bugün

dün akşam ki bölümde bekçi'nin boyunu uzatmak için attığı * basketler ve ergun plak'ın onunla alay edişi harikaydı.
ayrıca pastaneci sami abi'nin kızıda harbiden taş.
seçil denilen kızın anarşist olarak anıldığı fakat hukuk okumak istediği dizi. olm anarşistler düzeni reddederler, doğal olarak hukuk kurallarını da reddederler, ne kafası lan bu?
TRT tarafından yayınlanan başarılı dizilerden birisidir. Ancak dizi dram konusunda zayıftır ve bu sahneler sıkıcıdır.
antakyalı amcanın gayet başarılı bir şekilde şive yaptığı dizi.
çok sıcak bir dizi...

hem gülümsetiyor hem de her konuyu pek bir güzel işliyorlar.
çok güzel dizi.en önemli özelliği ailece izlenebilecek düzeyde olması,tek uyuz olduğum husus bekçi nin ehmet demesi.
çatatoy* tarafından telaffuz edilen kimi kelimeler seksenlede yoktu sanırsam? misal bi "denyo", bi "yusuf yusuf" bunlar erken seksenlerde kullanıluyor muydu? hiç anımsayamadım. ya da çok yaygın mıydı diye merak ettiğim...
iki farklı sezon finali yapacak olan dizi. ilk sezon finali bu cumartesi * ve ikincisi 5 haziran salı akşamında yayımlanacak. *
cinselliği, kadın bedenini kullanmadan, belden aşağı vurmadan güldürebilen nadir, eşi benzeri zor bulunan dizilerden. çok çok güzel kesinlikle teşvik edilmeli artırılmalı...
Bu kadar kaliteli konu ve oyuncularla da kötü bir iş yapılabileceğini kanıtlayan dizi. "Almancı" Şahin karakterinin beş dakikada bir poff'layıp durmasından gına geldi.
sürekli tekrara düşen dizi. iyi, güzel, hoş ama baydı yani. ahmet o kadar minibüsçülük yaptı adama bir seksenler minibüs sahnesi çekmediler arkadaş.
geçenlerde markette karşılaştığım lise edebiyat öğretmenimin kızının, (takriben 9 yaşında) çok televizyon izlemesinden yakınılması üzerine hangi dizileri izliyorsun bakalım soruma, 'seksenler var, ay çok seviyorum ya' diyerek cevap vermesi üzerine varlığını öğrendiğim dizidir. daha izlemedim. güzel mi ki?
uzun dizi süresi nedeniyle baymakta olan dizi. özellikle mizahi diziler bir buçuk saat civarı boyunca çekilmiyor. bir yerden sonra aynı espriler tekrar etmeye başlıyor. bu sadece seksenler dizisi için değil, çoğu komedi dizisi için geçerli malesef. gavurda bu tarz diziler en fazla 20-25 dk. sürüyor. o yüzden de tadı damağında kalıyor insanın. keşke bizim ülkemizde de dizi süreleri kısalsa. en azından 30-40 dakikaya inse...
isminin seksenler, canlandırılan dönemin ise yetmişler olduğu dizi.
Akıl dolu diyologlar içeren dizi(!)

- ne bakıyorsun?
- ne bakması be. belediye baksın sana.
- pöff... ne belediyesi?
- istanbul belediyesi hahihuhahihu...
güzel ama sanki bi haller olmuş dizi.

bir de günümüzün jargonları ne arıyor habire? daha önceden de vardı:
Nurten teyze: ... mı acaba?
Alamancı Şahin: anladın sen onu hee...

Bu ikisi de 2000lerden sonra hayatımıza giren deyimler.

Bu dizi Behzat'ı çeken ekipte olsa illaki daha iyi olurdu diyorum.
sezon sonunu çekmeleri gayet iyi oldu.
çünkü dizi inişe geçmeye başlamıştı, şimdi toparlarlar hiç olmazsa.
müzik için güzel moda için kötü yıllardı.

moda için kötüydü, zira bigudili kabarık, sonradan kıvırtılmış saçlar modaydı. kot altına giyilmiş dili dışarda spor ayakkabılar.

müzik için güzeldi, zira şu anların idolleri o yıllarda çıkmıştı; michael jackson, madonna...

o yüzden kesinlikle hayata damga vuran yıllardı.

türkiye'de darbe yılları ve özal gölgesinde geçti, ama yine de türkiye bile bu yılların esintisinden kendisini kurtaramadı:

(bkz: sezen aksu)

trt'de çernobil haberlerini izlerken, jackson'ın ve madonna'ın yeni kasetlerinin haberlerini dinlerdik.

şimdilerde efsane olmuş o kasetlerin.

ilk hallerinin.

pardon, kaset mi dedim ne?
tiyatro gibi dizi.
Birol Güven yaptıysa kötü olmalı kompleksi nedeniyle tam olarak hakkı verilememiş ama bana göre son yılların en güzel dizilerinden biri... hayır, birol güven ismi yüzünden ne diye bu kadar kasılıyor? nasılsa tadında bitirmeyi bilmeyen bu adam yüzünden ileride bu dizi fena halde bayacak. orası kesin. şimdi, oyuncusu, yönetmeni, senaristi(murat aras) formdayken tadını çıkarmaya bakmak lazım. birol güven var, kaçın! diye bağırmak mantıksız.
gerçekten kötü dizi. sürekli gülme efekti var gülünecek bir şey yok, oyunculukların çoğu kötü özellikle rasim öztekin gibi bir üstad saçma bir ses tonu ile oyun vermeye çalışıyor, bunaltıyor.

sırf eskileri yad ediyor diye eleştirmemek mantıksız.
ezan okuyan saati daha yeni bulmuş olmaları sebebiyle beni güldüren dizidir.
TRT'nin yaptığı diziler içinde 7 Numara harici izlediğim tek dizisi.

(bkz: 7 numara)
ramazan itibariyle tekrar sahalara dönmüş dizi.
bugün saat 21:45'te ramazan için çekilen yeni bölümleriyle trt 1 ekranlarında olacak über dizi.