bugün

* eksik bilgilerini tamamla hedesinin tamamlanmasindan sonra paylasilabilecek yazar bilgileri.
bu sayede zall askerden kaçmak için jandarma ile anlaşmış ve tek tek isimleri topluyor kanaatimce. olmadı ismail abi bu sana yakışmadı...
(bkz: fisleme)

(bkz: taraf gazetesi okumanin surmenaja etkileri)
(bkz: işte o yazarlar)
ne maksatla olursa olsun doğru bulmadığım eylemdir.
burası ne ilkokul, ne içtima alınan askeri bir birlik, ne de nüfus müdürlüğü...
kişilerin özel hayatlarına dair bilgilerin zoraki olarak tasnif edilip istiflenmesi insan haklarına aykırı bir eylemdir. bizde yüzyılın icadı diye sunulan tc kimlik numarası uygulamasına karşı bir çok avrupa ülkesinde "bizi kategorize edeceksiniz, fişleyeceksiniz" diyerek büyük protestolar yaşanmıştır. ez cümle fuzuli bir uygulama, yanlış bir projedir. düzeltilmesi dileğiyle...en azından tercih edenlere sunulsun sadece. zorlama olmasın...hangi çağda yaşıyoruz !
köşe yazarlarının bile gerçek adını kullanmadığı bir ülkede sözlük yazarlarından istenen saçmalıktır.
(bkz: sözlüğün fişleme yapma ihtimali)
(bkz: seksi fotoğrafları için tıklayınız)
kara murat
adımıza gerek duyuluyorsa neden mahlas kullanıyoruz dedirten sorunsaldır..
smile adsl reklamındaki dönercinin bile kendini animal (yazıldığı gibi okunur) sever, nivv yorqhhh'ta oturan, tüventi yiırs old yaşında ve adı john olarka tanıttığı internet ortamında yazarların %80 den fazlasının doğru ismini girmeyeceğini tahmin ettiğim beyhude icat.
sözlük yazarlarından şu aralar istenen hede. hayra alamet bulmadığım durum.

ayrıca neyi neyle kontrol ediyorsun derler adama. hadi ben dick winters'ım, kontrol et bakalım.

rahat ol zall, seni hukuki açıdan zor durumda bırakacak adamlar bellidir, ben onların yanında hiç kalırım. en ufak derdin benim. sen bilirsin kimlerden asıl adını isteyeceğini.
en çok merak edileni ilk iki isim için;
(bkz: bluevelve)
(bkz: ahmet yıldız ölmedi) *
sanıyorum ki bu bilgiler saçma sapan küfürlü başlık açan yazarlar için önlem olarak kullanılıyor. patlıcan bombası ve adını sayamadığım bir sürü saldırgan hakkında bilgi almayı sağlayacak. ama bu yöntemi ilk olarak yazar onaylama işleminde dikkate almak gerekmez miydi? bu bilgilerin istenmesi baştan düşünülmesi gerekmez miydi? ayrıca bu ad ve soyadların sağlaması nereden yapılacak merak ediyorum. facebook mu? nüfus müdürlüğü mü? hangisi?
türkce'de fuzuli işler olarak karsilik bulan kelime bütünüdür. aklın yolu birdir arkadas. azginliktan sen dün sildiğin adamı bile bile bugun yazar yaparsan, sözlük cezalarini yalama yaparsan kusura bakma ciddiye alinmazsin. alınmadiğin gibi bol bol matrak da gecilirsin. rating cossun diye yazar alimlari benzinci gibi 7 gün 24 saat acarsan bu iş olmaz olamaz. ancak zahiri kurtarirsin. fiyaskonu gizlemek için makyajla kurtarma operasyonu yaparsın. bunlar inceltilmiş fikriyatlarim daha ağir yazarim ama laf anlayana anlatilir yazi ise anca ve anca anlayana anlatilir der temcit pilavina devamlarinda basarilar dileriz.
(#5043679)
a.... ö......
zall'ın açtığı kutucuğu bir güzel doldurdum orası ayrı. zaten beni şahsen tanıyanlar da olduğu için neyi kimden saklıyacağım değil mi?
fişlendiysek zaten fişlendik sözlükte de fişlensek nolacak sanki.
en çok da pkk sempatizanlarının, bölücülerin ve kürdistan hayaliyle yanıp tutuşanların işine gelmeyecek olaydır. olum bak yanlış vermeyin lan isminizi, türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdan'ında yazan ismini kullanacaksın ha.*

- yat yat yat polis.
+ n'oluyo yaa?
- tamam, şimdi sakin ol ve klavyeyi yavaşca yere bırak.
(bkz: sölük yazarlarının gizlilik derecesinin düşmesi)
kafa kağıdı bilgilerinden bazılarıdır.

artık legal bir entry oldum. devam ediyorum.
bu başlıktaki ve benzerlerindeki yazılanları okudum. sahiden vakit ayırdım ve uzun uzun okudum.
sonunda ise şu sonuca vardım;

ne sözlük yazarlarının ad ve soyadları, ne de bu tip bir bilginin istenmiş olması skimde!

burası uludağ sözlük. burada olur böyle şeyler. "ahmet handi süperşey" filan yaz geç işte, neyin çabasındasın..

edit: ve fakat "kontrol edilecek" de komik olmuş sahiden be.. gel beni taşağa sar diye bağırır gibi!
(bkz: uludağ sözlüğün fbı ile çalışması)
dogrulugu kontrol edilecektir yazan ama bunu nasıl yapacaklarını gercekten merak ettigim uygulama.
arkadaşımı uludağ sözlükte buldum muhabbetine yol açacak durum.
anlamsız ve gereksiz bulduğum gereklilik. insanlarda benim kimseden korkum yok yazarım tabi ismimi soyadımı tarzında komik bir duygu oluşturmuş. tamam yazalım yazalım da bizi maaşa mı bağlayacak sözlük üstün hizmetlerden dolayı onu anlamadım. bizler herkesin ulaşmak isteyeceği gazete yazarları değiliz ve hepimiz osuran insanlarız.* ismimizi saklamamız gereken haydar dümen köşesine mi yazıyoruz , burası sözlük değil mi , nedir bu yaptırım?

- haydar abi anahtarı kontağa takıyorum ama çeviremiyorum.

rumuz : gece

hayır bu formatta bir oluşum değiliz biz mesajı mı verilmiş oluyor bu hususta. bu bize ve size hakaret değil mi sözlük? diğer sözlüklerden biz farklıyız , biz şeffafız imajı ise eğer yine sınıfta kalıyor.
Ad ve Soyad vermekten korkan yok,hatta korkan aklınıza gelebilecek her türlü kötü içerikli sıfata malum kalsın.Fakat zaten asıl amacı insanların kimliğini deşifre etmeden,özgürce fikirlerini anlatmaya çalıştığı böyle bir sitede de,bu tür bir uygulamanın başlaması düşündürücü.Acaba bundan sonra dobra dobra yazmaya devam edecekleri ne bekliyor?Umarım yanılıyor ve yaygara koparıyorumdur,sözlük yetkilileri arkadaşlar da tamamen iyi niyetli olarak böyle bir uygulama başlatmışlardır.Ama bu bir şeyi değiştirmez!O da bu uygulamanın etik olmadığı gerçeğini...