bugün

bir topluluğun saldırısına uğrayınca hissedilen o "beter linç havasını" yanıbaşında solumuş şarkıcı.
eee "etme bulma dünyası"...
--spoiler--
Sevgili Arkadaşlar,
Sizlere ilk defa bu kadar açık ve bu kadar net bir bildirimde bulunuyoruz çünkü buna mecbur bırakıldık...

"Serdar Ortaç" konserinde yaşanan "HAiNCE" ve "ALÇAKÇA" eylem; ESKi ÖTK YÖNETiMLERiNiN organize ettiği Hacettepeli bir grup öğrenci tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu eylemin yapılma sebebi ise geçmiş yıllarda buradan sağlamış oldukları BÜYÜK RANTın artık BURS FONUna aktarılacak olmasıdır. Bu eylem çerçevesinde ne yazık ki üniversitemizin özel güvenlik şirketi olan ATK'nın içinden bir takım şahıslardan da destek almışlardır. Bu olayın bu kadar serbest bir şekilde gerçekleşmesinin tek sebebi budur. Biz bu eylemi günler öncesinden haber almış olmamıza ve defalarca kez ATK'yı uyarmamıza rağmen, göz göre göre bu eyleme izin vermişlerdir. Üniversitenin ve şenliğin güvenliğinden sorumlu tek birim ATK'dır ve bu görevi bile bile yapmamıştır. Amaç ise içlerinden bazı kişilerin geçmiş yıllarda buradaki RANTa ortak olmuş olmasıdır.

ÖTK "ilk defa bu yıl" buradan sağlanacak gelire dokunmayacak ve olduğu gibi "burs fonuna" aktaracaktı. Bu, son derece iyi niyetli ve devrim niteliğinde bir karardı. Fakat bazı çıkar heveslisi insanlar, intikam hırsıyla bu şenliği son gününde sabote ettiler.

ÖTK HAKLI DAVASINDAN VAZGEÇMEYECEKTiR. GÜVENLiK GÜÇLERiNDEN BAZI iNSANLAR SATIN ALINMIŞ BiLE OLSA, ORADA ATILAN ÇATALLAR HACETTEPE ÜNiVERSiTESi YEMEKHANESi'NiN KENDi ÇATALLARI DAHi OLSA(bu çatalların onlara kim tarafından nasıl verildiğinin yorumu sizlere ait) YIPRATILAMAYACAKTIR...

SAYGILARIMIZLA
--spoiler--
serdar ortaç konserinde çıkan olaylar ile ilgili ötk açıklaması bu şekilde.
31 olsa çekilmez. evlat olsa sevilmez.
hacettepe'de yaşanan olaydan sonra sitesine ses kaydı eklemiş şarkıcı.

http://www.sortv.tv/
pop müziğin kaşarı.
(bkz: kim koyarsa koysun allah razı olsun)
Bazı kişilerin, savunurken kantarın topuzunu kaçırdıkları şarkıcı. Serdar Ortaç vatansever zart zurt, ona laf atanlar terörist, dağda kovalıyorsunuz öyle mi? Bu ve bunun gibi neyin ne olduğunun farkında olmayan, farkındaysa da bunu pis bir biçimde kullanan yazılar gördükçe insanın sinir katsayısı yükseliyor gerçekten. Ama Türkiye böyle, ya siyah ya da beyaz görmekte ısrar ediyor insanlar, ya da o renge boyamaya işine geldiğince. Serdar Ortaç denen şahıs, günde 100 kere doğru gösteren bir bozuk saat de olsa, en nihayetinde bozuk bir saat. Bilinçsiz, neyin ne olduğunu bilmeyen, "ama şarkıları çok güzel ona bakmak lazım" diyenler için de şarkılarının bir sike benzemediği kolay yoldan para kazanan bir kişi bu adam. Buna sanatçı diyen de bu işten anlamıyordur. Zevkler ve renkler tartışılmaz demiş ve diyecek olanlar için de, bu iş zevk renk işi değil.
yarın akşam "batum sheriton" açılışında konser verecek olan şarkıcıdır.
sanırım anlaşılmamış yine tekrarlayayım; dağda dolaşan ayı yavruları ve onların destekçileri tarafından sevilmeyen, bu yüzden de saldırıya uğramış adam. o ayı yavrularının destekçilerinin de dağa çıkmalarına gerek yok. şehrin içinde de kendilerini belli ediyorlar. neyse, zamanı gelince temizlenecekler herkesin içi rahat olsun.
şarkıcı demeye bin şahit şarkı sözü yazara demeye matematigin bile bulamadıgı bir rakamda şahit gereken insan. canlı .
bizim evdeki japon balığına çok benziyor. "insanlar çift yaratılır" derlerdi de inanmazdım.
yeni şarkısı hatta roman versionuymuş. http://sortv.tv/Video.Aspx?id=11425
aldığım son dakika bilgisine göre ne yazık ki yeni albümü kara kedi'yi bugün çıkaran şarkıcı.
bu yazın onsuz geçeceğine yönelik büyük umutlarım vardı.
halkın sanattan soğumasının yegane sebebi olduğu iddia edilen, yazın çalışıp kışın hunharca para ezen, yazlık şarkıcı. göbek deliğinden zeytin yemesiyle hafızalara kazınmış; o gün bugündür bir türlü ve ne yazık ki o hafızalardan çıkartılamamıştır.
inci sözlük'ten nasibini alan popçumtrak. aha facebook hayran sayfası, fotoğraflara dikkat:

http://www.facebook.com/p.../Serdar-Ortac/27771595260
dinlediğim herhangi bir parçasına 'nah bu şarkıyı kesin serdar ortaç yazmıştır'dediğim ve %99 ihtimalle tutturduğum, kendisini ilk dinlediğimde uyuz olduğum şarkıcıdır.
"abi valla susmak sana çok yakışıyor." demek istediğim adam.
ajda pekkan ile papaz olmuşlar.
"koskoca süperstarın bir tornacıya ihtiyacı yok tabii ki" demiştir bir şarkı yüzünden.
'Haiti mi, Hakkari'mi...Ben bu yardım işini anlamıyorum. Abuk subuk yerlere yardım etme hevesi başladı. Banane Haiti'den, kendi insanım teneke çatının altında ölüyor. Açlıktan ağzı kokuyor. Adam Haiti'ye yardım ediyor' ve
'Filistin yalnız kalmıştı. Bir tek biz yardım ettik. Filistine yardım kezaki doğrudur kendi dinimden adam' sözleriyle yardım yaparken bile din, dil, ırk ayırmayı başarmış çoşmuş insan. cancağızım yapma sen yardım, nolursun!
hangi liseli bu adamın başlığına bi iki satır yazıldığını görse direkt mekekekeke ahmet kaya vıdı vıdı bıdıbıdı diye bir şeyler ekleme acizliğine düşüyor ya bayılıyorum.
daha yaratıcı yorumları (olumsuz da olsa) hakeden sanatçı. yardım konusuna gelince, söylediği şeyler çok mantıklı. iyi düşünülmeli.
saçma şarkıları olduğunu kendi de kabul etmiş yüce insan. tamam kendisi, yaptıkları, ettikleri insanların beyninde yer etmiş ya da tepki vermelerine sebep olmuş olabilir, şarkıları ayık kafayla dinlenince bi şeye benzemiyor olabilir ama aga, seviyorsan bu tip eğlenceleri, azcık içsen, alsan yanına hatunu/hatunları, allah nasıl gidiyor bu herifin tiz sesi ortamda anlatamam.
çok dinlenince depresyona sokan adam.

bu tespiti nasıl yaptım hemen anlatayım sevgili yazarlar. ben çoğu insan gibi hadi serdar ortaçtan nefret edeyim ıyy iğrenç diye düşünen bir insan değildim. radyoda cıkınca miden falan da bulanmazdı. ama halt yemişim serdar ortaç dinleyenleri eleştirenlere kızarak.
bu adamı dinleyen bir oda arkadaşına sahibim. durmadan, dur durak bilmeden dinliyor. durduramıyorum evet. kulaklık takmıyor, isyan ediyorum bu sefer taktığı kulaklıktan sesi geliyor serdarın. allahım bana fenalık geliyor. sorun belki adamda değil şarkılarını mal mal dinleyen o dinleyici kitlesinde.
ama iddia ediyorum bu adamı fazla dinlemek insanın psikolojisini bozuyor. bu adamı dinlemek zorunda bırakılan insanlar erken deliriyor. bence bu adamı sadece yalnızken dinleme kanunu cıkarılmalı.
(bkz: sövülesi)
neden bu adama bu kadar laf ediliyor anlamıyorum,sanatçı neye göre sanatçı onu bir bilelim önce,jackson pollock denilen bir adam var herif boyayı sallaya sallaya bir çocuğun bile yapabileceği boya döküntüsü resimler yapıyor sanatçı oluyor da serdar ortaç neden olamıyor eğer saçma olduğunu sölüyorsanız.ben saçma olduğunu düşünmüyorum ki çok güzel şarkıları da var,ayrıca madem saçma neden bu kadar fazla dinlenip satılıyor bu albümler,arz talep meselesi,adam satıyor ki bu tür şarkılar yapıyor.herşeyden önce bir emek var,bok atmadan önce bir düşünmek lazım,beğenmiyorsan sen şarkı yap serdar dinlesin şarkı böyle yapılırmış desin yapsın,yabancı müzik beğenenler de aynı kafada,sözleri anlamazlar sadece melodiye bakıp süper şarkı adam harika derler,serdar eğlendiriyor mu evet,keyif veriyor mu evet veriyor e daha ne,zaten tüketim toplumunda yaşıyoruz,herşey bitip tüketiliyor,keyif almaya bakın.herşeyde olduğu gibi serdarın şarkılarında da saçma sözler olduğu doğru ama kafiye zart zurt muhabbetinden adam onu yapmak zorunda,ben eğleniyorum serdarım aynen devam bozma hiç...
kara kedi adlı yeni albümünde en dikkat çeken şarkı " sanırım " dır. dinlenmesini öneririm.
bol zencili.
kendisinden burada özür dilediğim insan.
şarkı yazma konusunda daha kötüsü olamaz diyordum ama "soner kabadayı" diye biri peydahlandı.
abi sen o kadar da kötü değilmişsin, kusura kalma. *

not:
iki medeni insandan biri olark bu entryi girdim ...*