bugün

(bkz: yabancılaşma)

(bkz: soğuma)

(bkz: anı yaşayamama)

ve en sonunda

(bkz: hakaret)
ilgisiz, vurdumduymaz olması
heyecanını,inancını kaybetmek. (bkz: ki sen)
mezhep farklılıkları ve ailelerin anlaşamaması da sevgiliden ayrılmak için önemli nedenler. bazen herşey insanın kendi elinde olmuyor.
sevgilisi olan başka bir kızla yakın arkadaşlık kurmasının doğuracağı kıskançlık neticesinde içini kemiren sorulardan mütevellit paranoyak hale gelmek ilişkiyi bitirebilir.
yapılan araştırmalar gösterir ki en büyük sebebi inattır.
(bkz: eski sevgili)
aşık olmak için çok fazla çaba gösterseniz bile bir türlü aşık olamamanız. arkadaşlarınızı, hatta bira ve futbolu bile ondan daha fazla sevmeniz. bir çoğu insanın kendisinden tiksinmesine neden olan sebeplerdir.
fedakar olmaması. elini taşın altına koymaması. ben burdayım diyememesi. aslında mantıklı bir nedendir. çünkü ilişkinin gidişatını belirler bunlar...
hepsini geç şimdi köprüye çıkıp istanbul'u seyretmek vardı.
kısa süreli de olsa küsmeyi ayrılmayı koz olarak kullanması,
gereksiz kıskanması,
gereksiz triplere girmesi (evet ara sıra trip atabilir ama gönül alma hareketimin ilkinde yumuşaması gerekir),
canı sıkılınca aradığını hissettirmesi,
eski sevgililerinden bahsetmesi, (biraz akıllı olan yapmaz ama yapanı gördüm)
ve tabiki aldatması, yalana çok sık başvurması (her insan yalan söyler), dengesiz hareketler
özentilik, savurganlık, attığı adımlarda beni düşünmemesi..

yukarıda saydıklarımdan bazıları hemen devreye gireceği gibi bazı nedenler ilişki ilerledikten sonra devreye sokulabilir.
düşüncesizliği, ben ne dersem doğru o'dur mantığında olmasıdır. tabiki empati kuramaması da cabası...
yalan söylenmesi.(şahsen ben bu durumu bizzat yasamıs bi mağdurum.ilişkiye başlamadan ben yalan söylenmesini sevmem, bana yalan söyleme yalan yüzünden ilişki biter diye uarıldıgım halde yalandan vazgecemiyorum.)
önünde koç taşşağı yemesi *
(bkz: uzak mesafe ilişkisi)
salak olması ve kızsal gevelemeler isimli başlık adı altında ele alınması gereken bilimum saçma cümle,tümce veya laf öbekleri.
Daha yeni bir model araba alacağınızı düşündüğünüz ikisine birden binmenin masraflı olduğunu bildiğiniz için.
(bkz: taşak kokusu)

zorunda kalınmadığı sürece yapılmaması gereken eylemdir.
ben seni arkadaş olarak görüyorum zamazingoları.ulan madem arkadaş olarak görüyordun neden birlikte olduk be insan ?
evlenmesi.
kızın:Way efendim nie bana gittiğin yeri söylemedin;bana nie aşkım,cicim demedin gibi saçma sıkıcı sözleridir
sinirden deliye dönünce gerek kalmaz sebebe.
güvenilir olmaması.
sözünü yerine getirmemesi.
2 sene evli olduğunu sakladıktan sonra ortaya çıktığında utanmadan bütün suçu üstüne yıkması ve onunla mutlu olsam senin yanında işim ne,zaten mutlu değilim,zaten ayrılmayı istiyorum,bunalımımdan yararlanıp benimle evlendi.bla bla... gibi klasik evli erkek zırvalarıyla hakaretine devam etmesi
uzun süren bir birliktelikten sonra artık sevgili değil de kardeşmiş hissine kapılmak.
zamana ihtiyacı varmış zamanına soktuğumun.

(bkz: töbe töbe)