bugün

13 mart 1962'de bartın doğumlu şair.
liseyi kadıköy maarif koleji ve anadolu lisesi'nde okuduktan sonra boğaziçi üniversitesi psikoloji dalında eğitim gören şair,1986 yılında kurulan şiir atı yayıncılık’ın kurucularından biridir.
(bkz: post modernist paçavra şiircikler)
hayatını kaybetmiştir. siz hala elif şafak demeye devam edin. bu entry ile beraber 3. iyi yazarlar tanınmıyor güzel memleketimde.
DÜELLO

Rüzgârda sallanan dallarla yandı
söndü kandiller, uzakta, incelmiş
kâselerde âşıklar göründü,
görünür gibi oldu perdelerde.

Ağzında eski, Peçorin gülümsemesi,
Gelecekteki nostaljiyi hazırlayalım,
dedi, ... şimdiden!
Bir edebiyat müzesinde bekçi.

Perdelerden kıvrıldı, inceldi is
gibi gece soyundu siyah dakikalar
En korktuğumuz şeylerdi ellerimiz.

Seyhan Erözçelik
49 yaşında gencecik öldü, reklamcı şair. allah rahmet eylesin.
Seyhan Erözçelik in eserleri

Şiir kitapları: Yeis ile Tabanca (1986), Hayal Kumpanyası (1990), Kır Ağı (1991), Gül ve Telve (1997), Şehirde Sansar Var! (1999), Yeis (2002), Toplu Şiirler (2003), Yağmur Taşı (2004), Varidik Yoğidik (2006)

Anlatı: Pentimento (2011)

Derleme: Halit Asım, Ömür (1992)

Çeviri: Vedalaşmaların ilmini Ben Yaptım (O. Mandelştam, C. Çapan ile birlikte, 1992)
gün itibariyle aramızdan ayrılan güzel insan.
Enjektör

Ağaca vurdu balıklar, silindi
pulları, su çizildi kökten uca.
Yapraklar mı çıldırdı, bulutları
kim kesti geçmişin hançeriyle?

Bulutlardan pas fışkırıyordu, pas
fışkırıyordu bulutlardan incecik
damarlarıma.

Ayrıntıya hapsettiğim dünya,
mon coeur! Ampule taktığım düşlerim...

Bulutları kör bir çocuk çakısıyla ben kestim.
Kesildi. Kimse inanmadı.

Seyhan Erözçelik
(Yeis ile Tabanca'dan)
Şiirimiz, temiz yürekli bir evladını daha genç yaşta toprağa verdi. Mekanı cennet olsun.
Şair ve reklam dünyasının önde gelen yaratıcı yönetmenlerindendi. Bir süredir siroz tedavisi gören Erözçelik, 49 yaşındaydı.
1962'de Bartın'da doğan Seyhan Erözçelik'in ilk şiiri "Düştanbul", 1982'de Yazko Edebiyat dergisinde yayımlanmıştı. Kendi dünyasına yakın bulduğu Kavafis ve Mandelstam gibi şairlerden çeviriler de yapan Erözçelik, 1990'da "Hayal Kumpanyası" adlı yapıtıyla Yunus Nadi Şiir Ödülü mansiyonuna değer görülmüştü.

2004'te "Kitaplar-Toplu Şiirler" (1980 - 2003) ile Necatigil Şiir Ödülü'ne değer görülmüştü.
"Yeis ile Tabanca", "Hayal Kumpanyası", "Kır Ağı", "Gül ve Telve", "Şehir'de Sansar Var!", "Yeis", "Yağmur Taşı", "Varidik Yoğidik", "Pentimento" adlı şiir kitapları yayımlanan Erözçelik, ülkemizin önde gelen pek çok reklam şirketinde yazar ve yaratıcı yönetmen olarak çalışmış, son olarak Bahadır Bayrıl ile birlikte Brandista reklam şirketini kurmuştu.
"bulutları kör bi çoçuk çakısıyla ben kestim. kesildi. kimse inanmadı." diyen dahiyane şair.
ikinci yenicilerle haşır neşir olmasına rağmen nedense kendini pek fazla belli ettirmeyen ve hatta edebiyat derslerine dahi konu olmayan yazar/yazarımız. Geçenlerde üç tane kitabını okudum ve kendi kendime şu soruyu sordum '' ulan elif şafak kitaplarının tavan yaptığı bu ülkede bu adam niye hiç biplenmiyor ? '' ayıp ulan ayıptır..
Aşk, merakla başlar. Sonra koku ve ısrar
gelir arkasından. Kurtulamazsın, sıyrılamazsın
derinliklerden, boğulursun sularda, ay
vururken denize ve boyarken göğü,
gökyüzünün gördüklerini.
Uzaklarda
kalınca birbirini ısıtan eller, kalakalırım,
sarsılırım kendi başıma.

Aşk, merakla başlar. Sonra koku
ve ısrar gelir arkasından. Kalplerdeki harita, yeniden
şekillenir.
(Kalbim sağda şimdi, orda şekillendi.)
Aşk, meşk gerektirir.

işte böyle.
memleketçe sürekli gündemde olan insanları seviyoruz sanki sevmezsek dışlanırmışız gibi. bu adamlar gibileri de var ki güzelim şiirleri bilinmiyor.
6 yıl önce bugün vefat etmiştir.