bugün

yazarın normal dışı yaptığı ya da düşündüğü şeydir mesela ben kapıların açık olmasını hiç sevmem.
(bkz: uyku şekilleri)
ayakkabı bağcıklarının ikisininde aynı uzunlukta olması, bağlandığında simetrik olmasıdır. ama sadece bağcıklarda bu.
karşıda oturan kişi tarafından dondurma çubuğunun dişlerle sıyırılması. *
saati sorduğumda küsüratlı değilde tam bir cevap alınca kıllanırım.
Karşımdakine kaç dakika kaldı yerine kaç saniye var lan diye sorarım.
metronun sesinden korkmak, yaklaşırken yanındakinin koluna girip 1-2 adım geri çekilmek.
çamaşır makinesi çalışırken izlemek.
sene 1998'den beri kimsenin elini omzuma attırmam , atarsa dikkatlice kırmadan uyarırım , benim garip huyumda bu.
yolda yürürken yanımdaki insan solumda olmalı!
bütün cansız varlıklarla konuşuyorum ve farkında olmadan sesli konuşuyorum e haliyle garip tepkiler alıyorum.*
yemekten sonra ağzı yıkamayıp sadece kuru mendille silmek ve silmeden önce dudakları yalamak.
güvercinlerin dolaştığı yerlerden geçmemeye özen gösteririm.
yerde oturarak dilenenlerin önünden geçmemek için o kaldırımdan değil karşı kaldırımdan geçerim.
tavla oynarken siyah taşları seçme saplantısı.
itirafta da yazılmış bir cümledir:
kulak memelerimle oynuyorum, işin ilginç tarafı soğuk olmak zorundalar.
pkklıları göt edip faşist damgası yemek garip bi huy garip ama gerçek.
lys bittiği halde, hiç işime yaramayacağını bile bile geometri çözüyorum. hem de en zor olanlarından, saatlerce uğraşmak hoşuma gidiyor.
telefonla oturarak konuşamıyorum arkadaşım! evde olsam bile hemde. evin içinde yürümekten yoruluyorum uzun telefon konuşmalarımda.
31 çekmek. lan karısı kızıda çekiyor vallahi.

ekleme: vay arkadaş ne zorunuza gitti ya.
uzanmadığı takdirde uyuyamamak. şimdiye kadar ne okul sıralarında uyuyabildim ne otobüste.
bir işe başlayacaksam, bir yere gideceksem ya da yatacaksam saatin buçuk ya da saat başı olmasını bekliyorum.
telefona cevap verirken iki defa çalmasını bekliyorum.
atatürkçü entryler girmek.(günümüz türkiyesinde çoğu kişiye garip gelmeye başldı.)
izlemeye başladığım film bana güzel gelirse hemen bitirmemeye çalışırım filmi. 3-4 güne yayarım o filmi. manyak, beğendiysen izle bitir demi, illa meraktan öleceğim.
sahitlerim olursa havada duruyorum bazen.
00:00 dan önce uyuyamamak