bugün

belki de "o" gün bugündür.
Korona ve karantina günlerinden o kadar sıkıldım ki yerinden kıpırdamaya üşenen ben workaway tarzı bir gönülülük programıyla gezmeye karar verdim. Ama bu bir iki ülkeye gidip eve geri dönmeli değil, uzuun bir süre hatta gittiği yere kadar böyle gezmeye devam etmeli. Tabii şu an hastalıktan dolayı çoğu ülkeye girip çıkmak çok zor ama genciz ve diriyiz! Bekler hastalık durulunca gezeriz ve kültürünü yeni öğrenmeye başladığımız bir ülkede ölürüz!

Edit: yirmilik diş ağrısı çekiyorum ona çözüm bulamadım ama kendi içimde çelişmiyorum en azından, bu da bir şeydir.
çok şey var da. kafam şuan buna müsait değil. yazıp yazıp silmenin alemi yok çünkü.
Üşüyom.
Bu karmaşık düzende,
Neyi ne kadar bozarsan,
O kadar düzelirsin.
Hayatında yaşamadığın birçok duyguyu,
Dileyerek değil, severek öğrenirsin.
Gelgitler gibi olsan da sabitler
Seni bu dünya.
Çaktığın çivi duvara değil, boynuna.

Geçen böyle bir şiir yazmıştım, atacak yer buldum.
Bu saatten sonra Etinden korkanın kemiğini sikeyim.
2021 yılına dair hiç iyi şeyler hissetmiyorum. Umarım yanılırım ve 2020 belasını aramayız. Umarım...
Bu gün benim doğum günüm. Geriye baktığımda icimde ukte kalan bir iki şey olmasına rağmen çok şükür allah bana isteklerimi verdi. Bakalım daha neler göreceğiz.
size 1 kötü, 1 ondan da kötü haberim var

2020 ben gitmem benena benenaa diyormuş

daha kötüsü sarı fırtınada, 2020 gitmezse ben hiç gitmem

ölünceye kadar koltuktayım.
karnım doyunca çok mutlu oluyorum.
mutlu yıllar dilemek istiyorum herkese. benim bir seneyi daha bitirecek takatim kalmadı.
daha fazla karanlık.
Murphy kanunlarına kırgınım.
Üşengecim sanıyordum ama fakirmişim. Kışın her fırsatta niye battaniye altında oturduğumu ve kıpırdamadığımı sorgular, kendime tembel derdim. Ev soğuk yahu doğalgaz yok. Haklıymışım yani.
3 gündür günlüğüme tarih atarken yıl kısmına 2020 yazıyorum. Az önce de geçen yıl bu vakitler ne haltlar yediğimi düşünürken 2019 ocağını anımsadığımı farkettim.
2020 çık aklımdan. Cumhuriyetin en uzun yılı resmen amk.
yapabileceğim şey aslında zor bir şey değil ancak nedense olmayacakmış gibi geliyor. biliyorum olacak bu çok kolay bir şey nefes almak kadar kolay ancak gel de anlat işte.
Yarın sabah bir operasyon geçireceğim. Biraz riskli ve yan etkileri olan bir işlem. Dualarınızı alırım.
Gitmek var dönmek yok. Dönemezsem sağlıcakla kalın. Hakkınızı helal edin...
anlayamıyorum. yok bende beyin hücreleri tükendi ya gel ya git aq.
bir intihar olayı duyunca insana buz gibi ter döktüren şey, pencerenin demirinde asılı duran narin ceset değil, intihardan hemen önce o kalpte olup biten şeydir.
görsel
Biraz karmakarışık, biraz darmadağın, biraz yorgun, biraz sapmışım sanırım. Yazmayı, dökmeyi o kadar özledim ki. içim dolmuş resmen bunlarla. Şimdilik çok detaylı anlatamam aslında sadece bunları söylemek istedim.
Kafam çok rahat bugünlerde yani 2 haftadır belki üç bilemiyorum, kafam rahatken de sözlüğe gelebiliyormuşum. illa içimin daralması gerekmiyormuş. Yalnız şunu da eklemek istiyorum türkiyede yaşıyor olmak hala bir miktar kalp çarpıntısı yapıyor bende.
Ömür biter dert bitmez.
Gece yolculuğu yapasım var.

Ben ve yalnızlığım. Kafi.
Hayır benim akşama kadar yattığımı da nereden çıkardınız? Bilim adamları açıkladı işte dünya eskisine göre artık daha hızlı döndüğü için günler kısalmış benden kaynaklanmıyor yani.

görsel