bugün

evde yeniyorsa iyidir, hastır, romantiktir. dışarıda yeniyorsa cebi yakabilir aman dikkat.
iştah açocı özelliğiyle de bilinir.
'ben aslında bu kadar yemem hayatım,ama iştahım açıldı bi anda'
Ecel terlerinin döküldüğü anlardan biridir.
ilişkinin ilk zamanlarında yeniyorsa eğer, "ağzımda bir şey var mı?", "suratımda leke var mı?" gibi sorular doldurur insanın aklını. Ve buda yenilen yemeğin zehir etkisi yapmasını sağlar.
yenilen en kötü yemeği bile anlamlı kılan durumdur.
yemek yerken herkesten çekinen, dışarıda bir yerde yemek yeniyorsa lokantanın en kuytu köşesine gidilerek yenen yemeklere alışkın insanların bile huyunu suyunu değiştirir. Insanlarda böyledir ama birde bizim açımızdan bakmak istiyorum olaya. Tahmin ettiğiniz üzere Penguenlerden bahsediyorum. Önce yemek seçmeniz gerekecektir. Biz penguenlerde bu kolaydır. Sevgiliyle aynı yemek seçilir onlarca yemeğin içerisinden. onun sizin için çarpan kalbi yemek menüsündeki elinizi yönlendirir ve sipariş verilir. ilk yemeğiniz dahi olsa, bir porsiyon, yenilecek yemeğe göre bir çatal, bir kaşık yeterlidir. Kalbinizin bir olduğu ortamda etrafdaki yemek için kullandığınız eşyalarında tek olmasını istersiniz. Sanki elleriniz yokmuşcasına veya bebek misali karşınızdaki penguenin size yemek yedirmesini istersiniz. boğazınızdan geçen her lokmada, yaşadığınızın keyfini çıkartırsınız, etrafta size bakan bakışlara aldırış etmezsiniz. çünki karşnızda size bakan iki göz tüm dünyanızdır.
her ne kadar romantik olsa da hani içine öküz oturur ya, aynen öyle olacaktır. acaba yemeği döker miyim, ağzımda bir şey var mı, kaba mı yiyorum lan acaba? diye endişelenirsiniz.
beraber yemek yaptıktan sonra gerçekleşirse terapi etkisi yaratır. huzur tavan yapar. *
dışarda yeniliyorsa hiçbir zevki olmayan yemektir. evde sevgili ile hazırlanıp yenen domatesli bir makarnanın verdiği tat, dışarda yiyeceğiniz hıçırtık italyan makarnalarına binbeşyüz basar.
tatlıyı gereksiz kılan durumdur.
insanın başına gelen, ya da iki sevgilinin beraber yaptıkları güzel eylemlerden biridir.

hele ki yemeği yapan siz iseniz, sevgilinizin mutluluğunu gözlerinden okuyabilirsiniz.

daha güzeli için;

(bkz: sevgiliyle uyumak)
cok mükemmeldir. hani o sana ait olmasa bile, için paramparcayken bile, kapkaranlıkkken bile, cok mükemmeldir o yemek.
hesabı erkek ödeyeceği için kızların avantajlı olduğu durumdur. erkek niye var ki? hesap ödemek için.
Hesabin erkege kakalanacagi yemek. Kacis yok o hesap odenecek.
aynı tabakta yenirse bir anlam ifade eder. Yoksa bildiğin karın doyurmak. Hiçbir albenisi yok.
2.5 yıl olmasına rağmen halen rahat rahat icra edilemeyen eylem. de olabilir.
normal değil sanki ?
tek kaşık tek kumpir şeklinde yenirse çok tatlı olacak yemektir.
hamarat ve doymayan bir sevgiliye sahipseniz zamanınızın yarısını alan eylemdir.
mutfağa girilip beraber hazırlanıyorsa tadından yenmeyen yemektir. üstüne bir de film açarız tam olur.
tadı daha farklıdır.
hele ki beraber hazırladığınız sofraya oturmak ve sohbet eşliğinde karnını doyurmak ne zevklidir.
Eğer o yemek birlikte yapılıyorsa o zaman ekstra bir anlam kazanır, fakat dışarıda yeniyorsa sıradan bir karın doyurma eyleminden ötesi değildir.
sevgiliyle beraber yemek yapmaktan daha az zevki içinde barındıran eylem.
bir sen mutfakta masaya arkan dönük yemek yaparken, sevgilinin masada oturması ve muhabbet etmek değildir.