bugün

çelik gibi iradeye sahip insandır.
(bkz: varsa bana da)
çok akıllıca bir iş yapmıştır fakat şöyle bi şey var:

(bkz: sigara bırakılmaz ara verilir)
hayatta verdiği en iyi kararlardan birini vermiş olmanın bilincinde olması gereken insandır. sıkıntısı en fazla bir aydır. zaten rüyalar bu gerilimi yeterince telafi edeceklerdir. (bkz: rüyada sigara içmek)
not: bu arada uyku en iyi kaçış yoludur.
geri zekalı insandır.

2 aydır sigara içmiyorum, erken ölürsem sigarayı bıraktığıma üzülürüm. bu kadar netim.
Bünyesine hakim olabilen insandır.
tebrik edilmesi gerekilen adamdır. iradesi de güçlüdür.
iradesine gerçekten hayran kaldığım insan tipi.
gerçi istesem ben de bırakırım da seviyorum.
(bkz: sigarayı bırakmamak için bahaneler)
yalan söyleyen insandır.

sigara bir tutkudur bebeğim!
“Karısının astımı olduğu için sigarayı bırakan adam "seni seviyorum" demese de olur lan!”
(Burak Aksak)
(bkz: babam)
30 sn sonra Küllük ten alabilen insandır.
Sigara bırakılmaz ara verilir. Gene içilir.
bende bıraktım. hayatım da geçirdiğim en kötü 24 saat di.
Benimdir o. Ne kadar da zordur sigarayı bırakmak. Daha önce bir buçuk yıl bırakıp Mad men izlerken yeniden başlamışlığım olsa da ikinci denemem başarılı oldu. Dört yıldır içmiyorum.
Sigarayı yeni bırakanlar veya kendine bu konuda güvenemeyip "sigara bırakılmaz, sigaraya ara verilir bebeğim" diyenler de bu süre zarfında Mad men izlemesinler; fena özendiriyor, bilginiz olsun.

Tavsiye isteyenlere de allen carrın Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu adlı kitabını öneriyorum. Sigaranın zararlarından falan bahsetmiyor, onu zaten herkes bilir diyor. Kitap oldukça etkili, eğer sigarayı henüz bırakmamışsanız bu kitabı okurken sigara içmeye devam edebilirsiniz, nasıl olsa kendiliğinizden bırakacaksınız diyor. Sigarayı bıraksanız bile bu kitabı kaybetmeyin ve kimseye vermeyin. Canınız o bir taneyi çektiğinde açın ve kitabı tekrar okuyun. Bir arkadaşım bu şekilde sekiz kere okumuş kitabı. O da başarabilenlerden.

Bir tavsiye daha: o bir taneyi içmeyin! Lanet olsun ona. Yok ben başlamam, yok kahvenin yanında içiyorum, yok bira sigarasız olmaz falan deyip de bir iki içmeye başladınız mı bu işin sonu paket almaya gider haberiniz olsun.
Günde iki paket içen bir tanıdığımın yaklaşık 15 yıldır hic icmedigini biliyorum. Bizzat tek günde bıraktı kendileri. Zaten baska türlü bırakılmaz. Azaltma falan filan hikaye onlar.
otlakçıları için tam bir şok etkisi yaratan insandır.
irade olayının ağzını burnunu kıran insandır.
tebrik etmek gerekir.
2 aydir deniyorum olmuyir.
takdire şayandır.
Tebrik ettiğim insandır. Helal olsun lan helal olsun.
kendisine sorsanız pek de bir numarası yoktur. içene zor gelir. sigarayı bırakmam mı yok artık gibilerinden. bu cümleyi size kurduran iradesi zayıf olmaktan çok sigarayı bırakmanın gerçekten istenmemesidir. kandırmayın kendinizi bu boş cümleleri kurmadan ilk iş gerçekten isteyip istemediğinize karar verin gerisi gelecektir.
bir türlü bırakamadığım , yapamadığım eylem.
beni de iki dakka eve bırakabilir mi diyebileceğimiz kişidir .
Bi kaç sene içipte bırakabilen adam tanımıyorum bırakmışsa da zaten hiç başlamamıştır içiyorum diye kendini kandırmıştır. Ölüm gibidir sigara, kaçabilirsin ama asla saklanamazsın...
onu da bırakırsam benim için yanan hiçbir şeyim olmayacak hayatımda. ama zor iş değil benim için. belki onu unutturacak insanlar lazım hayatıma ya da hayatımda olan insanların kendilerini hatırlatmaları gerekecek. yoksa tek sevdam kendisi ve bırakmayı da düşünöüyorum.