bugün

sigara içen birisini gördüğünde olum öleceksin diye eleştiren insandır. sanki kendisi ölmeyecek. ulan ben bu meredi severek içiyorum. sağlığa zararlı olduğunuda biliyorum. öleceğimide biliyorum ve azrailin sigara içmeyenlere kıyak geçmediğinide biliyorum. sizde öleceksiniz hepimiz öleceğiz*
(bkz: al bide burdan yak)
"rakı içenler öldü de, su içenlere mi kaldı dünya" benzeri bir sözle uyandırılmalıdırlar.
kargadır, insan değildir. bencildir, allah ne verdiyse, 300-500, yaşamak ister; silik ibnenin tekidir.. *
bir duman çekiminde yok olacak teoridir.
x-Sigara içmesende ölücen ferdi.
y-hepimiz öleceğiz elbette ama sonuçta sen acı ceke ceke ölüceksin, ben yatağımda uyurken.
x-Ne garantisi var ferdi ? belki boğularak, belki yan...
y-Sen acı çeke çeke ölüceksin.
x-tamamda şimdi bak belki sen de acı çe...
y-ben ölmeyeceğim aq.
x-...
yıllardan beri cep telefonu kullanıp radyasyondan öleceğini sanan insandır aynı zamanda.
yanılmış, yanılgı halinde kalmış, yanmış, yaşlanmış, yontulmuş insandır. ölür efenim o da ölür.
Sigara içen bin kere ölür, sigara içmeyen bir kere ölur. Sigara, insan yaratılış ve yaşayışına tamamen aykırı bir dalgadır. Fakat, sigara içmediği için gerçekten ölmeyeceğini sanan birisi varsa gerzektir. Sigaraya başlamak vardır, bırakmak yoktur. Bir kez ağzına sürdünmü sonsuza dek seninledir.
hakkaten eğer tam olarak "olum öleceksin" diyorsa ya babanızıdır saygı duymak lazım, ya da çok samimi bir arkadaşınızdır yine saygı duymak lazım. Sizin zarar görmenizi istemiyordur çünkü.
(bkz: sigara içmeyen ölü insan)

kullanana da kullanmayana da saygim var.**
(bkz: #6470064)
sigara içmeyince ölmeyeceğini sanan insan yoktur, sigara içmeyince insan gibi öleceğini bilen insan vardır.
bunu sanan insan değil, sigara içene göre hastalıklardan ölme ihtimalinin daha az olduğunu bilen insan vardır.