bugün

Türkçeye girmiş, tdk sözlüğüne girememiş garip sözcüklerden. "Sikims" yazınca bile, sözcük önerilerinde çıkıyor. çeyrek asırdır dilimizde olan bu sözcüğün anlamının sözlüklerde olmaması sözlüklerin ayıbı.
shintsu isimli yazarın lügatıma kattığı kelimedir. Allah razı olsun.
bazen bu sikimsonik meraklar ve onu takip gerginlikler yüzünden insan kırar çevresindekileri ya işte öyle durumlarda gerginliği ve merakı geçince "hay benim sik kafam" diyo mu acaba insan? acaip merak ediyorum bunu sözlük. *
Üç beş tane sikimsonik fan gazıyla beslenen bi salaksın Sesin anca sağırları mest eder HiDRA dan nacizane bir diss tir. BEDDUA
(bkz: boktan)
(bkz: gereksiz).
Sıkça kullandığım bir kelime. Küfürbaz mıyım?
bir mikrofon markası.
Ne idüğü belirsiz.
muadili olan kelime;
(bkz: sikindirik)
sekste hızlı insan lakabı. (bkz: gülsenize) hani sonic ha?
Ultra teknolojik çük.
Arkadaşların sikimsonik davranışları.
Sonic i bu işe karıştırmayın dünyasını ziktiklerim. Çocukluğumun kahramanı lan o.
kısaca işkence.
"bu ne lan yarrağam gibi olmuş!" cümlesindeki "yarrağam gibi" kelimesine alternatif olarak türetilmiş kelime.
örnek cümle içinde kullanımı= bu ne lan çok sikimsonik olmuş.
bu şekilde tümceye ayrı bir modernlik ve avrupai bir tat katmış oluyoruz.
kullanınca çirkin durur. kullanmayın yani bu yıllarda kalsın. tarihe gömülsün.
ismin önüne gelerek onu niteler. bu işlevi yerine getirirken içerdiği anlam dolayısıyla pek çok duygumuzu karşı tarafa aktarmamıza olanak sağlayan, oldukça kullanışlı bir sıfattır.

örneğin beğenilmeyen bir şarkı çaldığında; bu ne sikimsonik şarkı diyerek şarkının bizde yaratmış olduğu hissiyatı karşı tarafa en etkin şekilde iletebiliriz.

kullandığımız bilgisayar kastığında ve işlem yapılamaz hale geldiğinde; kastı gene bu sikimsonik bilgisayar diyerek bilgisayarın işlevselliğindeki sıkıntıları gözler önüne serebiliriz.

izlenilen maç orta saha mücadelesi şeklinde geçiyor ve acayip derecede baydıysa; aşırı sikimsonik maç diyerek maçın heyecandan uzak olduğu da belirtilebilir.
bir sıfat.
bi' kızdan duyunca çok mutlu olduğum bi kelime.
Bir cesit atar .
kesin anlami olmamakla beraber, boktan, gereksiz seyler icin kullanilan soylemesi zevkli kelime.
sözlükte açılan "bazı" başlıkları görünce "ne s.kimsonik başlıktır arkadaş ya!"
şeklinde bir cümle kurarken cümle içinde itinayla kullandığım kelimedir. hani bazılarına da cuk diye oturur.
o başlıklar ve yazarlarına istinaden:

(bkz: bi bitmediniz amk)

(bkz: bekaretle kafayı bozmuş yazarlar)
Boşbeleş işlerin yapılmasında emeği geçen insanlar için kullanılan sıfattır.
Amaçsızca yapılan eylemler bütünüdür. Bir icat yaptığında ne işe dahi yaradığını bilmez ya da kestirememe durumu da denebilir. (bkz: istemeden de olsa bi şey yaptım altıma yaptım)
haller ekini getirince bir inat sözlük yazarının ismi olur.