bugün

tam bir beyefendidir ve ben ona iltifat edecek vasıfta biri bile değilim.
istanbul beyefendisi, trabzonlu olmasından gurur duyduğum müthiş insan.
o şarkı programda olmasa nah prim yapar o yarışma. tek başına götürüyor.
tek ve en büyük şanssızlığı türkiyede doğmuş olmasıdır. yoksa tam bir gerçek sanatçıdır. benim ülkem hiç bir şeyin iyisinin kıymetini bilmez ya yanarım yanarım buna yanarım. saygıyla ellerinden öperim.
ya bu adam bu yaşına rağmen nasılda bir enerji var anlamadım. ama bu adamla başa çıkmak imkansız gibi.
benzemez kimse sana adlı yarışmada müthiş bir performans gösteren sanatçı. uzun yıllardır böyle bir performans sergilememişti. harika zekası, ince esprileri, bitmez tükenmez enerjisiyle programı alıp sırtlayan nefis bir yetenek. ömrü uzun olsun.
yıllar önce popstarda ibrahim tatlıses ile birlikte jüri üyesi iken ibrahim tatlısesin kendisine sürekli seyfo demesinden rahatsız olmuş ve: seyfo da seyfi de zaten 5 harfli niye kısaltıyorsın ben de sana ibo yerine ib* diyeyim o zaman diyerek lafı gediğinie oturtmuştur.
Enerjisini, performansını bir kenara bıraktım. 80 yaşındaki Normal bir dede, "kamışa su yürüdümü kerata" diye bayat espriler yaparken kendisi her nesilden insanı kahkahalara boğabilecek kalitede espriler yapabilmektedir. Adam bedenini dinç tutarken zihnini de genç tutmuş. Maşallah diyelim.
yaş 70 ama iş bitmemiş denilebilecek godoman.
televizyon ve eğlence dünyasının en zeki insanı, en efendi,
en naif insanı. süper bir adam. estetikten anlayan, olması gereken yerde olması gerektiği gibi davranan teleizyonların en rahat insanı, yakışıyorda.
bazen kantarın topuzunu kaçırıyor, o zaman anlıyorum ki parayı pek seviyor.
"Yok seni yiyemem essek eti ishal yapiyor."

-seyfi dursunoğlu
televizyonların bir numaralı trollü. 80 yaşındadır maşallah.
Acilen düştüğü çıkmazdan kurtulması gereken yaşlı kurt.

Son programında Seyfi Dursunoğlu karakteriyle "Huysuz Virjin"cilik oynaması çok çok göze batmıştır. Huysuz Virjin'in ağır esprilerine herkes gülüp geçerken Seyfi Dursunoğlu'nun ağır esprileri ekranda sırıtmaktadır. Normalde sempatik bulunduğu için toplumda kabul gören bu sevimli amcamızın saygınlığını yitirmeden gönüllerdeki yerini koruması arzumuzdur.
Adamlığını pek göremediğimiz adam gibi adamdır.
iyi adamdır, hoş adamdır, dobradır da neden o salak programda kendini rezil ettigini anlayamam. sanırım paraya ihtiyacı var, ama bu yaşında bu karakterle öyle şeyler yapmak zorunda olması bana koyuyor.
Abartma artık, lütfen kısa kes, bi sus ama yaa nidaları atmama sebep olup, benzemez kimse sana yarışmasını bana zehir eden kişidir şu sıralar.
yerlerde yuvarlanıp durması da adetten sanırım.
artık yeterdir amca. tamam.
her şeyini zeki mürene borçludur. zeki müren olmasa kimi taklit edecekti diye düşündürtür.
öldüğünde kadavra olmayı istemiştir.

çocuklar bu huysuz adamla oynasın, kesip biçsinler derken gülmüş, ve herkesi kendine hayran bırakmıştır.
ölmesini hiç istemediğim insanlardan biridir.
ekrana çok yakışıyor.
hüzünlüyken ayrı bir tatlı, kahkaha attırırken ayrı.
ünlülerin bir çoğunun ne mal olduğunu çok iyi bildiğinden gerektiği zaman yüzlerine karşı şakayla karışık bile olsa eleştirilerini yapmaktan çekinmiyor ve sözünü kimseden sakınmıyor.

tüm o küfürlerini de hayattan yediklerine veriyorum ben.
ve çok da seviyorum.
beni dakikalar boyu krize sokabilen nadir insanlardan.
ömür gedik'e "bi hayvansever sensin amınıke" tarzında çıkışıyla sevgime sevgi katmış adamdır. hay ağzın bal yesin seyfi abi.
türkiye'ye bir daha gelmeyecek olan muhteşem bir kişilik. kendisi huysuz virjin gibi unutulmayacak bir karakter yaratmıştır. keskin bir zekaya sahiptir. hazır cevaptır. adam gibi adamdır. büyüksün seyfi abi, büyüksün!
Dindarım diyen insan. Hastalık derecesinde kıskançmış.
Kendisine duyduğum saygı ve sevgi o kadar derin ve o kadar geniş sınırlara sahip ki kelimelere sığdıramadım bir türlü. imkansızlıklar içinden kendine imkan yaratan, üstelik mütevaziliğini ve beyefendiliğini hiç bozmadan zirvelerde oynayan kaç insan vardır şu dünyada?

Kendisi 1 Ekim'de 81.yaşına girecektir bu arada, uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz Seyfi beye.

Ayrıca kendisi adına yapılmış şöyle de bir site var http://seyfidursunoglu.net/yorumlar/ isteyenler oraya doğum günü mesajlarını yazabiliyor.
çok severim bu kadar neşeli eğlenceli olması çok güzel Allah sağlıkllı ömür versin.