bugün

sosyal bir ortamda sosyal fobi konusu açtırır.

(bkz: geçmiş olsun)
görsel
Şuam yaptığım hesaba göre, 13 tane filan sosyal fobi sahıbıyam. Tedavi istemiyorum, böyle çok güzel.
Doğru tedavilerle kontrol altına alınabilen bir psikolojik rahatsızlık...
https://www.aveniasamtal.se/
Büyük oranda kurtulumuş olsam da hala bende de var bu sorun. Gerçekten de en berbat psikolojik sorunlardan birisi olabilir bu. Yukarıdaki entryde de dendiği gibi sokakta yürümeyi bile işkence haline getirebiliyor..
dudrduk yerde şifa bulmaz, danışılmalı.
çok berbat bir rahatsızlık lan. insan doğru dürüst dışarı bile çıkamıyor kendimden bilirim allah düşmanımın başına bile vermesin.
görsel
Sevdiceğim de uzun zaman boyu çektiği problemdir. Bende de anksiyete ve panik atak var onda ise hem sosyal fobi, hemde anksiyete mevcut. Beraber psikiyatriye giderek dertlerimizi anlattık ve bizlere 20 mg antidepresan verdiler. Çözümü de basit aslında ilacı içtikden sonra ilaç ile beraber ufak ufak üstüne giderek aslında ne kadar da saçma bir rahatsızlık olduğunu öğreniyorsunuz ve her hamlenizde biraz daha özgüven duyuyorsunuz kendinize. Her gittiğimiz ortamda sipariş verirken vs. Sürekli elimden geldiğince ona bırakıyorum sipariş verme vs işlerini. Şu anda gayet rahat ve artık amaaan bakarsa baksınlar diyor. Birazda aslında kişinin kendisi ile barışması gerek. Arada bir özellikle malum günlerde "üff çok çirkinim herkes bana bakıyor.".. şeklinde tatlış ataklar geçirsede "regli yine gelmiş hoş gelmiş" şeklinde olayı hafifden dalgaya vuruyorum. Oda üffleyip püflüyor. minik şakalar ile onunda üstesinden gelmeyi başarıyoruz anlıyacağınız. Yani kısacası güzel insan bunun bir rahatsızlık olduğunu kabullenmişsen gersi geliyor. yengeniz de sosyal fobi konusunda emin olun aşırı olmasa da çok sorun yaşıyordu. Ama şu anki halini görseniz benden daha gamsızlaştı (nerdeyse).
Cinsellik yaşayarak aşılabilen durumdur.
Çünkü seks yapmak erkeğe özgüven kazandırır.
Sosyal fobisi olanların çoğunun bakire / bakir olması tesadüf değildir.
Zamanında bana çok çektiren hastalık. Psikoza girdikten sonra başlamıştı yolculuk yaparken hep telefonu sessize alırdım çarşıya çıktığımda stresten yüzüm kızarır vücudum kaşınırdı. Ama şimdi öyle miyim hayır çok ama çok iyiyim . Bu durumdan muzdarip arkadaşlara sesleniyorum ilaçlarınızı düzenli kullanır az da olsa dost edinip sosyal hayata katılırsanız sosyal fobiden büyük oranda kurtulursunuz.
ben de bir kadınla takılırdım çişe gitmeye utanırdı benle yata kalka işemeye gidiyorum demeye başlamıştı.

çıldırmışsınız siz.
kimse kusura bakmasın kimse için çişimi tutamam.
çok saçma buluyorum altında nörolojik bir sorun olabilir.
oyun oynamaya yemek yemeye utanmak nasıl manyaklar var ulan.
bu işleri beynin ön frontal lobu sayesinde yaparız gidin eeg mr vs çekilin.
bir sorun varsa çıkar yoksa psikiyatrik damlalarla anksiyetenizden kurtulursunuz.
Nereden başlasam bilemiyorum.
Saçma sapan kuruntular dinlenme ortamında 50-60 olupta sosyal ortama varıldığında birden 130 Lara varan nabız.
Okey oynarken ellerim titreyecek diye ortadan taşı alırken nabzın anlık artması.
Sosyal ortamda yemek yerken zorlandığım için sürekli eve söylenen yemekler.
Binbir zorlukla girilen iletişimde adını öğrendiğin insanın 1 gün sonra adını unutmak çünkü ismi vesaire umrumda değil tek önem verdiğim şey benim o anki iletişim kurma becerim.
Dökerim sağı solu pislerim endişesiyle yemeklerde çorba söylememe en basitinden cacık yiyemek.
Sulu yemeği dökerim endişesiyle pilava karıştırma ve katı olarak yemek yeme.
Bir iş yaparken kesin ellerim titreyecek rezil olacağım düşüncesiyle işi yapamama ya da ben bunu evde hallederim diyip durumu erteleme ve geçiştirme.
Bir yemek yenecegi zaman mümkünse tek başına gitme ve kimsenin karşısına oturmama yüzünü duvara dönme.
Her an izleniyormus hissi.
Her an bir sonraki güne dair planlar kurma.
Hayatımda hiç bir insan olmamasına rağmen kız istemede kahve içerken elim titreyecek korkusu düğün pastasını keserken elim titreyecek endişesi.

25 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır bu sorunlarla boğuşuyorum bir şekilde günler geçiyor bir şekilde günü noktalıyorum ancak ben artık çok yoruldum.
Anksiyetenin de eşlik ettiği bir insan olarak Hayatımda ilk defa plansız programsız, giyindim ve dışarı çıkıyorum. 9 aydır adım adım ilerleyip sonunda şu seviyeye geldim. Yarabbi Şükür.
Kusurlu insan hastalığıdır mutlaka bir problem vardır fiziksel veya zihinsel yok diyorsanız siz bunu kabul tespit edemiyorsunuz veya .Zaten iyice yerlerde olan özgüveninizi dahada kırmak istemiyorsunuzdur.
Terleme olayı baya sıkıntı.
Terlediğimi başkaları fark edince daha çok terliyorum.
belki de otizimli olmamın da etkisi vardır.
bende 2 sene önce vardı hatta şimdi de biraz var gibi ya insan korkum ya da sosyal korkum vardı. kalabalıklarda çok geriliyordum ama yine de gezebiliyordum, vapura biniyordum, taksim'de yürüyordum.
Toplu tasimada cok vakit geciren insanlarda gorulur.
tedavi olunmazsa hayatı zindan eder. hayatınızın en güzel dönemleri asosyal ve rezil olma korkusuyla kayıp gider.
Herkeste öyle midir bilmem ama bende Manita yapınca geçen hastalık. Manitadan ayrıldıktan 1 ay sonra falan hemen başlar alıştım artık aq.
Keşke sosyal fobim olsa
Insan nefreti var kimseye tahammülüm yok biri konuştuğu an ingiliz anahtarını suratına çaat diye indirip beynini dağıtasım geliyor.
insanı süründüren nalet hastalık.
insanlarla tanışma cesareti gösterilince o kafada çok büyütülen kişilerin bile ezilip büzüldüğü, sesinin titrek olduğu fark edildiği zaman güldüren kaygı bozukluğu. Tez zamanda herkesin bu cehennemden kurtulmaları için adımlar atmasını dilerim yoksa bir bok düzeltemezsiniz.