya çalıştım olmadı. Bi aşağı kata indim bi yukarı çıktım kapı kolu yok ama 10 saniyede zibilyon tane fikir geçti. Aşağıya kadar ineyim polisi ararım ulan ya instaya düşer miyim? Bağırsam duyan olur mu diye. Neyse ki çıkış açıkmış iyi yırttım. Bu arada merdivenler temizdi. Öbür türlü evsiz mi var tinerci mi var daha çok korkardım. I love izmir belediyesi.
https://www.instagram.com.../?igsh=MWNzZm5vaHFnZXR4bA==

yahu bu iş herkeste böyle yürümüyor mu? bakın ben düzenli bir insan değilimdir ama bunun başka bir yolu mu var kardeşim?
Hayat çok kısa dostlar. Sikik olaylardan, haberlerden birbirinizi üzüp kırmayın. Yapılanları alttan alın. Birbirinize sarılın. Ben eşimi kaybettim. Ondan sonra üzülürsünüz.
yıkar geçer bir dostun düşmancasına hamlesi.
Benim ö.s. Saat 4’te. Ama hala yataktayım. Alarm kurmadım.
Sanırım bende sorun.

Ent.