bugün

eskiden buralar hep nokia'ydı.
biri güney kore diğeri amerika firmasıdır. şimdi duygusala bağladım karşılaştırmaya devam edemeyeceğim.
samsung apple iphone model telefonlarının ekranını üreten tek firmadır.
aynı bokun laciverti, ikiside tüketiciyi sikmeye odaklanmıştır.
samsung un avukatları apple ınkinden daha uyanıktır.
samsung 2,5 milyar doları 5 centler halinde ödeyebilir. *
samsung, galaxy s ii ile iphone'un anasını yatırmış gibi duran bir firmadır. ama aynı anda apple annesiyle karşılıklı çay içmektedir. çok teşbih yaptım ama oldu heralde.
apple ın iphone 5 i çıkarmasına karşılık samsung un galaxy s4 atağı yapmasına sayılı günler kaldığı basına sızmıştır.
görsel
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
iki dünya devi elektronik cihazlar üreticisinin karşılaştırılmasıdır. iş bu başlık cep telefonu odaklıdır .

samsung : ayda 2-3 model piyasaya sürer son zamanlarda donanımsal olarak çok üst seviye ürünler sunmaktadır. her ürününde diğerinden bir eksik bir fazla donanım koyar. radyo, ram, kapasite, kamera özellikleri vs.
ayrıca normal halk olarak tabir edebileceğimiz orta kesimin de rahatlıkla alabileceği , ürünler de sunar. bu ürünlerlede net'e girilir fotoğraf çekilir vs .

apple : 2-3 senede bir ürün çıkarır tüm dünyayı meraklandırır kendi reklamını dahi meraktan sağlar. fiyatları çok yüksektir orta sınıf pek yanaşamaz.
lakin samsungtan daha sağlam şaseli ürünlerdir. gel gelelim 700 liralık samsung tel ile halledilebilecek bir çok hizmeti 2 bin liranın altına sunmaz.
görsel
Apple'ın maalesef kazanacağı versustur. Yıllarca Samsung kullandım. Note8'de 6 ram kasıyor ve sorun çıkarıyordu. Sonra iPhone 8+ kullandım. 3 gb rami vardı ve hayatımda kullandığım en seri ve pratik elektronik cihazdı. Tek eksisi kaba olması.

Edit: 8 plus'ı 4.800'e alıp 4 ay sonra 5.000'e sattığımı da eklemeliyim. Önemli bir detay zira Samsun'un böyle değer tutması mümkün değil.
samsung buzdolabi, camasir makinasi, lcd tv uretir. apple uretemez.
biz burada tartışır ve kıyaslama yaparken milyon dolarlar kazanan firmalar.
Apple alırsın 2 sene sonra aynı fiyata satarsın samsung alırsın 2 sene sonra 3te 1 fiyatına a101'de görürsün.