bugün

durumu ve maaşı benden daha iyi arkadaşlar varken sırf kendimi ezdirmemek için hesabı ben ödüyorum. durumu kötü veya işsiz arkadaşlarla çıktığımda durum gereği gene ben ödüyorum.
entry girmediğim halde ulupuanım hergün 0,02 puan artıyor.
evet, zall bana kıyak geçiyor sanırım.
Tüm günü kıçımı kaldırmadan tek satır kitap bişey okumadan internet karşısında geçirecek kadar işsizim.
Her şeyden nefret ediyorum.tam düzeldim derken bir şeyler görmekten hatırlamaktan başa sarmaktan yoruldum.
Bu gün çok tatlı birisiyle tanıştım. Benden dört yaş küçük olmasına rağmen zevklerimiz neredeyse aynı, vakit geçirmesi çok keyifli, hayatımda mevcut bulunan insana göre oldukça zeki ve meslektaşım. Çok güzel ve güleç bir yüzü var. Aklım karışıktı hepten karıştı şimdi. işin kötüsü o'da bana meyletmeye başladı. Umarım çıkar bir yol bulurumda bu tatlı kızcağızı üzmem şu kısacık zamanda.
Bu gece çok mutlu uyuyacağım.
Hep düzgün insan beni bulmuyor diyorum ya!

Aslında o öyle değil. Ben onları görmezden geliyorum.

Bugün bu halde olmamın sebebi bu..
Az önce sigara izmaritini söndürmeden pencereden salladım ve rüzgardan dolayı bahçedeki çalıların arasına karıştı. birazdan ortalık alev alırsa "uyuyordum ben yav" imajı çizeceğim.
meğer ne çok şey varmış.
öğrendiğim,öğreneceğim.
meğer ne çok korkum varmış,atlatınca fark ettiğim.
unutmam gereken ne çok şey varmış,unutunca farkına vardığım.
meğer ne kadar büyümem gerekiyormuş.
Aynaya bakınca kocaman bir kadın görüyorum.
Saçlarında 3 adet beyaz tel, gözleri hala ışıl ışıl,hala kaybetmediği umudu taşıyor.
Hiç ummadığı bir hayata uzaktan bakan bir kadın..
sabırla bakan..
hep çok sabretmek ,hep çok beklemek zorunda kalacak bir kadın.
ve hep söyleyemediği korkularıyla uyuyup uyanacak bir kadın.
ve ufak bir tebessüme dünyanın anasını satacak bir kadın..
uyuyamıyorum sözlük.
Hayatı fazla takmamak lazım. Sonumuz kara toprak. O an elimizde ne varsa keyfini çıkarmalıyız.
Ölümüne sıkıntılardayım.
Okulumun başlamasına 10 gün var ve elimde hayvan gibi bir proje var, önümde ise 2 seçenek var,
1. seçenek gidip yurdumda çalışmak ve sevdiğim kızla da birkaç gün geçirmek, böylece projenin gelişmesi. Tabii bu durumda anne/babayı yeterince görememek ve bundan mütevellit dönem sonuna kadar da görememenin verdiği sıkıntı.

2. seçenek 12 saat git 12 saat gel yolunu ve yol yorgunluğunu da göze alıp iç anadolunun ucra bir şehrine gidip aileyi görmek ve aile ile zaman geçirmek, projem için internet lazım, evde yok, şehir buz gibi soğuk, normalde zaten hava soğuk, orası daha da soğuk, peder bey sigarayı bıraktı, ona içtiğimi söyleyemiyorum, bu da demektir ki akşamları evde sigara içemememek, ama aileyi görmenin huzuruyla okula dönüp projeyi orada geliştirmek.

Velhasıl 2. seçenekde artı ve eksilere sahip, kararsızlık kötü müdür...
04:30
şu saatte dışarıda bir kronik mutsuz olarak, hüsnü arkan kulağıma "her şey olur ben daha kendimi bulamam" derken naif,yumuşak sesiyle, ben gökyüzüne bakarak boş boş yürümek istiyorum. evet boş boş. isteyip de yapamamak ve bununla birlikte otur da ağla diyen iç sesim. açık açık, madem yürüyemiyorsan ağla diyor. yine her zamanki gibi. neye ağladığımı bilmeden bütün acımı kusuyorum gözlerimden. belki de iç sesimi susturabilsem mutsuzluğumu nakavt edeceğim. ya da ben nakavt olacağım. bilmiyorum.

bu da böyle bir itirafımsı işte, dursun.
https://m.youtube.com/watch?v=w_a1ofXEH-g şarkı da bu.
Mutlulugu ruyalarda ariyorum cok asosyal ve yalniz bir insan oldum ama huzur yakindaymis gibi hissediyorum.
eşhedü enla ilahe illahlah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve resulüh.

az önce bi kaç ateisti imana getirdim mutluyum.
Seni düşünerek uyuduğum her gece, rüyama giriyorsun.. özledim be. niye diğer kızlar gibi değilsin?
Yerlere tükürmeyin,sonra o donuyor kayıp düşüyorum.
Bugun sinav kagidi onume gelince hönkurerek gulmeye basladim ve hoca yanimda gelip noldu dedi. Hocam dedim akrostis istemissiniz, biz gotumuzu yirttik edebiyati yaladik yuttuk,ama siz bizden kendi ismimizle akrostis istemissiniz.
Resmen tasak geciyorlar ya.
sevgi denen kavramdan musdarib, sevdiğim kızı elde etmek planı başlığı altında arkadaşlarım tarafından yapılan bir planla bu gün otelin birine yerleşip tanımadığım bir kızla bir gece geçirmeye hazırlanıyorum... Ben bu işler için çok onurluyum ve büyük ihtimal birazdan sevdiğim kızın kapısına dayanıcam. Öbür taraftan kart atarım artık...

Kimse iplememiş fakat edit: Kapısına dayanmadım, yordum kendimi bolca içtim, sikiştim, ağladım, tanımadığım kız bile daha çok umursadı amk. burada ağlama işareti geliyor... Pekala.
Cok keyifsiz bir adamim.
Oyunu kötü oynayan birine öğretmeyi kendim iyi oynamaktan çok seviyorum. Onlar hâla keyif alıyor oluyorlar.
nasıl bir hayat yaşadığımı bilmiyorum. zamanımın çoğunu müslüm gürses dinlerken entry yazarken geçiriyorum. ne sevdiğim kıza kavuşabiliyorum ne de ailem le zaman geçiriyorum. bir bakmışım 3 saat işsizlikten ntv spor izler olmuşum. bir bakmışım kendi kendime konuşmuşum. bazen secdeye giderim bazen osbir çekerim. bazen de ne içki ne sigara ne ot var diye allah a şükrederim. yaşamımın bu zamanına kadar hiçbir ciddi hastalık gecirmedigime hiçbir yakınımı kaybetmedigime şükrederim. ne hoca takarım ne de not. yine de iyi gelir ona da şükür. artık eskiden istediğim hiçbir şeyi istemediğimi farkederim. bir çoğuna ulaşmış olurum ve onların yerini başka istekler almış olur. bazen hiç çıkmak istemediğim o kapıdan zaman gelince koşa koşa çıkarım. mutlu olduğum en son zamanı hatırlamam. onunla bir daha konuşmam dediğim kaç kişiyle kaç saniye veya dakika sonra geri konuşurum, barışırım. klavyenin ş ı ğ harflerini yazmadığı için tekrar döner uğraşır yazarım. elimdekilerin kıymetini bilmem. vazgeçtiğim birçok şeyin bazı kişilerin hayalleri olduğunu hatırlar kıymetini anlarım. ve kendi düşüncelerimi açıklayabileceğim tek yerin uludağ sözlük sanal platformu olduğunu tekrar anlarım ve yine aynı sözleri duyarım. sen çölüme yağmur oldun.
Beşiktaş-akhisar maçında top cenkteydi kaleye doğru koşuyordu. Hangi ara pasını gökhan'a verdi görmedim. Nasıl bağrıyorum ama cenk cenk diye. Çocuğun biri döndü o gökhan dedi. Ben şok. Rezil olduğumla kaldım.
Bi gulesim var bi gülesim var anlatamam.
Bazen upuuzuuun entry yazıyorum tam ekleyeceğim " bu ne saçma şey ya" deyip siliyorum vazgeçiyorum.
Bir yanım yazdiriyor diğer yanim sildiriyor. Sürekli böyle oluyor.