bugün

90'ların başında seda sayan tgrt'de bir sabah programı sunardı. ütü masası vardı önünde. sürekli faks geliyordu. rulosu açılmış tuvalet kağıdı gibi vın vın vın diye garip sesler eşliğinde uzuuuun uzuuuun yazılı kağıtlar geliyordu.

şimdi ben bunu niye anlattım? hayatımda hiç faks çekmedim ve çekmeyi çok isterdim. faks makinesi almak istiyorum ama bazı şirketler dışında faks gönderebileceğim bir mecra yok. elimde patlar yani. faksın yeniden yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. teknolojinin beşiği japonya'da çoğu evde faks makinesi varmış ve kullanmaya devam ediyorlarmış. ne güzel. bu arada türk dil kurumu'nun önerdiği türkçe karşılık belgegeçerdir. bunu kullanmak daha doğru olur.

benim tevellüd 1991. şöyle 80'lerin başında doğsaydım en azından ergenliğime denk gelirdi. ne iyi olurdu. allah başka dert vermesin.
entel arkadaşlara sesleniyorum

bana cümle içinde kullanabileceğim ya da ufkumu genişletecek terimler, kelimeler öğretebilir misiniz? : )

yardımcı olacağınızdan şüphem yok.

kızlr korkmayın asılmam.
sanırım 7. sınıftayken berbere devamlı faulleri sivri yaptırtırdım. o dönem şampiyonlar liginde ismini hatırlamadığım bir futbolcuya özenmiştim. babam beni tokatlamadan iyi sabretmiş o halime.

yanılmıyorsam o futbolcu ivan klasnic.
Kötü insanlar karşısında kendini sömür, kötü olaylar karşısında kendini sömür, kötü zamanlar karşısında kendini sömür..
Peki tüm her şeyin sonunda, senden geriye ne kaldı?
Gece uyumayanlar Zeki oluyo.
Gündüz ayağı yanık kedi gibi gezdim. O kadar yürümüşüm ki mayalanması için bir kenara konmuş hamur gibiyim. Sabaha mayalanır mıyım bilmem. Hâlâ çok yorgunum söslük aalamak istiyom. Bacaklarım zırıncıyo. Of uyusam da kurtulsam.
Evlenemeyeceğim galiba Ve bu beni korkutmuyor.
Harita mühendisi olan insanları fotoğrafçı zannediyordum.
Ölçüm yaptıkları cihaz ile fotoğraf çektiklerini düşünerek yolumu değiştirdiğim çok olmuştur. Ara sıra küçükken ölçüm yaptıkları alete bakıp, sırıtarak geçtiğim bile oldu.
Şimdi harita mühendisi olduklarını ve ölçüm yaptıklarını biliyorum ama.
aslında hiçbir suçum yoktu. herşeyi kendisi istedi. ama sonunda nasıl bir beddua ettiyse o günden beri bir kısmetsizlik gidiyor. bakalım daha ne kadar sürecek.
her konuda olduğu gibi ikili ilişkilerde de gram kafam çalışmıyor.
Oyle bi bosvermislik var ki neyse siktiret mk...
her gün bu saatlerde eve gelirim.
Yaklaşık 15 gündür her akşam eve gelip yerime oturup televizyonu açtığımda karşıma bu kadın çıkıyor.
görsel

esra erol'a çıkan adanalı kerime hanım evet.
kadın son 15 gündür hayatımın bölüm sonu canavarı oldu adeta.

hayır sorunu neyse lütfen el birliği ile çözelim, bir an önce hayatımdan çıksın gitsin istiyorum.
korkarım bu gidişle rüyalarıma da girecek.

allah korusun...
görsel
Hicbisey dememeniz daha iyi lan. iyi hissetmem icin teselli vermenizden yalanlarınızdan.
V8 araba kullanmayı özledim.
furkan andıç yüzünden o her şeyin slow motion yaşandığı salak diziyi izliyorum abv ya.
insanlar ne diyecek diye düşünmekten bıktım amk. Yeter lan yeter isteklerimi bastırmak istemiyorum. Yanlış anlamayın kötü isteklerim yok. Sadece ben garip bir adammışım. Saçma saçma işler yapıyormuşum. Amına koyim ben böyle biriyim işte. Beğenmiyorsanız kesin arkadaşlığınızı. Daha bugüne kadar bana dayanabilen doğru dürüst bir adam çıkmadı.
Uzun zamandır buraya sözlüğe girmiyordum. uzun dediysem de 1 ay kadar belki de. ama eskiden gece yatmadan sözlüğe şöyle bir bakayım diyip 3-4 saat sözlükte takıldığım olurdu. galiba o eski heyecanımı yitirdim. yanlış yoldayım. geri geleceğim..
gerçekten kaypak olmayan bir insan evladı bulamadım. birini seviyorsun arkadaş diyorsun. her konuda arkanda olmasını bekliyorsun. ama ne oluyor menfaatler devreye giriyor. ve arkani döndüğünde şener şen'in hababam sınıfındaki hali gibi, kalıyorsun tek başına. sonra da niye yalnız takiliyorsun bilmem ne. az insan çok huzur. bazen çekilmez oluyor ama olsun, milletinin nazını çekmekten iyidir.
Gece uyumayanlar Zeki oluyo.
Ozledigim bi seyler var ama ne oldugunu bilmiyorum. Ve her zamanki gibi usuyorum.
Gecmisimle yasiyorum bundan kurtulmak istiyorum hayata atilmain zamani geldi çok geri kaldim çok...
bu ara hissettiğim tek duygu özlem .
kaçkar daki tırmanışım sırasında bel kayışımın kopması nedeniyle 18 metreden kayaya düştüm. 8 aydır yürüyemiyorum 3 4 yıl daha yürüyemeyecegim.
(bkz: ifşa tehdidiyle kız çocuklarını taciz eden konyalı)

şöyle bir olay var, hala milletin salak salak başlıklara mal mal entryler girmesine diyecek söz bulamıyorum.
ne ara bu kadar duyarsız olduk biz?