bugün

ilk ilişkimde çok güzel bir kızla birlikte olduğum halde ablamı hayal ettim.
iyi günler sözlük. bu yazı alsında bi itiraf olarak değil de bi konu hakkındaki düşüncelerim olacak o yüzden yazdım.

bundan yaklaşık 36 saat kadar önce twitter üzerinden bi konuda tartıştığım bir üyeye özgürce uzun uzun ve hür şekilde yazabildiğim için sözlükten cevap vermeyi düşündüm.

twiter daki üye : @gs_1905_gokhan

Şimdi konuya gelelim. Bu nickteki şahıs Şu linkteki (https://pbs.twimg.com/med...BR_W8JACYAAQmdL.jpg:large) fotoğraf için ‘bu akp li yobazlar da olmasa neye gülcez’ demiş. bakın gördüğünüz fotoğrafta herhangi bir yerde akp ya da akp ye dair birşey gördünüz mü ? ben görmedim ve dedim ki ‘dostum bu kişinin akp li olduğunu nerden anladın :D’ (bakın gülerek söylüyorum ki bana da çamur atmasın) gelen cevap ; siz gibi akp li yobazlar bla bla bla.. bakın arkadaşlar burada 'şu chp li çapulcular olmasa neye gülcez' dese yine aynı tepkim olurdu. çünkü burada bir partiyi savunmuyorum. tek bir profil fotoğrafına bakıp (üstelik bir parti ile bağlantı olmadan insan olmanın gereği olarak koyulmuş bir foto) yargılayan düşünceye karşı çıkıyorum.

peki bana akp li damgası (bu vatan hainliği değil ama, bir parti örgütüne bağlılık söz konusu) vurmasındaki sebep neydi ? cevap veriyorum; az önce bahsi geçen resimdeki kişi ile benim ortak yanımın rabia sembollü profil fotoğrafımız olması. ben de ‘ben atatürkçüyüm ve akp li değilim dostum yobaz ne alaka ?’ dedim ‘niye bu yobaz akp lileri savunuyorsun’ diyor.

yani bu şahıs (inatla arkadaş demiyorum, çünkü arkadaşlarımı seçerim ben) profilinde rabiatül adeviyye sembol fotoğrafı olan herkese daha yaşına bakmadan yobaz gerici vatan düşmanı gibi insancıl olmayan bir şekilde damga vuruyor. ve ona göre bu kişilerin hepsi akp li. ve bu şahıs ‘atatürkçüyüm’ diyor üstelik gezi parkı olaylarını en önden destekliyor. bu dediklerini ve diyeceklerimi de buna göre değerlendirmekte yarar var.

öncelikle senin sorunlarına gelelim adamım.

1. yobaz kelimesinin anlamını, 4 defa ‘araştır’ dedim araştırmadan gelmişsin. ben sana tdk sözlükteki anlamını atayım. hatta cümle sonundaki linke tıkla da gerçek anlamını da öğrenmiş ol.( http://www.uludagsozluk.com/e/1021022/ ) yobaz kelimesinin 'özünde' dinle bir alakası olmadıgını da anla sayemde. Orada ölenlere ve destekleyenlere yobaz diyorsun diye sana karşı geliyorum, ‘sen de onlar gibisin ki onları savunuyorsun’ diyorsun. akp lisin diyorsun, bunu hangi mantığınla söylüyorsun ?

TDK resmi sitesine göre yobaz; http://www.tdk.gov.tr/ind...S.52134fb5c38e84.86609823 burada arama kısmına yobaz yazın çıksın. direk kelimenin linkini atamıyorum.

2. ben sana gezi parkını eleştirmedim. sana gezi parkına dair kötü birşey de söylemedim. ama sen mısır ile geziyi karşılaştırdın oradaki müslümanların ölümüne değil üzülmek, mutlu bile olmuşsundur. ben sana her mısır dediğimde sen gezi dedin. gezi de ölen 5 kişiye üzülmedik mi ? onlar da insan. onların amaçları da demokrasiydi onlar da daha insancıl şeyler istiyordu. peki mısırdakiler ? darbeye karşı gelip demokrasiyi geri istiyorlar. atatürk’ün en çok değer verdiği şeylerden birisi eşitlikçi bir ülke demokrasi ve gençliğe emaneti cumhuriyeti değil miydi ? sen ne hakla demokrasi için ölen binlerce insanı yobaz gerici ve onları destekleyenlerin de öyle olduğunu söylüyorsun ? gezide 5 kişi öldüyse mısırda 5000 kişi öldü sayı önemli değil, önemli olan insanlığın yok olması. insanlığını kaybedenler yüzünden bu insanlar ölüyor.

3. sen bana kişiğim üzerinden laf çarpıtıyorsun düşüncelerim yüzünden değil. bu yaptığına argumentum ad hominem denir diyorum (kelimeye tıkla anlamını gör) . sen bana ‘google translate den bul gel yaz oh be’ diyorsun. öncelikle bu latince değil, bu yaptığımı google translate e de yazamazsın çünkü bu bir terimdir. bu terimi de kitaplardan okuduğumu söyledim ‘biz de okuyoruz ama kitaplarımızla hava basmıyoruz’ diyorsun. ben hava basıyorum gibi mi göründü sana adamım ? google translate den değil kitaptan öğrendik az araştır dedim ama galiba bunu da araştırmadın.

4. taksimde ölen 5 kişiye üzülmek de mısırda ölenlere üzülmek de insan olmanın kanıtıdır. insansın sen insan. insan isen bir canın yok olduğuna göz yumamazsın. ama senin gibiler insan değil çünkü sadece kendi düşüncesinde olanları sevenler olarak insanlığınızı kaybetmişsiniz.

5. atatürkçüyüm diyorsun atatürkü putlaştıran tiplerden birisisin. atatürk bir din kurmadı bir fikir akımı üretti. kemalizm din, atatürk ise peygamber sen ve senin gibiler gözünde. atatürkçüyüm ayağına cami önünden geçen kediyi bile dindar yobaz pis gerici diye eleştirdiniz. unutma ki atatürk meclisi açarken cuma namazı sonrası dua etti annesi mukabelelere giden dinini yaşayan bir kadındı. o da kur’an okurdu. şimdi atatürkün annesi de yobaz ? daha doğrusu senin deyiminle yobaz. aslında şu yazımın içerisinde tek bir yobaz var. o da sen. neden biliyor musun ? birşeye körü körüne bağlanmış bir ‘yobaz’ olarak senden başkası yok ortada. çünkü bir fotoğrafa bir simgeye bir yazıya bir kelimeye ya da birinin gözlerine bakarak onu ötekileştirmeye çalışan sensin. körü körüne atatürkçü ayağına allah diyen adamı bile atatürk düşmanı gerici yapan sensin. yemek yedikten sonra elhamdülillah diyen adamın sofrasına bir daha oturmayacak tiplerdensin sen. çünkü yobazsın. bak yobazın kelime anlamını artık daha iyi biliyorsun.

6. ben sana ‘babacım’ dedim bu da halk arasında kullanılan bi terimdir. babacım koçum paşam yavrum derler insanlar. ben sana bunu diyerek senden büyük olduğumu ifade ettim. ama allah şahit ki bunu profil fotoğrafına bakarak söylemedim. düşüncelerine göre söyledim. tahminimce çevrende, yukarıda bahsettiğim atatürke iman eden dindarlara düşman olan beyinsizlerden var ve onlardan göre göre sen de onları idol almışsın kendine. şuan yüzünde bi avuç sakal olsa, profil fotoğrafında 3 çocuğunla birlikte bi fotoğrafın olsa da ben aynı şekilde davranırdım sana. neden mi ? hiçbirşey bilmeyen, tek bildiği haylazlık ve kopya çekmek olan hayatı toz pembe gören cahil lise öğrencisinden farkın yok. burada sana hakaret etmiyorum sadece düşüncelerinin ne kadar sığ anlamsız boş ve komik olduğunu gösteriyorum. ’20 yaşındayım’ diye yazdığım bi tweet i görüp ’20 yaşındasın ama bana babacım diyorsun büyüklerine karşı saygılı ol hehehehe’ diyorsun. babacım, bak bu gördüğün okumanın farkı, araştırmanın farkı. çevrendeki seni eğiten beyni küçük düşünceleri sığ kişilerle sınırlı kalma. aç 2-3 kitap oku aç makale oku bütün gününü yabancı dizi film ya da tv izleyerek pc de oyun oynayarak geçirmenin yanında aç 2-3 hayvan belgeseli uzay belgeseli biografik belgesel tarihi dönemlere dair belgeseller izle. öğrenmenin kimseye zararı yok. mustafa kemal atatürk nasıl diyor, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. çok sevdiğin o taptığın atatürkün dediğini yap da biraz öğrenmeyi dene. zaten eğer onun dediğini yapıp öğrenmeye heves yaparsan atatürke tapmayı bırakıp onu sadece sevip bir idol alacaksın. atatürk ekolüne sağdık kalacaksın ama ona tapmayacaksın.

7. yaşın her kaç bilmem ama şu yazıyı görenler şu fikirlerini görenler ve şu düşüncelerimi görenler, senden yaşça büyük olup olmadığımı değil düşünce ve akıl olarak açık ara önde olduğumu görecektir. ben böbürlenmiyorum şuan seni eziyorum. çünkü akıl yaşta değil baştadır sözünün tam karşılığısın maalesef. sen hiçbirşey bilmiyorsun, ben az şey biliyorum.

8. gel tartışalım demişssin, öncelikle bu dediğim kelimeleri araştır kurduğun cümleleri dikkatli kur, yobaz olduğun halde olmayan kişilere yobaz deme. ben buradan yazdım sana çünkü gördüğün gibi özgürce ve uzun uzun yazdım ben. sen de cevap vereceksen böyle biryerden ver twitter dan yazarsan cevap vermem.

9. madem bir kesimi eleştirip ötekileştireceksiniz, akp ye değil bdp ye oy verip pkk sloganı atanları ötekileştirin çünkü atatürkün kurduğu ülkeyi bölmek isteyenler onlar.

10. aslında sana cevap vermezdim ama son zamanlarda senin gibi sığ görüşlü o kadar kişiyi susturdum ki, (ki cevap veremeyip engelleyen bile oldu) seni susturmaya gerek duymuyorum. ama cevap vermediğim için seni kabullendiğimi düşünme. ne demiş mevlana, önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye. ve aynı mevlana, edepli edebinden susar edepsiz de susturdum sanar demiş. belki ben sana edepsizsin demiyorum ama o sözün yerine başka kelimeleri sen koy. senin gibiler, olmayan görüşleriyle ve sığ (git bunu da araştır istersen) düşünceleriyle beni susturamaz çünkü sığsınız. bir yerde kendinizin dışınıza çıkamayıp kilitleneceksiniz. o yüzden git kendini geliştir. he bu arada bırakın da atatürkü sevenleri de soğutmayın kendinizden. atatürkçülük düşüncesini din yaptığınız için her gün atatürke düşman olan allaha iman etmiş insanlar var. benim sevdiğim atatürk geri gelse ilk siz gibilere ve atatürkü kullanıp siyaset yapan hainlere kızardı. akp başkanı erdoğan mısır halkına destek verdi diye karşı çıkıyorsun. erdoğan darbecileri savunsa şuan profil fotoğrafında rabiatül adeviyye simgesi vardı. işte bu senin yobazlığının kanıtı. bunu yapardın eminim çünkü siz atatürkü kullanıp mevcut yönetimi her anlamda eleştirirsiniz. atatürk sizden razı değil haberiniz olsun.

11. şu fotoğrafa 'hepsini geçtim nasıl insansın ?' deme hakkın yok. evet doğru söylüyorsun haklısın belki ama, aynısını da sen yapıyorsun. http://t.co/WDRU2m8MFw

anca cevap verme imkanım oldu bunu da unutma. bu yazı, ilgili şahıs ve onun gibilere yazılmıştır. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı. benden bu kadar sözlük iyi günler.

edit: imla hataları.
eluveitie-luxtos şarkısında istemsiz ayaklarımla ritim tutuyorum bateri çaldığımı hayal ediyorum otobüs, minibüs araba, ev, farketmiyor bazen kendimi kaybedip ellerimle ve kafamla da eşlik ediyorum. durumumuz yoktu kursa gidemedik kardeş *
Küçükken show tv'nin reklam jingle ve jeneriklerinden korkardım.
hergün geriye dönüp bakarak "ne salakmışım" diyorum.
korkağın tekiyim.
yalanda söylerim, kariyerde yaparım.
sonunda evime kavuşuyorum, çok mutluyum. her ne kadar oturma odası kanepesinde bile uyusam hiç bir yer evim gibi değil. sıcaktan kavrulmuştum yahu!
hayat güzel sanırım, en azından bir kaç gündür öyle hissediyorum bir de sizi sevenlerin yürekten ettiği dualar oldu mu önünüz de hiç bir engel kalmaz.
bu itiraf sayfasına girip 4000 küsür sayfayı görünce kendimi jim careyin tanrının yerine geçtiği filmdeki gibi hissediyorum.
bilgisayarın ekranında insanların duaları sıralanıyordu ya hani, sanki bu başlıktaki tüm entryler de bana yazılmış ve tüm bu insanlara benim yardım etmem gerekiyormuş gibi geliyor.
gereklilikten yapmıyorum tabi.
seviyorum.
çin aslanı olan var mı ?
nakilden sonra çok yemeye ve içmeye başladım nedense.
keske olebilseydim,gercekten en azindan o zaman mutlu olabilecektim.ayagina pranga bagladiklarim ozgurluklerine kavusurlardi o zaman,herkes kendi hayatina devam ederdi,herkes kendi istedigi yolu cizerdi.ben kimin umurunda oldumki simdiye kadar zaten, bir ara sacma bir duyguya kapilmistim onemsendigime, sevildigime, dusunuldugume dair hepsi yerle bir oldu.zaman herkese herseyi gosteriyor dogru.benim icimden hic birsey eksilmemisken,insanlar.......neyse ya....
bu gidisle de kendim olemezsemde hastaliktan olurum zaten.mutlu olun lan hepiniz ben geberip gideyim cidden.
bir fahişe var başka nasıl açıklayabilirdim bilmiyorum para karşılığı düşüp kalkıyor işte.
ve bu fahişeyle benim düşünce tarzımız neredeyse birebir
yazışıyoruz da aramızdaki terk fark ben tamamen insanlardan vazgeçmiş baskıları görmezden gelirken
o karnını doyurmak için erkeklerin ağız kokusunu çekiyor. hormonsal payı da vardır tabi diye düşünüyorum.
evlilik çoluk çocuk sahibi olmak bize göre değil sevmek hayatını bir adama adayıp ömrünün öylece yitip gitmesi
yadırganıyoruz çünkü bizim istemediğimiz hayat büyük bir çoğunluğun yaşamak zorunda kaldığı hayat.
çoğu kadının kızın tek amacı evlenip yuva kurmak çoğu erkeğin araba sahibi olmak ev sahibi olmak bunların çoğuda evliliğe hazırlık...
peki ya evlenmek istemeyenler onlara biçilen bir pay var mı ?
neden herkesten evlenmesi bekleniyor bu tek seçenek mi
herkes aşık olamıyor işte herkes sevemiyor kendinden başkasını bu insanlar napsın napsın yani ?
it iti ısırmaz.

çocuktum, küçücüktüm.

küçük bir beldede yaşıyordum.

bir ara yukardaki laf usuma takıldı.

köpekleri birbirine düşürdüm.

meğer ısırıyorlarmış.

o gün bugündür atasözlerine güvenim kalmadı.

it iti ısırır sonra döner gücü yeterse sana da saldırır.

yetmezse dilini çıkarır soluklanır gözüne bakar ekmek ister.
kız olsam herhalde sevgilimin olcay şahan olmasını isterdim.
En son 10-11 yaşlarında kutladım doğum günümü. Sonrasında kutlamadım. kutlamam çünkü iyiki doğdum dediğim bir hayat yaşamıyorum. Bu böyle dursun.

Bir de bugün 'ay hayatta yapamam, korkarım ben, tabancayla yapılıyormuş birde korkunç' gibi sözler kullandığım 'kulak deldirme' eylemini gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Bir anlık gazla oluyormuş demek.

çok acayip bir yaz geçiriyorum.

Edit: yakıştı kerataya.
sevgilisine bir demet çiçek, ot böcek alıp romantiklik yapan sonrada aynı gün o çiçeklerle otobüse bindiren insanın sevgilisi mi olur lan?
ben o kızların yerinde olsam çiçeği alır... o çiçeğin parasıyla taksiye binerdiniz rahat rahat mk. hay aklına tüküreyim ya!!!1

böyle romantizm görünce sinirlerim yıpranıyo, asabileşiyorum..
"hayatımı diktiler, oysa yırtmak için çok uğraşmıştım!"
Dershanede hic konusmayan cocuga sempatim var sözlük. Kimseyle konusmuyor. Hocalarla bile. Adini bile söylemiyor. Sadece kafa salliyor falan. Yarin gidip konusmaya caliscam. Sanki bir travma gecirmis sonra da susmaya karar vermis gibi. Cok merakliyim. Niye böyleyim ben.
leon'da mathilda'nın gerçekten 17 yaşında olduğuna inanmıştım...
sürekli tekrarlandığından belki sıradanlaştı duygularım. hiç biri ilki kadar güçlü değil.
Kimse benim yazdıklarımı begenmiyorrrr.
Sayısal olanların tm olanlarla dalga geçmesine çok fazla sinir oluyorum sözlük. Lise sonda arkadaşım var sayısal bugün tekrar yapmadım çok rahatım 17 binlik yer istiyorum nasıl kazanıcam falan dedi ben de kazanırsın ya bugün tekrar yapmasan nolur dedim oldu tm miyim ben dedi lan sanki tmde herkes kazanıyo ben kolay olduğu için kazandım. E o zaman sen de tm seçseydin ama kesin zoru seviyosundur.
Her boka celallenip iki üç gün sonra unutup giden insanlar cidden şartellerimi attiriyor sözlük. Rabia rabia diye yirtiyolar kendilerini amk 1 hafta sonra unuturlar.