bugün

dudak tiryakileri denir bunlara efenim. ağzında sigara olmadan duramazlar, içine de çekmezler. demezler mi adama ulan hiç içme daha iyi diye...*

+ zararlı olum sigara içme.
- içime çekmiyorum abi ben.
+ he tamam o zaman iç. *
kanser olma olasılığı dil ve dudakla kısıtlanabilecek insandır.
sigara içiyorum diye durduk yere sigara parası veren insan evladıdır.
dudak tiryakisi veya gençlik özentisi bir muhteremdir.
askere gidince çekmeye başlıyacağını idda eden kişidir.
şerefsizdir.
ver şunu hava içmesin bari diyeceğim insandır.
sigarayı mundar eden insandır.
Belki de sigara içmeye yeni başlamıştır, alışmaya çalışıyordur.
kanser olmaya yüz tutmuş insandır. * ciğere çekmekten çok daha zararlı eylem yapan insandır. bilinçsizdir. ama zamanla dilin altı acımaya başladığında içine çekmeye başlayan insandır.
sigaraya başlama aşamasında olan insandır.. 2 ay sonra yanına git içi dışı duman olmuştur..
leş gibi kokar!
birde eskilerden kalma dudak tiryakileri hep maltepe içer.
varın siz anlayın durumun vahametini..
sigara mankenliği yapan insandır.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
"ağız kanseri olursun" diyerek korkutulan tiptir. en iyisi sigara olayına hiç bulaşmamaktır.
(bkz: sigarayı mundar etmek)

bir türlü sevmedim sigarayı zaten sözlük, bir kaç kere içmeye çalıştığımda arkadaşım hep kızardı bana..
sigarayı ziyan eden insandır. ulan madem içine çekmiyosun bırak çekenler içsin.
verdiği paraya yazık eden, gösteriş meraklısı insandır.

dostum yapma, etme.
Sigarayi icine cekmemek, orgazim olamadansevismenin bitmasi gibidir.
içine çekenden daha kötü kokan insandır. paketimden aldığı her dal gözüme batar.
boşuna para veren ve otlakçılık yaptığı insanın sigarasını boş yere içen kişidir.
Pavyondaki konsomatris den farki yoktur vesselam.
ağız tiryakisi olduğunu söyleyen insandır. neyse ki başka şeyleri ağzına almanın tiryakisi olmadığı için şükretmelidir.
çevremde bulunan insanların istisnasız hepsidir. söz konusu sigara winston ise mesele yok da; ciğerimin köşesi camel'ı o ellere vermem, veremem.
sigara içmeyen insandır. yazık verdiği paraya. ayrıca dudak kanseri riskini arttırır.
sigaraya ''başlama'' öncesi dönemlerde, yok yav ben içime çekmiyorum diye boş bir teskin biçimi de olabilir bu zırvalık; ama çok sürmez tabi, zira bomboş bir eylemdir, dürümün sadece ekmeğini yemek gibi ki o bile değil.