bugün

best of lar dahil olmak üzere on dört albüm çıkaran, sakinleştirici ses tonu ve orjinal şarkı sözleriyle hayran bırakan amerikalı şarkıcı. dıtdıtdırı dıtdıtdırı melodili tom s diner en bilinen şarkıların. bir rivayete göre leonard cohen kendisine ruh ikizim demekteymiş.
dıb dıb dıbıbı dıbı dıb diye şarkısı olan yabancı şarkıcı
(bkz: caramel)
(bkz: tom s diner)
''my name is luka''yla kendini dinleyicisine bağlayabilme gibi bir özellik taşıyan parçayı yapan güzelim şarkıcı.
mayıs ayında beauty&crime'ı piyasaya çıkardı.altı sene sonra çıkardığı albümde new york u bir nokta olan belirleyip her parçasını onunla bitirmiş havası var albümde.şiirsel bir özellik taşıyan albüm çok içten.
(bkz: the queen and the soldier)
Tom's Diner diyede küçük bir restoranla ilgili çok güzel bir şarkısı vardır.
caramel şarkısı enteresan şekilde beyninizde "koyu kırmızı tonlu duvarlar içinde loş ışıklı bir atmosfer" yaratıyor ya da ben manyağın tekiyim, bilemiyorum.

http://fizy.com/#s/1lsvxs
Small Blue Thing şarkısıyla eritilmiş sütlü çikolata etkisi yaratabilen kadın. sesi soğuk kış günlerinde soba kenarına kıvrılmış kedinin huzurundadır.
hüznün tavan yaptığı, herkesten kaçma isteğinin belirdiği anlar bu ablamızın şu şarkısını dinlemek beni benden alır:

left of center.
Amerikalı şarkıcı-şarkı yazarı, müzisyen ve albüm yapımcısıdır. Halk müziğinden esinlenen müziği ile tanınır.[1][2]

1980'lerin ortasında çıkardığı dört teklinin ("Marlene on the Wall", "Left of Center", "Luka" ve "No Cheap Thrill") 1980'lerde ve 1990'larda Birleşik Krallık'ta En iyi 40 listelerinde yer alması şöhretinin başlangıcı olmuştur. Aslen Vega'nın ikinci albümü Solitude Standing'de akapella kaydı olarak yer alan "Tom's Diner"ın 1990'da ingiliz elektronik müzik ikilisi DNA tarafından remiksi yapılmıştır ve bu parça beş ülkede En iyi 10 listelerine girmiştir. Ayrıca bu parça MP3 formatının oluşumunda test amaçlı kullanılmıştır.[3]

Vega şu ana kadar dokuz stüdyo albümü yayımlamıştır. Bunların sonuncusu 2016'da yayımlanan Lover, Beloved: Songs from an Evening with Carson McCullers'dır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Suzanne_Vega