bugün

entry'ler (480)

bim kıymasının çok kalın çekilmiş olması

Gerçek kıyma olduğuna eminsen durma al bir tane daha.

marmara üniversitesi

Tezsiz Yüksek Lisans Programı tam bir fiyasko olan okul.10.000 TL ücret alıp, lisans dersleri görmeye geliyorsunuz.Hocalar size güzel bir piliç gözüyle bakıyorlar.
1 yılda öğrendim ki kesinlikle paranızı heba etmeyin.Gidin 3-5 daha verip en kötü özel üniversite de Tezsiz Yüksek Lisansınızı yapın.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

yeni eve taşınmak ve daha yerde kombisiz sekilde yatmak.

özerklik sonucu kürt göçü

Özerlik ve Kürdistan nağmeleri atanlara sorumdur:

Eğer özerklik kurulduğunda asıl(!) ülkeniz olan Kürdistan'a gidecekmisiniz?Ülkenin her yanına dağılmış zengin pkk'lı müteahhitler,inşaat işi,yazlık yerlerde bar işletenler gidecekmisiniz memleketinize?Gitmeyeceksiniz değil mi?

Bu sorudan kastım pkk'yı ve özerkliği savunanlaradır.Bizim kürtle veya türkle sorunumuz yok bizim sorunumuz bölücülerledir.

ak partiyi hala güçlü kılan şey

Kesin ve net yalanlarıdır.Açın adam gibi bir dinleyin.özgürlüklerden bahseder twitter engellenir.Vatan milletten bahseder,bayrak açtırır doğuyu pkk ya verir.Yaln üstüne kurulu bir iktidardır.

alevilerdeki mağdur edebiyatı

Seninde aydınlarını,okumuş ileri gelenlerini yaksalar,Maraşta seninde inancından olan insanları çoluk çocuk hamile demeden ödlürseler karınlarını deşseler,inancını yaşatmayıp seni de hor görseler,sana da birileri mum söndü yapıyormusunuz diye iğrenç iftiralarda bulunsa inan sen bizden çok mağdur edebiyatı yaparsın.Mezhep ayrımı artık bu memlekette kalmadığına inanmak istiyorum.Çoğu kişi bunları aşmış artık insan olduğundan dolayı birbirlerini seviyor ama senin gibi kafasız yobazlar çıkıp böyle şeyler dedikçe tüm insanlığı üzüyor.

pes oynamak vs sevişmek

sevişmek boşalana kadar ama pes arkadaşlarla sabaha kadar tabiki de pes.

recep tayyip erdoğan ın öldüğü gün yapılacaklar

ağlarim hungur hungur.yanlis anlasilmasin uzuntuden degil sevincten.

berkin elvan cenazesine parti bayraklarıyla gitmek

Kesinlikle ayıplanası davranıştır.Bu eylemlerin,bu çocuğun hiç bir partiyle alakası olmaması gerekir.Bu partiler seçimlerde dahi %1'leri geçemezler.Sadece bu olayla direnişe zarar verirler.Orada ki insanlar partilerle alakası olmadan da orada olabilmeliler benim ve bir çoğumuz gibi.

30 tl

AKP destekçilerinin(!) sözlükte yaptıkları görev karşılığı aldığı ve hepimizin az bulduğu para miktarı.

Söyleyin sümeyye ablanıza size azıcık zam yapsın.

30 tl yi kaptıran başlıklar

30 TL ücret için insan beyninin düşünemeyeceği gaddar sözleri sarfeden insanların ücreti kapma olayı.

gezi olayları direniş değil isyandır

isyan sadece Halil Sezai'nin şarkısında geçen bir sözdür.isyan etmeden direnilmez bunu öğren akpli.

her 2 kişiden 1 inin ak parti ye gönül vermesi

Gönül değildir o iyi idrak etmesini bilmeli insan.

egemen bağış ın vatandaşına nekrofil demesi

Hiç yoktan nekrofiliz ya hırsız olsaydık?Bana işte asıl o damga koyardı.Teşekkürler Bağış'cım.

heramis termal tatil köyü

Zorla devremülk satan yerdir.Opet'ten yakıt almam sonucunda beni buraya davet ettiler.Fakat araştırdım internetten ve zorla devremülk satılan bir yer olduğunu anladım.Dikkatli olun o hengamede sözleşmeyi imzalarsanız hayatınız kayabilir.

iş görüşmesi soruları

Mülakata giren arkadaşın anlamayacağı sorulardır.Bir mülakatçı olarak

1)bizi neden tercih ettiniz:şirket hakkında bilgisi var mı bir fikir beyan edebiliyor mu yoksa dünyadan bi haber mi?
2)Aile durumları:Ailesiyle arası nasıl.Ailesiyle arası kötü olan çalışandan tam performans alınamayabilir.
3)5 yıl sonra kendinizi nerede görmek istiyorsunuz:Klişe sorudur artık değiştirilip sorulmaya başlandı.Maksat kalıcı mı olmak istiyor ve ya kendini geliştirebilir mi.
4)Siyah ampul,trafik işareti gibi sorular fikir yürütüp,yürütemediğiniz ve ya bakış açınız nasıl gibi soruların cevabını almak içindir.
5)Neden bu görevde çalışmak istiyorsun bu görev için kendine bir birikim yaptın mı?sorusu:Gerçekten işi istiyor mu ve mesleği için kendini geliştirdimi bunu öğrenmek içindir.

Daha bir çok soru taktiği vardır bunun cevapları çok önemli değildir.Önemli olan kendinizi ifade etmek ve ne yapmak istediğinizi karşı tarafa hissettirmektir.

Her gün açıköğretimden işletme okumuş insan yönetici olmak için başvuruyor ve ne yapmak istediğini bilmiyor.Her gün karşılaştığımız insan tiplerinden biri de gerçekten çalışmak isteyip istemeyen insanlar.Bu insanları işe alırsanız 2 gün sonra ayrılarak sizi zor durumda bırakabiliyorlar.

iK'cılar için önemli olan 3 unsur:

1)işi gerçekten isteyip istemediği
2)Çevresindeki olaylara hakim olup olmadığı
3)Kendine güvenidir.

Sizler de karşınızda ki insana mantıklı ve önemli sorular sordukça olumlu havanız daha da artacaktır.

Ama gidip te
-Ne zaman yönetici olurum
-Ücret beklentim şu kadar TL
-Çalışma şartları ağır mı
-istediğim zaman çıkabilir miyim işten

gibi saçma sapan sorular sorarsanız bilin ki o iş yatmıştır.iK'cılar için soru soran değil mantıklı sorular önemlidir.

milliyetçilerin sokaklara çıkmamaları

Ülkücüler vatan elden gidince,bir kürdistan kurulunca ancak sokağa çıkarlar onda da birbirlerini vururlar.Bu ülkede vatanı en çok sevdiğini dile getiren ülküceler,en az vatan için bişeyler yapan yine ülkücüler.Bizler Gei olaylarında Atamızı,ülkemizi ayaklar altına alınmasından dolayı da sokaklardaydık.Elimizden türk bayrakları,dilimizden onuncu yıl marşları düşmedi.Yeri geldi istiklal marşımızı okuduk*.Ama sizler evlerinizden çıkmadınız.Biz sağı solu kırın dökün demiyoruz en azından destek verip iki yürümeniz bile bize yeterdi.Haa hiç bir ülkücü çıkmadı mı çıktı benim arkadaşlarımdan çıkan destek veren oldu ama çoğu evlerinde pusup kaldılar.iş işten geçtikten sonra çıkmanızın anlamı yoktur.Yanlış anlaşılmasın milleti öldürün demiyoruz asla demeyiz de sadece çokluğumuza çokluk katmanız yeterliydi.Bu ülke refahı kaybolduk sonra yapacak hiç bir şeyimiz kalmayacak.

Edit:Ülkücü arkadaşlar rahatsız oldular heralde.Rahatsız olmayın arkadaşlar herkes böyle düşünüyor.

yasemin allen in ttnet reklamından 250 bin alması

250 Bin tl'ye TTNET'in kulu köpeği olurum.Çıplak pozlar vermeye de hazırım*

sp

(bkz: saadet partisi)
(bkz: Sosyalist parti)

akp olmasaydı uçak geminiz bile olmayacaktı

Mükemmel bir haber.Bir de o gemiyi ve uçağı sürecek vatan evladı pilotlar,kaptanlar,komutanlar da bulduk mu tamamdır.Malum hepsi ya hapse tıkandı ya da istifa etti.