bugün

Samsung'tan, Type-C'ye geçiş yapan Apple'a gönderme

görsel
Apple yazilim olarak dunyada en onde giden sirkettir samsung google in catisinin altinda bir nevi neyse zenginin mali zugurdun cenesi gidip asgari ucrete isyan edeyim.
Apple'ın maalesef kazanacağı versustur. Yıllarca Samsung kullandım. Note8'de 6 ram kasıyor ve sorun çıkarıyordu. Sonra iPhone 8+ kullandım. 3 gb rami vardı ve hayatımda kullandığım en seri ve pratik elektronik cihazdı. Tek eksisi kaba olması.

Edit: 8 plus'ı 4.800'e alıp 4 ay sonra 5.000'e sattığımı da eklemeliyim. Önemli bir detay zira Samsun'un böyle değer tutması mümkün değil.
iphone marka tuzağıdır, her şeyden ekstra para ister, kulaklık girişi olmasın, şarj aletini kutuda vermeyelim ekstra alsınlar. samsungda öyle bişey yok. al 2000 lira telefon rahatına bak. ama iphone x alsan 8000 nişeyler ekleyeyim desen 10000.
Apple vs samsung da denen karşılaştırma kazananın olmadığı

görsel
ikisini de kullandım kullanıyorum. zaten bilgisayar konusunda samsung diyene gülerim genel olarak da telefon konusunda da apple ın yaptıkları bana daha kullanışlı geldi yalan yok. ki bir android hayranıyımdır.
apple telefon diye piyasaya dildo sürse satın alacak milyonlarca çomarvar.
telefon konusunda apple
bilgisayar konusunda samsung'tur.

kusura bakma apple ama o fiyatlar ananın amına girsin. ayrıca işletim sistemin bir boku desteklemiyor.

not: macbook sahibiyim. ammmy bile çalışmıyor.
Apple tabiki.
biri ekran üretir, diğeri ekran ürettirir.
win win durumu var yani. samsung ekran üretir apple'a satar para kazanır, apple ekranı telefonuna takar para kazanır.
Biri oyuncak uretir, diğeri telefon.
Samsung varoşu ve Apple'ı aynı cümlede kullanmak ayıp bir durumdur.
Yavaş amk uçmayın. Adama bak kendini lansmanda Apple ceosu falan sanıyor.
Apple alırsın 2 sene sonra aynı fiyata satarsın samsung alırsın 2 sene sonra 3te 1 fiyatına a101'de görürsün.
iki markanın da en üst düzey telefonlarını kullanan biri olarak söylüyorum ki ikisinin de kusurları var ve birbirlerine tam olarak üstünlük kurdukları söylenemez. apple'ın işletim sistemi ios çok sade, kullanışlı ve sistem kararsızlığı daha az iken samsung'un android'i biraz daha kusurlu. öbür yandan ise akıllı telefonda tasarım yapmak, oyun oynamak, yüksek sesle müzik dinlemek; yani güç istiyorsanız samsung'un işlemcileri(ram) apple'ın işlemcilerine oranla çok güçlü. ekran açısından da samsung'un daha önde olduğunu düşünüyorum. full hd'den bile daha net çözünürlüğe sahip ekranları telefonlarına monte ediyor. apple'ın buna karşı koyduğu şey ise app store'u, itunes'u, imovies'i ve diğer multimedya mağazaları olabilir. yine de ikisinin de yarıştığını düşünürsek bu rekabet ikisinin de yararına olacaktır. çünkü ekonomi piyasasında rekabet inovasyonu tetikliyor. dolayısıyla iki marka da rekabet ettikçe çok çok iyi teknolojileri ortaya koyacak. birbirlerine üstünlükleri yok, etkiledikleri belli kullanıcı kitleleri var. bu kitleleri ellerinde tuttukları sürece ikisi de marka değerini koruyacaktır.
Tabiki yazılım ve donanımı en iyi şekilde birleştiren apple..
gerek alfabetik gerekse üstünlük bakımından apple in başa yazılması gerekir.
Apple'in yanına dahi yaklaşamaz Samsung.
4s, s4
5s, s5 isim hırsızı adamlar isim koymak bukadar zormu arkadaş. Gajgdtmg yazsan marka model oldu işte.
apple her türlü alır. üzgünüm samsung. öyle götü android e yaslamakla yürümez herşey.
görsel
2 dunya markasi, ve milyonlarca dolar kazanan firma.
ikisininde urunleri guzel.
(bkz: kardes kardes oynayin)
apple neredeyse hiçbir yenilik getirmeyen, tek özelliği stabil çalışması olan makineler üretir ki bu da yazılım-donanım nedeniyledir. bunlara istediği ücretlerle eve en kralından i7 makine toplanır.

samsung teknoloji konusunda apple'ı çoktan bafilemiş, yazılım konusunda da birlikte çalıştığı ürünleri oldukça geliştirmiştir. fiyatları da apple'ın yarısı bile değildir. kore kökenlidir, candır.
biz burada tartışır ve kıyaslama yaparken milyon dolarlar kazanan firmalar.
aynı bokun laciverti, ikiside tüketiciyi sikmeye odaklanmıştır.