bugün

Nefsine hakim olamayan doktor.
kokainman doktordan daha az tehlikeli doktor.
aslında bir çelişki yaşamayan doktordur. doktor bir insan olarak elbette kendi sağlığından da sorumlu olmalıdır ama her insan kadar kendi sağlığından sorumlu olmaya hakkı vardır. bir doktorun hastasına sigara içmesini tavsiye etmesi yanlıştır çünkü doktorun sorumluluğu hastanın sağlıdır fakat kendi sağlığının sorumluluğunu almıyorsa bu sadece kendine hesap verebileceği bir durumdur. bu nedenle sevilesi, birlikte rakı içilesi doktordur kendisi.
karizmatik doktordur; çaylakken en az kırk karakter kuralı icabı daha da karizmatiktir.
doktor: günde kaç paket sigara içiyor sunuz?
hasta: günde iki paketi bulabiliyor bazen..
doktor: acilen bırakmanız lazım, daha yaşınız 30 ama sonuçlarınız hiç te tatmi edici değil.. kendinizi düşünün...
hasta: hmm, yani, şey...
doktor: neyse bahçeye çıkalım, orda konuşalım..*.. kızım dışardayım ben, birisi gelirse çağır..
(bkz: babam)
Hastayla çok daha rahat empati kurabilicek olan doktordur.
'aleme verir talkını,kendi yutar salkımı' deyiminin hayattaki en gerçek yansımalarındandır.
gereksiz doktordur efendim. halk gözünde doktorların saygınlığını kaybetmesindeki etkenlerden biridir ayrıca. * *
iki gözü iki de kulağı vardır.
bizim iş yerinin doktorudur...
aynı zamanda çekirdek yeyip kabuklarını tükürür, gelen hastalarla dalga geçer, kütüphanesinde sadece vademecum vardır, mesai saatinde kadın programlarını seyredip sesli güler, hasta yoksa uyuklar...
Atın ölümü arpadan diyen doktordur.
komşumdur dahiliyecidir uzun 2000 içer bolca.
normal hayatında sigara içen insan olup iş hayatında sigara içen doktor damgası yiyen insan modelidir.
saç ektirme merkezindeki kel doktordan ya da tüp bebek merkezindeki kısır doktordan farksızdır.

(bkz: terzi kendi söküğünü dikemez)
Doktor olup elindeki sigarasıyla sigara içen oğluna, içme oğlum diyen versiyonu mevcuttur.
(bkz: doktor bd)***
herhangi birinden farksızdır. ee herkes bilmiyor mu zaten zararlarını?
sayıları azımsanmayacak kadar fazla olan doktor modeli.
Bir hoca varmış ve cuma günleri cemaate sürekli vaaz veriyormuş. işte efendime söyleyeyim kızlarınızı açık gezdirmeyin, takı falan taktırmayın, makyaj yaptırmayın gibi. Günlerden bir gün bi adam gelip hocaya sormuş;

- hocam sen bize sürekli böyle şeyler diyorsun ama senin kızını da sürekli mini etekli, başı açık, zinciler takarken ve makyajlı görüyoruz, diye.

Hoca da demiş ki;

- ama allah var şimdi benim kızıma da yakışıyor.

Bu da o mesele gibidir.
Saygım yok bıdı bıdı.. Alkol içene de saygın olmasın o da zararlı hatta kızarmş et yiyen ya da çok tuzlu yemek yiyene de saygı duyma. Bu nasl mantk
Senin gibi beyinsizin amk
Sigaranın madde bağımlılığı olduğunu düşünürsek doktorlar bile bu maddeye bağımlı olabilirler. Küçükken doktorlar hastalanmaz sanardım. Sonuçta doktor oldukları için farklı bir metabolizmaları yok.