bugün

Ben demeyi zûl gören, bir fanî..
kimseyim.
kim si niz?

görsel
Filmlerde arka plandaki figüranım.

Romanlarda, bir daha asla akla gelmeyen tipim.

Kalabalıklarda fark edilmeyen, yangında en son kurtalıcak şeyim.

Yağmurda seyirci, karda uykucu, baharda güzden kalan tek sararmış yaprağım.
kanye west abimizin karısına ara sıra söylediği yürek okşayıcı hatırlatma.
Beni bırak sen kimsin ?
Youtube'da #senkimsin #whoareyou şeklinde videolar çekiliyor. Güzel bir çalışma, hepimiz insanız, renkliyiz, farklıyız.
Yorgunum, umutluyum.
Ben kim miyim? Hiçkimse ve de herkes.
Adım 216. 215'in bir üst modeli. 2. nesil 16. segment. geliştirilebilir zeka. üstün hareket kabiliyeti ayrıca 7 saat ses ve görüntü kaydı.
düşündüğü vakit hiç kimse olmadığı kanısına varan kişiyim. kimseyi umursamayıp düşünmediği zaman ise gayet önemli olan bir kişi.

evet, doğru. ne zaman birilerini umursayıp ilgilenmeye kalksam hiç kimseymişim hissini yaşıyorum fakat kimseyi takmadan umursamadan yaşadığım zaman ise gerçek bir insan kılığına bürünüp insanların ilgi odağı oluyorum.

fakat bu yapmacık tavırlar kimseyi kandırmamalı. ben, ben olduğum için ben gibi davranıyorum ve bu hiç kimse olmak veya herkes gibi olmak arasındaki ince farktır. kendim olduğum zamanlarda insanların beni umursayıp umursamadığını çok düşünmeyerek zamanın kıymetini bilerek yaşıyorum.
Ben senim...
Ben hayvani duygularımın iyi giyimli haliyim.
Herkesin olmak istediği, ama olmak istemediğim kişiyim.
Babasının prensi cecelist ve dmye tamamen kapalı bir erkek kişisiyim eved.
görsel
Vuuu ar yu?
ah bilsem kim olduğumu sahi ben kimim.
Cok guzel ve soylemesi rahatlatici seydir. Tam olarak soyle soylenir: sen kimsin ya? K vurgulanir ya ile kucumseme tonu verilir. Oh mis.
Cevap olarak da "asıl sen kimsin" denir.
Gülünçtür ki, anlamına aykırı olarak gerildiğimiz anlarda, en yakından tanıdığımız insanlara sorulur, lönk diye.

- Ömrümü yedin Rafet, sen kimsin yaaa!
- Senin kocan, çocukların babasıyım ulen!
- Heee.. Tamam.
muhteşem yüzyıl'da ayar amaçlı sık kullanılan bir replik.
görsel

Resimde nokta şeklinde bile neredeyse bulunamayan güneşin çevresinde dönen ondan da nokta gezegenin milyonda birlik yaşam formlarından biri bile değilim.

Bu kadar küçük ve değersiz olmama rağmen evrende bir tane daha "ben"den varolmayacak. Evrende bulunan ve ben olabilen yaşan formunun ilk ve son örneğiyim.

Evrende bu kadar küçük ve değersiz bir noktanın bile noktasıyken bu kadar değerli ve pahabiçilemez olmanın hazzını yaşıyorum.

Hayat çok güzel. Dışarıdaki hafif tatlı esinti beni kendime getiriyor.
Her şeye rağmen ne güzel bir gün be.

Birkaç gün sonra çok daha güzel olacak. Bana benzeyen bir Noktanın noktası bile hayatımı baştan aşağı güzelleştirebiliyor.
ben kimim? tarzında sorulduğunda daha anlamlı olan sorudur.

(bkz: gnothi seauton)

(bkz: fihi ma fih)

T: bulunduğumuz coğrafyada bir adet kavga başlatma sorusudur.
bazı insanlara ciddi sorulmalı bu soru. ne bu insan hayatına müdahale, sen kimsin?