bugün

aklı sıra üç beş kuruş fazla para kazanmanın peşinde koşan, müşteri anlayışı olmayan şerefsiz esnaftır.
gerizekalı müşterilere sahip tekel bayidir.
zam geldiği halde eski fiyatından aldı arkadaşım bugün. insaflı esnaflar da var dedim içimden.
kendisi hakkında şerefli ya da şerefsiz esnaf gibi yorumların yapılması daima fatal error verecek tekel bayidir. zira zamanında millet o tekel bayiini bir güzel sikmişte olabilir, veresiye almış ödememişte olabilir. tekel bayii'de kendince fırsat bu fırsat deyip satmış olabilir. bunların hepsi olabilecek hatta olmuş şeylerdir. bırakın şimdi bu hümanist ağızları. şerefsiz gibi nitelemeleri. belki aynı konumda şerefsiz diyen herhangi kişi olsa aynı şeyi yapacaktır. ne yapacaktı adam şikilata, sakız, incik, cıncık satarak vergisisini mi ödeyecekti. bunun adı vahşi kapitalizmdir yavrum. iyi bak tanış bununla. dışarda polynna içerde aslan olma. eğer buna önlem alınacaksa da sigara firmaları ya da devlet önlem alır tek başına bir tekel bayii'si çıkıpta efenim bu haksızlıktır deyip örgütlenip bu bizim haksız para kazanmamıza sebebp oluyyo deyyü eylem felan yapmaz yani. adamlar 10 m-10m 1m derinliğinde 3 fıskiyeli dnadirik bir hafuzun ihalesini belediyeden 1 trilyona alıyor amk haberiniz yok. takmışsınız bi tekelcide tekelci, ekmekçi de ekmekçi, simit çi de simit çi.. olmayız lan biz.
mahallede ise sopa yemeye aday olan tekel bayiidir.
aklınca 3-5 kuruş kar etmeye çalışan tekel bayiidir.
şerefi konusunda tartışılması mümkün tekel bayisidir. çünkü zam açıklanmadan önce altında porsche olan veyahut badem bıyığa sahip toptancılara haber gitmiş ve bunlar stoğun anasını öpmüşlerdir. tekelci de kazan be 3-5 kuruş dedirtiyor insana.
küçük hesapların adamıdır,adam mı dedim pardon.
neredeyse bomboş olan sigara standına bakarak;

-hayırdır zam haberini bekliyon da mı kaldırdın sigaraları?
+yok abi olur mu öyle şey, kalmadı sigara, çok yoğundu gidip alamadık da, bir de zam gelecek ya herkes aldı.
-şimdi kısa vinston baks yok yani.
+yok abi.
-peki, iyi akşamlar.

suratımı asmış çıkıyorken;
+abi, bi paket mi lazımdı?
iç ses(yavşaaaaak) -yok bıraktım ben sigarayı, içmicem artık.
kemal sunal repliği: zamda zam zamıda zam zamıda zam zam.
ankara gazi üniversitesi etrafında öğrencilere kitelemeye kasan it bayiilerdir bunlar. bugun okulun sigara ortalaması winston light'tan west ve monte carlo ya düştü yemin ederim. içmemek en güzeli zaten.
yağmalanması gereken tekel bayii.
Gün itibarıyla içtiğim sigara zam gelrceek beklentisiyle raflarda bulunmuyor. Ha bulduğum tekeller ise gelmeyen 2 tl.lık zammı uygulamışlar. Durduk yere zam gelmeyen sigarayı zamlı almama sebep olmuş şerefsiz tekeldir. Yok mu bunları sikayet edebileceğimiz bir mercii. 2 tldan kar edicem derken, şöyle 2 3 bin tl ceza mdesin aklı başına gelsin.
Marketlerde olmuyor böyle şeyler migros vesaire gibi yerleri yoksa yerel market zincirlerini kullanın. Çevremde migros olduğu için tekel kullanmıyorum.