bugün

"senden ayrılmak istiyorum demenin", daha kaba şeklidir. ama suç biraz da hediye olarak kitap almayı seçen, sevgilide de değil midir? bir an için nerde yaşadığını unutmuştur.
bazı durumlarda doğru bir karardır. sevgilim bana "çocuk bakmanın püf noktaları", "erkekleri elde etme sanatı", "takı tasarımı" gibi kitaplar hediye etse erkek kişi olarak tabiki okumam. hatta ondan ayrılıp, kapıyı camı kapatıp, kilitleyip bir yıl evden çıkmam. kendimi ve dünyayı sorgularım.
(bkz: bir hediye olarak ceza hukuku kitabi)
birçok kişinin tecrübe edindiği bir talihsiz, moral bozan olaydır. * * *
sevgilinin hediye ettiği kitabı önce ben okuyayım sana veririm deyip geri vermemesi ve süre içinde sevgiliden ayrılma sonucunda okumamaktır. kitap eski sevgilide kalmıştır.
sevgiliye ve onun verdiği bütün hediyelere kıyamamaktan ileri gelir.
eğer sevgili metroseksüel erkeğin el kitabı diye bir kitap almışsa olabilecek durumdur. ama okuyan var mıdır, vardır. erkek adam sevgilisinin aldığı hediyeye saygı gösterir, okur, ya da okumuş gibi yapar. *
sevgili kişisi hediye alır ve der ki aşkım ama önce ben bakiyim ama canım bu benim kitabın sen bana aldın işte benim o benim... ama yok arsız sevgili alır okuyicam falan ulan senin neyine felsefe dersin ama yediremezsin böylece zaman geçer okuyamaz okumaz sizde ne zaman verecek diye susarsınız beklersiniz çat! ruhunuz daralır ve ayrılırsınız sevgilinin hediyesi elinde patlamıştır utanır da... söyleyemez al veriyim sana diye...
söz konusu kitap. yatmadan önce yüz fırça darbesi ise gayet normaldır. hatta böyle bir durumda değil kitabı okumak o sevgili ile bir daha görüşmemek gerekir.çünkü. sanırım bize bir şey anlatmaya çalışıyor
kitap hediye eden bir sevgili bulmak da bunamak demektir.
bunun kaset versiyonunun dinlenmemiş olanı da vardır.

sevgilinin hediye ettiği kaseti dinlememek
büyük bir hevesle, sizin için değerli olan kitabınızı hediye etmişseniz eğer, oldukça canınızı sıkar bu durum.
hevesiniz kursağınızda kalmıştır ve düşünmemeye çalışırsınız.
sevgilinin zevkine ve dusuncesine -kibraca- tukurmektir.
o kitapta mutlaka bilinmesi istenen bir sır varken, okumamak bazan hayatı kaçırmaktır.
bir erkeğin sevgilisine "futbol tarihi" kitabı hediye etmesi halinde yaşanacak durumdur.
sevmediğinizi bildiği bir yazarınkini aldıysa en büyük ve en doğal haktır.
256. sayfanın altına yazdığı aşk satırlarını bok görürsünuz o zaman.
okumayın bakalım daha.
aldığı tişörtü giymemek gibi. sonuç vıdı vıdı.
agatha cristie vermişse alıp kafasına geçirmediğiniz için dua etmesi gerekir. ama tabi başka koşullarda ayıptır.
kitap en sevilen yazardan imzalı bir kitap ise ve sevgiliye hediye edilmiş ise ve o densiz de okumamış ise; uzun uzun anlatmaya ne hacet bildiğin öküzüdür, terbiyesizdir, ahlaksızdır, utanmazdır...

tamam ben sakinim.
Çok ukala ve duygusuzca yapılmış bir tavırdır. Cahilcedir.
Kitabın yazarı sevmediğin bir yazarsa en doğrusudur.
özetini okuyup kitap hakkında sevgiliyle konuşmak daha çirkincedir.
Kitap vasıtası ile sana vermeye calışdığı mesajları alamamaktır.
"çok istiyosan sen oku" denemin daha kibar yoludur. ben yaşın * 100 kadar okumuşum triplerindeki erkeğin hareketidir.