bugün

kadınlarla yatmaktan sıkıldığını söyleyen adamdır.kendisi güzel bir ilişki yerine yemek yapmayı tercih etmektedir.

(bkz: helal sana be celal)
yıllar önce katıldığı bir programda kendisinin biraz yumuşak duruşu olduğunu ima eden sunucuya "benim babama da böyle diyorlardı 5 tane çocuğu var şimdi" diyerek ortamı yıkmış insan.
yazları ortaya çıkıp ortalığı hoplatan şarkıcımız. ama hoştur melodileri benzer olsa da diğer şarkılarına.
insanlık adına hiçbir pratik , jeolojik, biyolojik anlam taşımayan sözler ve eğer müzikse yaptığı tabi, işte ondan yük eden , prodüktör olsaydım ve daha ünlenmeden veya kaset çıkartmadan önce bana gelip kaset yap deseydi,onun bu boş uğraşını ve hevesini kırmak için tüm eforumu fütursuzca harcamakta kusur etmeyeceğim insan.
şarkı sözlerini hiç anlamadığım(hem duyarken hem de okurken anlamadığım) ,tıfıl ,sırıtkan ,garip bir kişidir.övülecek bir yanı yoktur.sevilmesi durumunda şaşırdığım bir şahıstır.
ben bu beyefendinin yazdığı şarkının sözlerini anlamakta hep güçlük çekiyorum.şeytan isimli yaza damgasını vuran şarkısının sözlerini bir kerede dinleyip doğru anlayan varsa beri gelsin.

nasip olsun en güzel aşklar bize bize
adımız bile rastaya cıktı mı yüze bakan yok
sanıyorlar diz çöken aşk önümüze önümüze
bu zamanlar fazla gezenlere vize veren yok diye anlamıştım ki..

nasip olsun en güzel aşkTAN bize bize
adımız biRER HASTAYA cıktı mı yüze bakan yok muş. *
tamamdır, güzeldir, hoştur; zamanında karabiberimdir, aşkımdır zakkumumdur, diyerek; bilimum hatun vücutlarında zeytinin yağına banıp da, zamane gençlerinin idolü olsa da, zamanla itici adamın teki olmuş, yazmış olduğu süper manidar (!) şarkı sözleriyle de, en ''ben $arkının hasını yazarım hülen!'' diyenlerin bile, önünde saygıyla eğildiği (!), bir insan kisvesine bürünmüş, hatunların arkasından koşmak için para** verip, bankalarda hesabına para yatırdığı (!) popstar şahsiyet.

ah bir de, her yeni(!) kasedinde çıkardığı şarkıları yeni(!) diye yedirmeye çalışmasa da, arak melodileri, bilenlere satmasa.
şarkıları arak olsun ya da olmasın berbat bir şarkıcı. şarkıcı bile değil. yıllardır papağan gibi aynı şeyler... sanatçı üretici olur, yenilikçi olur. şu adamın tek bir şarkısı var mı oturup da üstüne düşünebileceğin güzel sözleri olan? saçma sapan sözleri bir araya getiriyor, ona uyumlu müzik koyuyor arkaya, iyi bir aranjör bulup her yaz (tabi ki kış değil, havuz kenarında öylesine dinlenir çünkü bu adamın şarkıları, kışın kim neyini dinlesin) önümüze güzel diye sunuyor.
ritmin ustune sacmasapan sozler yazan, cektigi kliplerde de ikide bir ziplayan bos insan.
müthiş bir işletme zekasına sahip şahıs. yaz geldi mi albümünü çıkarır ve hareketli şarkılarla akılda kaldığı gibi parayı cebine koyar.
sanatçı olduğu iddia edilen kişidir.

ama kendisi bir müzisyenin en büyük kabusu olan "şarkıcı" kalıbından kurtulamayacak olmaya mahkumdur. Hem de en niteliksizinden. ayarında insanlar için;

(bkz: hande yener)
(bkz: fatih ürek)
(bkz: demet akalın)
(bkz: mustafa sandal)
*
daha önce bastan sona calıntı klipler çeken yeni klibinde ise madonna nın jump klibinden araklamalar yapan şahıs.
artık canı istedikçe sevişen adam. *
şuruya, o kişi hakkında yazacağım kelimelerin benden alacağı zamanı bildiğim için, daha fazla yazma gereksinimi duymadığım insan.
bildiğin arabeskçi 2008 model.

"sırf sen sevmiyorsun artık onu seviyorum. yalan."
en kibar tanım: kesinlikle, müzikal anlamda türk pop müziği tarihinin başına gelmiş en büyük felaket olmasına rağmen, en çok kazanan şarkıcıdır. 90'lı yılların başından beri belirgin bir şekilde aptallaştırılmış türk gencinin ruhani lideridir. şimdi ben kendisine normal hayatta çok daha ağır şeyler söylemekteyim ancak hadi burada formata uygun olarak inceleyelim kendisini; serdar ortaç 1994 yılından beri piyasanın içinde, o dönemki korkunç serdar ortaç'ı anımsamaya hiç gerek yok, diyeceğim odur ki 14 sene içinde sadece 3 adet güzel şarkı yapabilmiştir. onlar da nelerdir;
(bkz: yaz yagmuru)
(bkz: geceler uzun)
(bkz: sana uzandım)

hepsi de 1996 çıkışlı yaz yagmuru albümünden, bunun dışında özellikle 2000'li yıllardan sonra müzik ihtiyacını karşılamak için ciddi ciddi serdar ortaç dinleyen insan varsa ona ve yetiştirildiği ortamdan dolayı ailesine acırım. bu adamın konserlerinde coşan ve kendinden geçen "kozmetik" gençliğe ise hayretler içinde bakarım. milletin gözünün içine bakarak "topu topu 7 nota var, kaç beste yapılabilir ki?" veya "ben şarkılarımı 10 dakikada yazıyorum" gibisinden şeyler söyleyebilen bir insan şu anda şöhret basamaklarının en tepesinde ise, bunun özeti bu ülke insanından ilelebet hiçbir bok olmayacağıdır a dostlar, çok net söylüyorum. bir de röportajlarındaki o "kızlar hasta ya bana, hergün başkasıyla yatıyorum, sıkıldım artık, ben bir numarayım" ayakları yok mu yahu? daha dün radyoda senin sesini duyduğumuz vakit millet birbirine düşüyordu "yok kesin kız bunu söyleyen, ya da erkek de olabilir lan" diye... nedir şimdi bu ayaklar? kısacası dinlemeyin, dinletmeyin...
yıllardır kendini tekrar eden "sanatçı".
(bkz: popçu)
(bkz: piyasa)

(bkz: para için müzik zevkini yok etmek)
gelmiş geçmiş en itici türk pop müziği şarkıcısı.*
dünyada nefret edilecek onca kişi, onca şey varken, bu nefreti elimde olmadan kendisine odakladığım şarkıcı. hayır, eksta bir çabaya gerek yok, adını duyduğum an canavarlaşıyorum. tercihtir, şudur budur ama, kendisinden olduğu kadar dinleyeninden de hazzetmem. düzeysizlik, sığlık, kalitesizlik göstergesi, dum tıs dum tıstan başka bi b.k olmayan "eser"leriyle ünlü olabilen şahıs.
ekranı ters çevirip etrafında 13 kere dönüldüğü taktirde aynı sanatçıya benzeyen şahıs.
(bkz: topu topu 7 nota var kac ayri beste yapilabilir ki)
radyoda dinledigim ve ses tonundan kadinmi? erkekmi? diye dusunduren ses sanatcisi.
''Akşam yemeğinde arkadaşlarım, onların kız arkadaşları ve benim sevgilim 25 dakika spagetti, rakı, şarap, balık yapmak bir kadınla yatmaktan daha güzel. Sohbet edip oturup güzel bir gece yaşamak sevişmekten çok daha güzel.''

japon mapon ama şu sözleriyle tüm türk erkeklerinin ortalamasının üstüne çıktıgını farkediyorum. ulan her şey seksten ibaret değil anlayamadık gitti şunu. her gördüğümüz kıza orospu damgasını yapıştıra yapıştıra abaza, hayvan gibi sıfatlar aldık türk erkeği olaraktan. herkesi kastetmiyorum istisnalar var tabiiki. ama kadın obje değil, bir insan ve duyguları var. bunu unutmamak lazım. nasıl yataga atarım düşüncesinden önce nasıl mutlu ederim nasıl mutlu oluruz düşüncesinin ilk sırada olması lazım.
nedense sözlükte kimsenin sevmediği elit $arkıcı.

hayır arkada$ım soruyorum sana nesini sevmiyorsun bu adamın, her yaz inanılmaz güzel $arkılara imza atmıyor mu bu adam, sen elinde olmasan da diline takılmıyor mu yaptığı eserler. e daha nedir bu nefret.

aslında bu adamı ele$tiren bir çok ki$i yalnız kaldığında dinliyor $arkılarını. kıskananlar çatlasın diyorum.