bugün

Baharatıyla mest eden ve bittiğinde parmaklarımızın ucunda kalan sosu yalatan bir çerez.
Varoluşu beni mutlu eden çerez. Keşke insanlar da soslu mısır kadar güzel olabilse fakat insanlar, son kabak çekirdeğinin acı çıkması gibidir.
Marketlerde görüyorum Yenir mi bu?
Vakti zamanında bu illeti çok yerdim.

Şimdi azalttım. Fazla baharat iyi değil. Mazallah.
Şuan yediğim şey, keşke formülünü bilsem.
canım çekti bak şimdi.
0:00 0:04
ard arda 3ten fazla yenince ağza gelen bok tadına tahammülü olan varsa yesin, afiyet olsun.
bir soslu fıstık değildir ama yine de güzeldir.
Film izlerken yiyorsanız Yerken çıkan çıtırtıdan izlenen sahnenin anlaşılmadığı çerez.
dünyanın en harika 10 şeyi arasına rahat girer.
sıcak olduğu zaman insanlığı unutturan kuruyemiştir.
Tadi cok guzeldir.
yerken ele çok fazla bulaşır. bu sebeple tatlı kaşığı ile yenilebilir. ha ayılık derecesine göre kepçe ile de yiyenler yok değildir.
bide bunu sevmeyen insanlar var. samimiyetsizsiniz efenim samimiyetsiz.net.
her yediğimde midemi bozan aşağılık bir o kadarda muazzam başladığında karşı koyamadığın çerez.
her ağzına attığında parmak yalatan çerezlerden biri.
biranın kilo yapma nedenlerinden biri.
(bkz: bira)
genelde ağıza tek tek değilde kaseden topluca toplanıp avuca alınmak şartıyla tek seferde topluca ağıza atılıp kart-kurt ses çıkarılarak yenilen sert, soslu kuruyemiş familyasının mensubudur.
Cekirdek ile birlikte "basladin mi birakamazsin bu illeti" dedirten kuruyemis turu.
Beynimin iÇinde inşaat calışması var gibi bırakamıyorum da illet bu illet.
catir catir yenilebilecek mukemmel cerezlerden.. hali saha macindan once cok yemeyin zira sahada soslu misirli adamlar kosuyor, engel olamiyoruz...
leş gibi kokan bir çerez.
(bkz: soslu fıstık)