bugün

Garson tarafından rahatsız edilmemek
istikrarlı ama vasat bir kahve tadı.
Zorlu psm'de tiyatroda 10 dakika ara verildiğinde 700 kişinin koşarak sıraya girdiği yer.
yoğun yoğun yoğun kahve kokusu, cheesecake, genç kitlesi, elit göründüğünü sanan tipler, kazık kazık kazık kazıklanmak.
Fil kakası, bir ara öyle bir haber çıkmıştı.
Filtre kahve, taksim Ören bayan.
(bkz: fahişe gibi giyinen türk kızları)

bütün gün oturup gözlerinde güneş gözlüğü götlerinde dar taytları oturup instagrama resim atmaları geliyor insanın aklına. burası bunların çöplüğü. akşama da burada erkek düşürür zengin meraklısı tiki kaşarlar.
bedava internet ,
ücretsiz gazete ,
rahat koltuklar,
uyusan bile kimsenin " hop kardeş, yatak mı la burası " diye dürtüklemediği mekan.
birde 3 peynirli sandwich efsane.
istediğin isimle hitap ediyorlar, her gittiğimde adımı farklı söylüyorum.
Bi bardak kahveye sabah 10 dan akşam kapanışa kadar laptopla kamp kuranlar olmasa daha da güzel yer.
(bkz: fil boku)
deniz kızı ile kahve arasındaki ilişki.
Sabah gelip prizli masaya oturup laptopunu(genellikle macbook olur) açıp akşama kadar wordden bir şeyler yazan takım elbiseli tipler. Gittiğim her şubede istisnasız en az bir adet görüyorum bu tiplerden. Kendim ise starbucksı sadece kahve amaçlı kullanıp ara sıra kitap falan okurum.
Kahve demek isterdim ama aklıma kahve bardağına şiir falan yazıp story atan köylüler geliyor.*
Ahmak turnusolu benim için. Starbucks a şimdiye kadar hiç gitmedim zorla iki kere götürülmüşlüğüm vardır. Onda da kahveyi alıp dışarı çıktım hemen. Ne kadar kasıntı bir ortam.
seks partneri bulmak.
Kardeşler Kıraathanesi.
Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri.
çok kahverengi, çok siyah, basık, havasız.
pelinsular, berkecanlar..
tall grande venti!!?! wtf?
Bana para veğr.
(bkz: starfucks)

iyi sikiyorlar.
itici bi ortam. Daracık alan ve siyah ağırlıklı konsept. Kıraathanede yer kalmadıysa gideceğim mekan olur kendileri.
Iphone,
bmw anahtarı,
dolgun siyah deri cüzdan,
kokoş karılar,
nefes alsın yeter diyen tipler,
görgüsüzlükler falan filan.
burnuma kahve kokusu geliyor ve içinde koyu renklerin hakim olduğu bir mekan canlanıyor.
ön yargı turnusolü.

bunu eskiden ön yargılı birisi olduğum için söyleyebilirim. Özentilerin takıldığı ve instagrama resim eklemek için gidilen bir yer olarak düşünürdüm. Bir degezide olan tutumları var tabi.

Pahalı dedikleri kahve 14-15 lira. Ufacık fincan türk kahvesine 10 tl veriyorsun zaten en dandik kahvecide.
nesi pahalı bunu anlamıyorum, su pahalı evet almayıver suyu da yeme browniyi, dışarıda kahve içebilecek bütçesi olan birisi bunu normal karşılamalı diye düşünüyorum. tek kişinin çalıştığı 4 kişilik bir aileyi zorlayabilir bu fiyatlar ama buraya yazanların bir çoğu fiyatları bile bilmiyordur eminim.