bugün

sevdiğinden soğumaması için , ileride ikisini de daha güzel günlerin beklemesi adına cesaretli olup karşı tarafa bakımlı olması gerektiğini söylemenin yollarıdır.

Tanımımızı yaptık , benim derdim nazlı yar yani disi kişisiyle , yazıya başlamadan önce sözlük pıtırcıklarından ileride almak isteyeceğim tavsiyeleri tamamen masum ve çocuksu ruhumla istediğimi bilmenizi isterim. Zira yazar kızlardan tavsiye alacağım deyince bunun bi oyun olduğunu sanıp sözlükten kız düşürmeye çalıştığımı zannedenler olacak öyle bi kar amacı gütmüyorum zaten gönlümü delicesine kaptırmışım , varsın zannetsinler çok da zikimizde arkadaş.

Temizlik bakımlı olmak önemlidir ilişkide , sadece yatakta da değil ne bileyim günlük hayatta otururken yerken kaldırımda sokakta masa başında her yerde temizlik önemlidir. Eğer bi yerin temiz olup olmadığını sorgular isem mümkün değil o yerden yemek yiyemem , bakın sadece düşünce "ulan nasıl yapıyorlar acaba " baloncuğu kafamın üstünde oluştuğu vakit uzaklaşırım ordan. Osbir çekerken de öyle , yavrucakları bıraktıktan sonra bi ıslak mendille kokuyu kiri yağlı tabakayı temizlerim , bal dök yala yani o derece. Ha karşı cins diyorduk , günlük hayatta temizliğe bu denli önem vermeniz de gerekmez nazlı yarin bakımlı olmasını istemek için.

Kim ister eve çağırdıktan sonra yanaklarından öperken bıyığı batsın , ulan bir de ben beybi feysiyle 7 cihana nam salmış insan , ha hastalık değil bu. Temiz bakımlı olacaksın arkadaş , sende olmayan bıyığı karşı tarafta görünce insan bi üzülüyor yalvarmak istiyo tabiat anaya , şimdi bana demeyin ki kezban o kız , 5.sınıftan itibaren baş verir o bıyık her kızda , hele o 5.sınıf bi kızın farkında olmadan yaşadığı en çirkin dönemdir. Sonraları farkına varıp bakımlı temiz olurlar , bıyıksız kız yoktur bakımsız kız vardır arkadaş.

Neyse lafı uzatmayım , bu ara saldı bizimkisi ulan bir yiyor bir yiyor sanırsın yiyeceksin diye kafasına vuruyoruz , götün göbeğin haddi hesabı yok , çocuk doğurmuş gibi niye diye sorguluyorum , uzun ilişkinin getirisi falan demeyin sikerler öyle uzun ilişkiyi , nerde o her gece elinde cımbızla gezen kendine dikkat eden kız , nerde o beğenecek mi kaygısı güdüp yediğine içtiğine bakan kız. Insan sevgili olduğunu bilmek özel hissetmek istiyor lan , bu ne rahatlık enseye şaplak olacağız diye inceden tirsmıyorum da değil ama seviyoruz , çok seviyoruz. Böyle yapması gereken şeyleri yapmaması yüzünden soğumak istemiyoruz , onu kırmamak içinde söyleyemiyorum , gerçi bu gidişle "şu bıyığı bi kes la" durumuna geleceğiz ama bunun olmaması için uğraşmak bi çözüm yolu aramak bulmak uygulamak istiyo insan , "kendine bi bak birazcık dikkat et öperken bıyığın batıyo " demenin kibar yolu nedir abi. Hayret bişey.
ona küçük ödüller verin.
her traş olduğunda yanağına bir öpücük kondurun ve ona, bu haliyle daha hoş göründüğünü söyleyin.
çok etkili ve garantili bir yöntemdir.
*
'bu aralar kendini çok mu saldin ne' de denile bilir, benimki bir alternatif sadece.
bakımlı kızlara bakacaksın ve sevgilin bunu anlayacak. ama öküz gibi değil. gizler gibi yapacaksın ki kız meraklanacak irdeleyecek. sonra baktığından emin olduğunda herkese değil sadece ''bakımlı kızlara'' baktığını anlayacak ve soracak nesine baktın diye. sen de ''çekiniyomus havası vererek'' kızın güzel taraflarını sayacaksın. mesela tırnaklarının ojesi, bacaklarının pürüssüzlüğü, göğüslerinin dikliği, saçının canlılığı gibi... derken kız anlayacak ve bir bakmışsın o saydığın güzellikleri kendisi göstermeye çalışacak. anlayacak senin ilginin başka kadınlara kayma ihtimalini. ayrıca bırak deli gibi seviyorum ayaklarını. az sev az göster ki daha çok yaransın sana.

not: verdiğim taktiği ilk denemem hatunun beni askısız sütyenle karşılamasıyla sonuçlandı.
başka sevgili bulmak. böylece onda olup da bende olmayan ne var diye düşünür, biraz muhakeme eder ve kendine bakmaya başlar. %100 çalışıyor.
hayatım senin bu halini kahvehane arkadaşım mahmut gibi buluyorum samimi ve içten yani. bence hiç bozma kendini makyaj-boya-koku filan..
l'oreal'den bakım seti hediye etmek.
- sevgilim...
+ efendim canım?
- bakımlı ol.
indirim, firsat sitelerinden herhangi birinden bayan bakim, guzellik paketlerinden bir tanesini alip, "sirkete geldiler dagittilar hayatim, kullanirsin, sirketten gittiler harikaymis" palavrasi uygulanabilir bence.
canimin ici benim yengem kuafor bak tanistirayim sizi ihihi diyip tatlica soyleseniz hic bir ziyani olmaz.
Erkeğe parfüm almak olsa gerek sonra da vay efendim bu ne süs diye sorgular bakımlı olmakta olmamakta suçtur.
Erkek - hediye aldım bak sana,
Kız - bu ne aşkım ?
Erkek - badem yağı bitanem.
Kız - badem yağı ?
Erkek - bıyıklarına sürersin diye bitanem.
ağzın kokuyor canım.
mahmutun sevgili spora başlamış.
bak hayatım; "bunlar en son çıkan moda dergileri, sen seversin."
sevgili bulmuş da kıllısını isteyen yazarların sevgilisini kıllarından arınması için uyarma yöntemleridir.
Biraz kilo mu aldın de yeter.
gerçekten seven kişinin asla söylemeyeceği ya da söylerse de direk kırmadan düzgünce derdini anlatacağı durumdur.

Size yaşanmış bazı olaylardan örnek vereyim.
Lise 3 deniz kenarı sevgiliyle buluşulur ve sevgili size yaklaşır fakat siz çekilirsiniz.

-Ne oldu neyin var?
+Çok sıcak o yüzden şey..
-doğruyu söyler misin?
+soğan yedim ben hem de bir sürü fırçaladım falan ama yok geçmiyor kokusu.
-(gülümser) baban artık soğan sarmısak , sucuk mu yediriyor yanıma geleceğin zaman?
Kısa süreli bir gülüşme.
-önemli değil sonsuza kadar sürecek değil ya katlanabilirim.

Üniversite 2:
-Ben doğal kızları seviyorum makyajsız böyle sade.

Bir arkadaş ortamında x kişisinin sorusuna maruz kalırsınız.
X: sen hiç makyaj yapmıyorsun değil mi neden?
Ben: sorunlu bir cildim yok ve yapmak kadar temizlemesi de zor açıkçası o yüzden bir de erkek arkadaşım öyle seviyor.

Bir kaç gün sonra erkek arkadaştan gelen tepki:
-azıcık bakımlı ol bak x bile farketti makyaj yapmadığını.
+ne? Sen değil miydin ben doğal seviyorum diye kıçını yırtan? Ne değişti şimdi de böyle söyler oldun.
-...
+sen soğuyorsun değil mi benden? Kusura bakma benden bu kadar çok istiyorsan okulundaki kokonaların tekini koluna takar gezersin.

Olaylar yaşanmış olup bahsi geçen kişiler farklı kişilerdir.
bir gün aldatma konusu açılırsa eğer inceden inceden şöyle denebilir;
-tamam aldatmak ipneliktir kabul ediyorum ama aşkım düşünsene adamın karısı hiç bakmıyor kendine saçı başı bok götürüyor, bi parfüm sıkmıyor amk bi ruj sürmüyor, az biraz cilve yapmıyor... ee şimdi bu adam (ben) aldatmasın da kim aldatsın. bu adama niye aldattın diyebilir mi bir insanoğlu?
az fondöten sür allık mallık sürmedin mi sen ya çökmüş müsün sen görmeyeli? noolmuş sana ya. bacakların mı kalınlaşmış senin selülitler de baş göstermiş sanırım. neden bacaklarında kırmızı noktalar var geçen sene ne güzeldi bacakların taştı hatta lan noolmuş öyle. çünkü am kafalı ağda yaptırdıktan sonra kırmızı olur öyle bi süre. bacaklarımda selülit varsa ben de memelerimi aldırıcam lan. göt lalesi. sürmüyorum lan fondöten. amık. sürmüyorum. sen öl benim bacaklarıma suratıma. beğenmiyorsan da siktir git. oh.

asla muvaffakiyetle sonuçlanmayacak yol ve yordamlara gark olmak da denebilir.
- yav aşkım bir kaç gün sen kendi evinde kalsan?
- neden noldu ki?
- erkek arkadaşlar gelecek pes mes atacaz sıkılırsın hadi. sonra "dışarıya çıkarız birlikte dolaşırız yemek yeriz ha?" olur mu ne dersin?
- oook..

der ve o gün için güzelleşir pompaa.
erkekler de bakım yapar unutma! gorilden farkın olmalı, sen insansın.. *
Ondan daha da pis olup hatasını yüzüne vurmak. Ters tepme ihtimali muhtemeldir.
bu sıfat ne lan! bunu bunu alın dışarıya.
-son zamanlarda aynaya kaç kere baktın?
+nasıl yani?
-hiç... yok bir şey boşver. şaka şaka.