bugün

defolup gitmek istiyorum bulunduğum yerden, insanlardan ve şeylerden. hayatımdaki her seyden, herkesten.
Sözlük lan iş yerinde bi abla var emeklilik için gün sayiyo bende servisin en küçüğü olduğum icin eline ne geliyosa bana kitliyo. 3 aydır salliyorum kendi işim dışındakileri. Bugun geçmişteki işlerine bakmış galiba aq sabahtan beri uğraşıyo. Evrak içinde kayboldu resmen. Vicdan azabi çektim resmen be yardim edeyim mi diyesim var ama bulasmayacagim galiba. Neyse gideyim de babamin kahvaltisina eşlik edeyim. Yaptirmasin oda kendi işini ders alsın.
dilek teyzeye delik teyze dediğim itiraf içerikli entrydir.
beni sadece bankalar arıyor.
dikkatini cekmek icin acik sacik giyiniyorum, olmadi kapali giyiniyorum, bazen takmiyorum, bazen asiri ilgi gösteriyorum. ilgisini cekemiyorum arkadas resmen cekemiyorum. friendzonenun kralicesi oldum.
zamanımı boşa harcıyorum işte.
epilepsi hastalığım zamanında metin2 oynarken vuku buldu. Çocuklarınıza oynatmayın şu oyunları.
ilkokula kadar kızlar işemiyor ve kaka yapmıyor sanıyordum, ta ki ilkokul 1 de sevgilim olan emel altına işeyene kadar. kaka yaptıklarını da abim aynı gece söylemişti. uzun zaman toparlayamadım kendimi.
bir kızla çıkarken başka biriyle daha tanışmıştım, sevgili falan değildim ama alttan üstten muhabbetlerimiz de oluyordu. çıktığım kız, ben, arkadaşım ve onun kız arkadaşı yemekteydik. ben nolur nolmaz diye ismini telefonuma sıvacı salih diye kaydetmiştim. neyse restaurantta tuvalete gittiğim anda telim çalmış tabii sıvacı salih diye açmamışlar telimi sonra tel açılmayınca kız mesaj atmış, eski tip tel olduğu için sadece bir yeni mesajınız var iletisini görünce benim kız açmış mesajı, o arada bende dönüyorum masaya, kızın suratı mosmor tabii, ne oldu dedim ben gidiyorum dedi teli verdi elime bir baktım, sıvacı salih, neden açmıyorsun telimi bu gece ayarladım bizimkiler evde olmayacak diye mesaj atmış. kız her şeyi yanlış anladı amk, benim bir erkekle beraber olduğumu, hadi oldun diyor sıvacı ne, adam gibi birini bulsaydın falan diyor, en son itiraf etmiştim tabii aynı gece doğruları, tabii haliyle ayrıldı benden.
30 yaşına geldim hala, nadiren de olsa üniversiteyi uzattığımı ya da son sene bütün derslerden kaldığımı görüyorum rüyamda. çöküyorum resmen yarı uyur yarı uyanık.

amk nasıl bir eğitim sistemidir arkadaş ya!
8 yıllık devlet memuruyum. ciddi saygın bir işim var. istesem dünya kadar mal sahibi olabilecek bir konumdayken allaha çok şükür benim olmayan bir kuruşa tenezzül etmedim. bu sekiz yıllık süreçte evlerim arabalarım olabilecekken lojmanda kalıyor işe otobüsle gidiyorum. devleti zarara uğratacak her konu hakkında her türlü tehditlere rağmen sonuna kadar cebelleştim. bugün sabah, yaptığım işler sonucunda mükafatlandırılıp daire başkanı görevine getirileceğim bizzat müsteşar tarafından tarafıma şifai olarak söylenmişken öğleden sonra asılsız bir şikayet üzerine tarafıma soruşturma açıldı. amirim olan başmüfettiş bana atılan iftiranın farkında olduğunu sonuçta hiçbir şey çıkmayacağını ancak yine de bu soruşturmanın açılması gerektiğini söyledi. içim çok rahat lakin sinek küçük mide bulandırıyor. beni ve benim gibileri yıldırmaya çalışıyorlar ancak başaramayacaklar. başmüfettiş bizzat ilgilenip önümüzdeki hafta içinde sonuçlandıracağını söyledi. sonuçlanır sonuçlanmaz yeni görevime başlayacağım ve her şey çok daha güzel olmaya başlayacak.

işin itiraf kısmı ise şu; gün içinde bir çok ruh haline bürünmeniz an meselesi. sabah neydi şimdi ne? hayırlısı be sözlük.

edit: ulan eksileyen göt sıkıntın ne ki acep?
bir gün kampüs kapısından traktörle girmek gibi bi' hayalim de var.
zamanı gelince; kredi kartımla tek çekim yapın lütfen demek istiyorum.
Gerilim filmi mubarek son iki gundur yasadigimiz. Yani, neyse amk.
Uc gundur canimin neden deli gibi cikolata cektigini anlamam gerekirdi. Simdi artik cok gec.
Yalanlarını yakaladığım insanların yalanlarını yüzüne vurmak yerine onlardan kaçıyorum ki bir daha bana yalan söyleyemesinler.

Keşke ağızlarına vurup "yalanını şapsınlar, Yalancısın." desem.
öğleden sonra ırmak kenarına indim, sağlı sollu yürüyüş alanı ve banklar olan bir yer. oturup tek başıma etrafı seyrettim. çoluğunu çocuğunu sevgilisini alan atmış kendini buraya. onları izledim. aşk evrene ait en güzel duygu, net. bi kadın elindeki çikolatayı açıp önce sevgilisine ısırtıp sonra kendi yedi. çok tanıdık geldi bu görüntü. ben de elimle ona bir seyler yedirmezsem rahat edemiyorum, o ayrı bir duygu. diğer çifte baktım, onlar da ayrı güzel. sonra dedim benim sevdiğim neden yanımda değil? havada güneş görünce elele verip kendimizi sokağa atacağımız zamanlarımız olmayacak mı dedim. sonra bunları zihnimden uzaklaştırmaya çalıştım çünkü insanın cevabını bildiği yahut az çok tahmin ettiği soruları kendine sorması-alacağı cevaplar olumsuzsa- pek iyi sonuçlar doğurmuyor. zaman insana hiç bir şey vaad etmiyor ki bizler boş yere hayal kurup bekliyoruz. ben lisedeyken hep yapmak istediğim şeyleri ertelerdim. üniversiteyi kazanayım sonra yapacağım derdim. sonra universite oldu. o zaman da şu okulu bitireyim siz beni o zaman görün, istediğimi yapacağım derdim. okul bitti, iş bulayım hele dedim, sonra yaparım. henüz bir işim yok. olacağı da yok. ama hasbel kader olursa da ben yine ertelerim eminim. çünkü geleceğe dair sözler artık çok boş geliyor bana. şu an yapamıyorsan gelecekte de yapamayacağın anlamına geliyor, bir çok şey için bu böyle. zamanında iradenle yapmadıklarını ilerleyen zamanlarda şartların dolayısıyla yapamaz hale geliyorsun.
geldim geçtim masanın başına tezimi yazmaya devam edeceğim. bana hiç bir faydası olmayacağını biliyorum ama şu bomboş günlerimde dışarı çıkıp özlemini duyduğum şeyleri depreştirmektense ekrana bakıp yazı yazmak daha iyi.
sen sen ol erteleme sözlük. her güne ayrı bir engel çıkacak çünkü. ne yapılacaksa o an yap. yapmadıysan da geçmiş olsun. çünkü zaman bir sey vaad etmez. bizler hayal kurarak yok yere kendimizi avuturuz.
Bugün havadan gelen topa kafa attım, potaya girdi sözlük. Uğraşsam sokamam onu potaya. Bi kere de ayak vurunca girmişti. Ya işte öyle de yeteneklerim var.
şu an bir lezbiyenle sigara içiyor olmamdır.
itiraflar cinsiyet turnusolu gibi ameke.
Çok saf olduğunu bilmek, saf olmaktan daha acı.
bir kere bir sınırı geçince artık diğer sınırlar görünmez, adeta etkisiz hale geliyor ve ben şimdi en baştaki sınırlarınn önünde ağlayarak isyan eden o iyi niyetli küçük kız olmak için neler vermezdim ki...
Uzun süre bir GSM Operatörünün çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalıştım. Binlerce insanla konuştum. Her türden insanla karşılaştım. Ama tantuniciyi arayıp sipariş verirken yaptığım heyecanı, stresi hiçbir zaman yapmadım.
Üniversiteye başlayıp çevrenizin genişlemesi demek, aynı zamanda otogara ve istasyona kadar valizleriyle beraber geçirdiğiniz arkadaş sayınızın da çoğalması demekmiş. Tecrübeyle sabittir.
Annemin yemeklerini özledim.