bugün

kendimi zehirliyorum bari güzel zehirleyeyim mantığı olan insandır.
Parasıyla ölüme giden zatı muhterem. Şimdi kendini zehirlemek için para harcar sonra da iyileşmek için.
Oysa o parayı her gün kenara koysa hayatını anlamlandıracak daha güzel şeyler yapabilir.
"Paranın gözü kör olsun bi tatile gidemedik" demez, ömründen ömür çalmak yerine ömrüne ömür katabilir.

Sigara paketlerini üzerine şu hesaplamayı da yazsınlar
Günlük bir paketten
12x30=360
360x12= 4320

Tabi bu paraya ihtiyacınız olmasa da var olan paranızı değerlendirecek zamanınızı kısaltıyorsunuz.
Her türlü zarar.
malboro içiyordur. salaktır.
lisede popüler kültüre kurban gitmiştir %90.

üst sınıflar içiyor bende içeyim.

hayır bir boka yaradığı da yok.
12 lira para mı? 12 lirayı bişi zannediyosan alışveriş yapmıyorsun demektir. 12 liraymış.
bilgisayar oyunu satın almayı bilmeyen insandır.
10 kuruş da verse 6 lira da verse 12 tl de verse 100 tl de verse yanlış yapmaktadır.
o parayı bir kenara koysa 1 yıl sonra daha güzel şeyler yapabilir.
Bağımlıysa kötü bağlı ise iyidir.
zengindir net.
Dünyanın en zengin insanıdır. Dumana dahi para verir.
Saçmadır kanımca. Hele öğrenciyse zaten veremez. Haftada en az iki kere sarma sigara alması gereken ya da kendisi sarması gereken kişidir.
haftada 10 lira veriyorum 1 günde sigara mı bitirilir hayvan herifler.
Parasi coktur.
Sigaradan vazgemesi gereken insandir. 1 lirada verse sagligini mahfetmek icin elinden geleni yapan kisidir. Sigara kötudur icmeyin kardesim paranizda cebinizde kalsin.
sigaraya 2 lira da verse, 12 lira da verse küllük gibi kokar. oysa kendisini birkaç saat idare edebilecek edt bir parfüme 100 lira verse en azından kokusu değişir.
sigara içmeyen insan bunu rahatlıkla fark edebilir. sonra gelir bir de otobüste yanınıza oturur bu atın ter bezi.
(bkz: elektronik sigara)
Uzun parliament içiyorsa başımın üstünde yeri vardır, 20 de verse hakkı vardır. Türkiye ve dünyanın biçok yerindeki deneyimlerimden yola çıkarak bordo alman davidoff u ve türk uzun parliamentinin eşi benzeri yoktur. O parayı verip kısasını içenlerin aklından şüphe ederim, net.
Kısa parliamentimle görüp 50 kuruş daha artırdığım mallıktır.

mal insandır özetle.
zengin ve parası olan herkes sigara içecek diye bir kural yoktur. benim de param var ve ben sigara içmiyorum. ben bu parayı s*gara yerine daha gerekli şeylere harcıyorum.
salaktır. açık ve net.
para vererek kendini zehirleyen insandır. birde ortalıkta ben düşünebiliyorum diye dolaşır, yazık.
birkaç tahtası eksiktir.
sağlığını düşünmeyi bırakmış insandır kendisi. yazıktır.
Hem cebinden eksiltir hem sağlığından. Net gerizekalıdır.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)