bugün

biranın, patates kızartmasından sonra en iyi arkadaşıdır.
beni bir gün tansiyondan yataklara düşürecek olan çerez. dayanılmaz, karşı konulmaz tat.
inanılmaz tadı olan çerez. ayrıca küçükken bu çereze ne alakaysa kaburga derdim.
başlayınca bırakılmayan, sivilce dostu çerez.
fazla yendiğinde ağızda leş gibi bir tat ve ellerde bolca sos bırakan bira kankası lezzetli ürün. çiğdem gibi tuhaf bir bağımlılık yaratır, yedikçe daha fazla istenir...
argoda farklı anlamlar içermekte...erkeklik organına..sosu da ona sürülmüş çikolatayı ifade edermiş..
(bkz: soslu fıstık)
leş gibi kokan bir çerez.
catir catir yenilebilecek mukemmel cerezlerden.. hali saha macindan once cok yemeyin zira sahada soslu misirli adamlar kosuyor, engel olamiyoruz...
Beynimin iÇinde inşaat calışması var gibi bırakamıyorum da illet bu illet.
Cekirdek ile birlikte "basladin mi birakamazsin bu illeti" dedirten kuruyemis turu.
genelde ağıza tek tek değilde kaseden topluca toplanıp avuca alınmak şartıyla tek seferde topluca ağıza atılıp kart-kurt ses çıkarılarak yenilen sert, soslu kuruyemiş familyasının mensubudur.
(bkz: bira)
biranın kilo yapma nedenlerinden biri.
her ağzına attığında parmak yalatan çerezlerden biri.
her yediğimde midemi bozan aşağılık bir o kadarda muazzam başladığında karşı koyamadığın çerez.
bide bunu sevmeyen insanlar var. samimiyetsizsiniz efenim samimiyetsiz.net.
yerken ele çok fazla bulaşır. bu sebeple tatlı kaşığı ile yenilebilir. ha ayılık derecesine göre kepçe ile de yiyenler yok değildir.
Tadi cok guzeldir.
sıcak olduğu zaman insanlığı unutturan kuruyemiştir.
dünyanın en harika 10 şeyi arasına rahat girer.
Film izlerken yiyorsanız Yerken çıkan çıtırtıdan izlenen sahnenin anlaşılmadığı çerez.
bir soslu fıstık değildir ama yine de güzeldir.
ard arda 3ten fazla yenince ağza gelen bok tadına tahammülü olan varsa yesin, afiyet olsun.
0:00 0:04