bugün

entry'ler (1890)

bitcoin

Yukselisinin yegane sebebi paypal'in ortaklarindan bir tanesinin milyon dolarlik alim yapmasidir. Kaynak : https://twitter.com/hedef...status/948435940028112901

kanatsız kuşlar

ATV yayınlanmaya başlayacak ve muhtemelen 5. bölümü göremeyecek dizi, fragmanından duygu kasmaya çalışmışlar, "et yemek istiyorum et" repliği nedir yahu. Tutmaz

aşk acısı

daha iyi bir kişilik bulduğunda "aşk acısı için geçirdiğin zaman" kavramına acıyorsun, özetle bazen umursamaz olmak lazım, bu konuda onlardan bir tanesi

işsiz bir adamla evlenilir mi

işsiz olmak hiç bir şey yapmayan anlamına gelmediğine göre evlenilebilir, şartlara bağlı bir durum, köy veya sahil taraflarında yaşıyor bahçen, ektiğin bir şeyler varsa evlenirsin, yok istanbul'da apartman dairesinde oturuyorsan, kira vermiyorsan, iki kişiye yetecek bir maaş varsa yine evlenilir.

80 milyonun kakası nereye gidiyor

önce arıtma tesisine gidiyor, orada işlemlerden geçerek neredeyse kum haline geliyor ve boğazın belli noktalarından denize bırakılıyor, bu belli noktalar akıntılara göre seçilen yerler, o akıntı ile karadenizin diperine doğru yol alıyor, akıntılar sebebi ile yüzeye çıkma durumuda olmuyor.

diş çıkarma

üstteki 3 dişin aynı anda patladığı bu hafta sıkıntılarını çektiğimiz olay. Jel, krem filan hikaye, soğuk ve kemirecek bir şeyler vermek bir yere kadar çözüm gibi.

börü

1 saatlik bölümler olarak yayınlanacak olan dizi.

westworld

Son yılların en abartılı dizilerinden bir tanesi, klasik J.J. Abrams dizilerinden bir tanesi daha desek yerinde olur, ya paralel evrende olur, ya gel gitler olur, ya bu dizide olduğu gibi geçmiş gelecek iki hikaye ayırt edilemez olup sonunda böylemiymiş dedirtir.

içerde

Melek adli karakterin yayinlanacak olan bolumde vuruldugu dizi

10 nisan 2017 medipol başakşehir galatasaray maçı

Takım iyi, kadro iyi, ancak bir futbolu kötü, yediğin iki golde o futbolcu var, Semih kaya,
ilk golde saçma sapan bir vuruş ile topu boş kaleye gönderecek adama topu teslim etti, bu olabilir buna şans vs. denilebilir ancak takım öyle bir 2. gol yedi ki ders olarak anlatılır. Ceza sahasına girerken semih adebayor ile yan yana belli ki markaja almış içeri beraber giriyorlar, ancak kenardan orta gelirken semih ansızın adebayoru bırakıyor ve topun gelişini adebayorun topa zıplamasını gole atıp sevinmesini izliyor. Maç içerisinde kaç kere arkadan gelip kendisini geçen oyuncu oldu bunu yazmıyorum bile.
Yazı kbu takıma, 1 oyuncu takımı yerle bir ediyor, bazı oyunculara tahammül edilir şans verilir, bazı futbolcuların ise oynadığı mevki itibari ile kredisi yoktur, defans böyle bir mevki.

cesur ve güzel

Nisantasin da bulunan evde tablolar calindiginda, atm kameralarindan failleri bulan suhan, kendisine ayni evde saldiri yapildiginda arastirmaya gerek gormedi, zaten gerek gorse senaryo tekrara duserdi. Ozetle (bkz: kisir dongu)

steam in sürekli güncelleme yapması

Her defansında iptal ettiğim için devamlı güncelleme yapıyor zannediyordum demek ki herkes aynı olaydan müzdaripmiş güzel

cesur ve güzel

Bu dizinin hakkı kesinlikle 45 lik. Yani 45 er dakikadan oynayabilecek bir dizi, süresi uzun olunca 2. sezonu yine tepe taklak ilerleyecektir, zaten ana konudan sapmaya başladılar, 45 dakikalık bir dizi olsa 4 sezon çok sağlam gidebilirdi.

kadınları anlayamamak

bütün olay kadınların "anlatsam da anlamaz zaten" düşüncesinin sonucudur

unutulmaz film replikleri

-Senin yanında da çok mutluyum. Keşke daha önce tanısaydım seni.

-Ne iyi olurdu. Kiralık katilin kurşunuyla değil de karı dırdırıyla mevlama kavuşurdum.

(bkz: korkusuz korkak)

içerde

ilk 10 bölümü ile beni oldukça etkileyen daha sonrasında kendini kaybeden dizi olmuştur. Türkiye'de bu tür ali cengi oyunu olan dizi sektörü (bkz: ezel)ile bir sınıf atladı ve içerde dizisi o sınıfa girecek bir diziydi. Ancak senaryo ekibi ciddi çuvallamış durumda.
Her bölüm gelişen olaylar içinden çıkılamaz bir senaryo ardından son 10 dakika yapıştır flashback'i olsun bitsin.
Olmuyor işte, flashback in bir olayı var az kullanırsın kullandıkça merak uyandırırsın, merak uyandırdıkça insanları diziye adapte edersin, her bölüm her çıkmazı flashback ile çözmek tekrar oluyor ve bunu kaç bölümdür yapıyorlar, artık seyircide merak uyanmıyor artık nede olsa önceden bir ayar yapmıştır diye düşünülerek seyirci şaşırmıyor.
Özetle kimse dizinin uzunluğunu bahane etmesin, Ezel de uzun süreli bir diziydi ama bir gidişat vardı ve flashbackler 3 - 5 saat değil 20 yıl öncesine dayanan flashbacklerdi.

tlc

carlo adlı pastacının sanırım ortağı olduğu kanal,
Pastacılar kralı
Geleceğin pastacısı
Buddy'nin aile tatili
Bunların tamamı tek bir adamın programı ve gün boyu var.

koton

son zamanlarda tshirtlerde ciddi indirim yapınca 8 - 10 tane tshirtini aldığım ancak ne hikmetse her yıkamada bir beden küçülmeleriyler beni şaşırtan firma olmuştur. işin kötü yanı bu yıkamadan ürün daralması / küçülmesi öyle berbat bir durum ki ispat etme gibi bir şansında yok, ne dersen de senin 30 derecede yıkadığına inandırma şansın yok.

tolga zengin

çok ama çok iyi bir kaleci antrenörü ile çalışmasına rağmen bu kadar kötü olmasına anlam veremiyorum. Yediği bütün goller hatalı, kurtarılamayacak top vardır golü yer eyvallah dersinde adamın bütün yediği goller hep acaba şu olsa yermiydi cümlesini kurduruyor

yeşil deniz

2. Sezonun son haftalarinda 3. Sezon karari alinan, ancak cekimlere kisa bir sure kala yayindan kaldirildigi yapim sirketince aciklanan dizi.
Bu tur dizileri kaybetmek uzucu