bugün

samsung vs apple

iki markanın da en üst düzey telefonlarını kullanan biri olarak söylüyorum ki ikisinin de kusurları var ve birbirlerine tam olarak üstünlük kurdukları söylenemez. apple'ın işletim sistemi ios çok sade, kullanışlı ve sistem kararsızlığı daha az iken samsung'un android'i biraz daha kusurlu. öbür yandan ise akıllı telefonda tasarım yapmak, oyun oynamak, yüksek sesle müzik dinlemek; yani güç istiyorsanız samsung'un işlemcileri(ram) apple'ın işlemcilerine oranla çok güçlü. ekran açısından da samsung'un daha önde olduğunu düşünüyorum. full hd'den bile daha net çözünürlüğe sahip ekranları telefonlarına monte ediyor. apple'ın buna karşı koyduğu şey ise app store'u, itunes'u, imovies'i ve diğer multimedya mağazaları olabilir. yine de ikisinin de yarıştığını düşünürsek bu rekabet ikisinin de yararına olacaktır. çünkü ekonomi piyasasında rekabet inovasyonu tetikliyor. dolayısıyla iki marka da rekabet ettikçe çok çok iyi teknolojileri ortaya koyacak. birbirlerine üstünlükleri yok, etkiledikleri belli kullanıcı kitleleri var. bu kitleleri ellerinde tuttukları sürece ikisi de marka değerini koruyacaktır.