bugün

itiraf ediyorum annem bir engelli ve hayatta çok fazla zorluklar yaşamış ve hepsinin üstesinden gelmiş bir kadın.
küçükken çocuk felci geçirdiği için bacağının birisi diğerine göre 4 cm kısa kalmış ve aksıyor haliyle.
ama buna da şükür diyoruz.
hiç bacağı da olmayanlar var sonuçta.
şöyle bir durum daha da var engelli demek aciz demek de değil yani.
kadın evin işlerini canavar gibi ful kendi görüyor.
ama işte yaşadığı ameliyatlar ona bir şeyler kattığı kadar psikolojik olarak bir şeyler de götürmüş bunu görebiliyorum.
bilmiyorum ama bu konuda mesajlarınızı bekliyorum.
yalnız kalmamak istiyorum.
youtube dan sezen aksu nun mix videosunu açtım. şaftım kaydı resmen. işıd militanları tarafından gözlerimden bağlanıp dizlerim üstünde duruyormuş gibiyim sözlük.
gece gece efkar geldi, derdini sikeyim diyeceksiniz belki ama, sahneyi, tiyatroyu çok özledim sözlük. ve hayatımda tiyatro bitecek diye ödüm kopuyor.
Facebook ta çeşitli gruplara üye olup trolleyip atılıyorum ahahaha. En sonuncusu komikti maaşlardan dertlenen polislere neler ettim var ya. Ama acaip cahiller ve komikler aga.
geceleri uyuyamıyorum. çünkü geceleri karnım acıkmaya başladı. sabahları çok aç ama çok aç bi halde uyanıyorum. yemek istiyorum, özellikle de kırmızı et, az pişmiş ya da pişmemiş, ciğer de olabilir şöyle kanlı kanlı. şiddet istiyorum, vahşet, dehşet, hepsini istiyorum her şeyi istiyorum her şeyi.
Geri kafalı bi insanım sözlük.
Canımın sıkkın olduğu anlarda "ata binip uzaklara gitmek" istiyorum. Ata binip gitmek nedir lan? hangi yüzyılda yaşıyoruz?
en son canima tak edip, sırf konuşmuş olmak için konuşan, saçma sapan şeylere takılan, bir açığımı yakalamaya çalışan Managerime cevabı yapıştırdim. nasıl içimin yağları eridi buz gibi oldum.
elime tam otomatik bir silah alıp sözlük formatını siken tüm yazarları delik deşik etmek istiyorum. evet istiyorum sözlük.
eski mudurumu telefonuma para karsiligi kendini pazarlayan kadinlara soylenen kelime ile kaydettim. artik aramasa da rehberimde o isimle kayitli durmasi bile keyif verici. bi soran olursa da e5ten bi abla derim kim bilcek. *
ben gene sana vurgunum.
http://www.youtube.com/watch?v=IjcA2XpyYFE
herkes eve gitti sözlük bayram için. ben yek kaldım koskoca şehirde ve aklıma hep o orospu geliyor unutamadım gitti.
çaylakların itirafları ne zaman olacak. olmayacak anlamına gelmesin. usta çırak ilişkisi var amk resmen : )
oğlum hayat garip amk ya. lan bir tane kızı seviyorum diyeyim artık hoşlanma olsa geçerdi. yaklaşık 27 gün sonra 1 sene olacak. martta eski sevgilisiyle barıştı, hala beraberler. o tarihten yani marttan beri yaklaşık 7-8 kız hayatıma girdi. bazıları tek gecelik oldu bazıları bir kaç haftalık bazıları bir kaç aylık diyeceğim de zaten marttan beri kaç ay geçti amk? sadece birisi bir ayı geçti neyse. işte üniversitede okuyorum ben, bu sene yine gittim okuduğum şehire. kızı çocukla göreyim artık geçer diyordum. yok amk geçmiyor hala amele gibi ondan hoşlanıyorum. neyse işte bundan 8-10 gün önce, bir tane kız geldi yanıma. oranın yerli halkından, yani bizim fakülteden değil. bir senedir beni takip ediyormuş, benden hoşlanıyormuş falan filan. o zamana kadar düzenli ilişki aklımdan geçmiyordu. böyle 1 senedir seni takip ediyorum, seni çok aradım falan filan deyince bir etkilendim amk. insan tabi bir tuhaf oluyor. düşünsene hayranın gibi amk 1 sene boyunca seni takip etmiş. tamam dedim buluşalım, ilk gün buluşmamızda filmlerdeki gibiydi. tam merhaba deyip öpmeye gidiyordum yağmur başladı amk. hemde öyle böyle değil, miko ibneliğine yaptı sanki. neyse işte bu anlattı ben dinledim. ikinci gün yine romantik sinemada öpüşme vs. ikinci günün akşamı bara gitti bu çıkışta onu almaya gittim. lan yolda yapıştı, utandım baya. neyse 3.gün malum olay falan. kız çok iyi harbiden o konuda net olalım. ki bazı şeylerin ilkini de benle yaşadı. biraz geri zekalı ama olsun, cidden ideal bu konuda. çakallık yok kızda, zaten yapmaya kalksa beyni el vermez. cidden hoşlanıyorum kızdan, böyle sarışın mavi gözlü 1,70 civarı boy. ruslara benziyor hafif. neyse bunları niye anlattım, hala ilk satırlarda bahsettiğim kızdaki heyecan yok. bazen düşünüyorum lan kız güzel ama öyle aman aman bir güzelliği yok. ama çok iyi lan, valla iyi amk. insan olarak iyi, herkes iyi olsun istiyor hayatta. birde kafa kız, otur bütün gün muhabbet et. o seni güldürür sen onu güldürürsün öyle geçinip gidersiniz ama ben yapamıyorum şu an onları. o çocuk yapıyor. çocuğa da kızmıyorum ben olsam bende çıkardım onla, ki hala çıkarım. işte böyle sendrom gibi mi desem, hastalık gibi mi desem öyle devam ediyor içimdeki sevgi ona karşı. he bu arada marttan beri şansım acayip açıldı kız konusunda. haftada 1-2 kere kızlar gelip ''yha oda arkadaşım senden çok hoşlanıyormuş'' ''x'te sevgilisinden ayrılmış, sen çok tatlı çocukmuşsun'' ''y'de bateri çalan erkekleri çok beğeniyormuş'' vs. tarzı laflar geliyor. bir kaç kerede feysten kız ekledi işte sohbet muhabbet ayağına buluşma ayarlamaya çalışıyor ama aldatmak karakter olarak bana ters gelen bir şey olduğundan hep duymamızlıktan geliyorum. neyse konu yarak gibi oldu amk. ilk satırdaki kıza geri dönersek, bir şeye inanıyorum bak. bir gün doğru yer, doğru zamanda karşılaşacağız birbirimizle. ikimizde denemek isteyeceğiz ama o andan sonra tek korkum. ya ona olan sevgim elde edene kadarsa. öyle olursa yazarım, olmasa da yazarım. hadi eyvallah.

http://www.youtube.com/watch?v=VluTVKN9SEo
küçük ellerimizden alınan bir mevsimdi. toprak kokusunun gerçek lezzetini bilen ciğerlerimize şimdilerde ne de yabancı kokular sindi. uzun uzadıya demlenesim var bugün. bu denizin en dibine batıp, arşın en tepesinden bakasım var. kirli bir ruhun paslarını tuzlu sularda çıkarasım var.

senelerce arayışlar... umut aslında çoğu zaman dost gibi görünse de düşmanıdır insanın bazı bazı. hiçbir insan da tam değildir tek başına. doğamıza aykırı. bir şeye muhtacız hep bütün hissetmek için. uğruna yaşanılacak bir aile, adına şiirler yazılacak bir erkek/kadın veya ömrü vakfettirecek bir iş bir uğraş. insanlar çeşit çeşit. dolayısıyla bütünün eksikleri de değişken ama hak etmek diye de bir mevzu var elbette. kiminin hakkı sadece yalnızlıktır ve arar hep. çıkış yolu arar. olmazsa olmaz ama işte. kimiyse önüne çıkan mutluluğu bencilliğinde boğacak kadar yüreksizdir. birazımız da şanslıdır tabii. yüzleri güler. ve iyi ki varlar. mutsuz insanların da mutluluğu görmeye ihtiyacı var. ne için mi? umut etmek için.

pek de çok olmuyor aslında yaşayalı. gerçi zamana da bakmıyor insanın hali. lafları, zamanı geçeceksin azizim. insanı görmek istiyorsan olaylara bakacaksın. ne kadar yaşamış olması değil mesele. mesele, neler yaşamış olması. çok konuşan insanlarda eyleme dair zerre olmaz. dili kardeşim der eli içinizden parça söker böylelerinin. dili hayatım der, ancak hayatınızdan çalar bir diğer versiyondakiler de. o yüzden azizim, söze bakmayacaksın. ne demiştik? eylem. olaylara bakacaksın. insanların olaylar karşısındaki tavırları yalan söylemez.

hakkını vereceksin hak edenin. sana nasıl davranıyorsa mislini vereceksin. ama hemen değil. önce tanımalı. çünkü bu devirde iyiler bile daha iyisini görünce bazen kötü oluveriyor azizim. baktın ki sana yüreğini açmış, gözünden bakıp kalbini görebiliyorsun o zaman hak etmiştir değerli hissettirilmeyi. hissettir azizim. tereddüt etme. çünkü değer verip de değer görmemek hoş şey değildir. bilirsin.

bencil olma bak. ben, ben... nereye kadar anasını satayım? özgürlük diye de bir kavram çıktı. bir şeyi yaparmışsın da kimse sana karışamazmış. geceleri içer sıçarmışsın da başkasına neymiş yahut götünü başını açarmışsın da beden benim değil miymiş... bunları yaparlar azizim, kör benciller. zira kimse şu hayatta sadece kendinden sorumlu değil. insan geçmişte yaptıklarından, bugününden ve geleceğinde yapacaklarından sorumludur. onu sevenlere karşı sorumludur. gelecekte seveceklerine karşı sorumludur. sana bir örnek vereyim de dinle.

bir adam var. 30 sene sigara içiyor. beden, keyif onun değil mi? öyle ya. bu adam evlenmiştir. çocukları, karısı vardır. bir gün içmeyi de bırakır. ancak bundan kısa bir süre sonra anlaşılır ki kanser. bu adam ailesini üzüntüden kırar. kolay mıdır eşinin öleceğini düşünmek veya bir çocuğun o gözünde kahramanlaştırdığı, ona bir şey olmaz dediği babasının 3 sene boyunca eriyip gitmesini izlemesi? nerde lan özgürlük? sikinin keyfine iç sonra ceremesini ailen çeksin. ölmek kolay azizim, yaşamak zor yaşamak. eksik kalmak zor. erken büyümek zor. ailenin kıymetini bilmek zor. ileriyi düşünmek zor.

bir de bizde artık aidiyet yok biliyor musun? medeni toplum oluyoruz ya hani. çağdaş falan oluyoruz. komik şeyleriz yahu. eskiden uzun süren ikili ilişkilere bugün rastlamak ne mümkün. uzun olsa dahi o saflık yok artık. adam gibi adam olmak da sağlam duruşlu kız olmak da değer etmiyor ki. çağdaş erkeklerimiz aynı anda iki üç hatunu idare etmeyi marifet bellerken, medeni kızlarımız da götünü başını açmayı, böylece ilgi toplamayı çağdaşlıkla bağdaştırıyor. komikler lan. bak güldüm yine. * adam olanın sevgilisi, eşi tek olur. bedenen de ruhen de kalben de ona ait olur. "yhaa sen yanımdayken giyeyim ben kısa ne olcak kii?" diyorlar bir de ona ayrı fitil oluyorum azizim. lan adam seni sahiplenmişse başkasının gözü tenine değerken nasıl yanında yürür? sen adama ait hissediyorum diyorsan bu nasıl aidiyet? sorsan, "ben hep böyle giyindim ama yaa alışkanlık." der. bunlar hep takılmaca azizim. takılıyor onlar. bakma sen. 25 yaşlarından sonra biri el değmemiş kız aramaya başlar, diğeri cüzdanı şişkin saf koca.

neyse çok konuştuk. kafanı da şişirmeyeyim azizim. saat de 4'ü geçiyor iyice baykuş moduna bağladık. içme şu zıkkımı artık bak. kızıyorum onu da belirteyim. en son fitil niyetine üzerinde kullanacağım.

nefes almayı hep sev. şimdiki aileni sev. gelecekteki aileni şimdiden sev. bencil kalma. arada feda et. fedakarlıkların misliyle mutluluk getiriyorsa sana, korkma. cesaret azizim cesaret. hayatta hiçbir şey risk almadan, bir şey vermeden olmuyor.

hadi beni artık denizimle baş başa bırak. konuşacak çok şeyimiz var.
bu bayram sinek kesicem.
cocukluguma donmek isterdim. o yaslarda kucucuk seylerle mutlu oluyorsun, her sey o kadar saf, masum oluyor ki gercekten o gunleri ozluyorum.
muhabbetin tam ortasinda uyuyakaliyorum evet bunu bu gece icin yaptigima daha da pismanim, bu gibi durumlarda yatagima gelsene eheheheh.
Zall bakıyorumda buraya hala (bkz: derdini sikeyim butonu) eklenmemiş. Abi biraz hizmet biraz müşteri memnuniyeti lütfen! Bu kaçıncı isteğimiz?
Çok boktan şeyler oluyor ama iyi oluyor uç günde herkes rengini belli etti.
Bugunun tatil oldugunu unuttum ve 7 de uyandim uyuyamiyorum.
Aşık olmak istiyorum.
Mesaj atın az lan. Çok sıkıldım.
Çok seviyorum ve o beni umursamıyor bile .
sadece birkaç sene öncesine kadar özlenen ve heyecanla beklenen bayram günleri sıkıcı bir tatil halini almış durumda.
ne var ki bu duruma üzülmek bile gelmiyor içimden .
eşim sıra gecelerine katılmaya karar vermiş. ne güzel, erkek erkeğe türkü söyleyeceğiz, çok zevkli olacak diyor... galiba orta yaş bunalımına giriyor be sözlük.