bugün

Yapmak istediğimdir. Amk okulunda herkes kız erkek pöfür pöfür yakıyor. Kızlar bile 40 yıllık tiryaki gibi. Nasıl bırakılır böyle. Sevdiğim sigara muratti içsem günde 1.5 paketten ayda 450 lira. Bu parayla okuyan insanlar var. Bizim de durum o kadar iyi değil zaten. Kaçak içsem ayda 250 lira. Parayı geçtim 2 yıllık içiciyim artık ölümüne öksürüyorum. 10 yıllardır içenler bu kadar öksürmüyor. Geçen bir kitabı dışımdan okumaya çalıştım öksürmekten okuyamadım. Sigara içince geçiyor öksürük. Bu ne illet bir şeymiş be.
sonunda yaptığım eylemdir. hiç kolay olmadı. sanki böyle hep istediğim bir kadını hiç elde edememek gibiydi...o'nu bile unuttum, seni mi unutamicam lan dedim, bıraktım...de şimdi sigarayı da bıraktık, ne yapıcaz mk? çay mı koyalım? çay koyunca da sigara içesim geliyor...
Tam bırakacakken sabah kahvaltıdan önce sigara içmenin hoşluğu geliyor aklıma olmuyor.
Sigara almayı bırakabilirsem sigarayı da bırakmayı düşünüyorum.
Ilk günleri kabir azabı ama size cidden söylüyorum ki en fazla 1 hafta çekeceksiniz bana güvenin. Ondan sonra çok rahatlayacaksiniz. Birakin.
dokuzuncu haftayı bitirmemin şerefine cumartesi günü biranın yanında bolca sigara içtim. epey özlemişim. içerken sürekli "oğlum ben buna muhtaç değilim. bak şimdi içiyorum ama yarın sabah uyandığımda yine içmeyeceğim." diyerek kendimi motive ettim ki öyle de oldu.

arkadaşlarım takdir etmeye devam ediyor ama bana artık sıradan bir şeymiş gibi geliyor. özelliği kalmamış gibi. tekstil sektöründe çalışan birisi olarak bol stres altındayım ve sık sık aklıma geliyor ama daha önce de belirttiğim gibi iş tamamen irade ile alakalı.

içmemek için içmeyeceğim demeniz yeterli. hatta "içmeyeceğim bu amına kodumun meretini amına koyim!!!" demeniz daha etkili olacaktır.

süreç için aşağıdaki girdilere bakabilirsiniz.

(bkz: sigarayı bırakmak/#33441896)
(bkz: sigarayı bırakmak/#33258846)

edit: arkadaşlar parasız kaldığınızda ya da hasta olduğunuzda sigarayı bırakmaya çalışmayın. sigarayı bolluk vaktinizde bırakın. öyle daha zevkli oluyor.

bu arada yanlış hesaplamadıysam 68 gün olmuş. zaman hızlı geçiyor hakikaten.
sigarayı tamamen bırakmadan veya tamamen bıraktığınıza emin olmadan sonunda duman çıkan hiçbir alışkanlık edinmeyin. nargile ve elektronik sigara , sigara bırakma döneminde en çok uzak durulması gereken alışkanlıklardır.
Yaklaşık 3 ayda sadece 5 günluk bir yaşam kazaniliyorsa ben sigara içmekten memnunum.
Bazı tiryakiler vardır sigaradan nefret eder adam ama içmek zorunda kalır. Çünkü; bağımlıdır adam yapmasa gider bileklerini falan keser. Ama benimkisi öyle değil. Benimki bi sevgi bi bağlılık bazen sinirleniyorum ona ilişkimize 2-3 gün ara veriyorum, bazense çok tatlı gözüküyor gözüme günde 2 paket içiyorum. Bi gün sevgim biterse ona karşı üzgün bi vedayla ayrılırım. vefalı dostum, depresif aşkım...
Bunun isteği bana gece hep bu saatlerde geliyor. Sonra sabah oluyor. Her şey baştan başlıyor.
deneyip de yapamadığımız eylem.
hiç denemediğim denemekte istemediğim eylem.
28.11.2015 tarihinden itibaren uyguladığım eylem.
çok basit beyler şöyle düşünün insansiniz ve biyolojik olarak mükemmel bir yapiya sahipsizsiniz buna rağmen bir aliskanliga iradesiz dusup yeniliyorsunuz boyle algilayin ego kasin beyinde bitirin.
Sigara içme alışkanlığına objektif bakabilmek için sigara içmeden belli bir süre geçirmek gerekiyor.

Ben bunu yaşadım. Bugün diyorum ki aptal gibi hayatımın 16 yılını sigara içerek heba etmisim.

Sevdiğiniz şeyleri bırakmayın kafasında olan genç arkadaşlar eğer james dean gibi hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun mottosunu benimsiyoruz diyorsanız eyvallah hayat sizin ama pişman olacaksınız emin olun.
Yarın bırakıyorum. inanmazsanız inanmayın.
hiç başlamayarak yapılabilecek eylemdir.
Az önce yaptığımdır. Dışarıdan geldim ve üzerimi değiştirmeden önce masaya bıraktım.
bu cümleyi söyler söylemez(sigarayı bırakmak) ya yemin ediyorum aynı an içime bir ağrı düşüyor,bir sinir stres hali içine giriyorum,canım deli gibi sigara istiyor içersen öleceksin deseler içeceğim yani öyle bir istek geliyor.en fazla bir saat dayandım şu zamana kadar lan.nasıl bırakabiliyorsunuz hayret ediyorum.
ağzıma sürmeyeli 20 ay falan oldu neredeyse. kilo konusunda da sigara içtiğim zamanlardan daha zayıfım şu an.
Ağzıma sürmeyeli 1 gün falan oldu nerdeyse. Bi farklılık göremiyorum.
Gece uyumadan önce baya bi düşünüyorum. sonra sabahında aç karnına yakıyorum. irademi sikeyim. Bi bok varmış gibi başlamışız zamanında.
çok şükür hiç başlamadım ki.
3.günüm. biraz stresli biraz ceremeli ama sanıyorum ki güzel bişey 3 günde 30 lira cepte.
istediğim zaman bırakırım ben canım sıkıldığı için içiyorum diyip sonra ne olursa olsun bırakamamak.