bugün

ekmeden biçip, vermeden almak istemek.
kızların işi gücü bırakıp kendisiyle ilgilenmesini istemek. kizların messenger'da hemen cevap yazmasını istemek. (bkz: kizlarin msn de hemen cevap yazmamasi) bunu sağlamak için bir şeyler yapmamak ama istemeye devam etmek. geronimo'ya selam etmek.

edit: bunu da hatalı bakınız verilmiş diye silmişsiniz ama hatalı değli o bakınız. parantez içindeki bölümü okumayın, yine anlamlı. aferin.
namus namus dıyıp baskasının karısına kızına laf atmaktan gerı kalmamak.
makyajlı kızlardan haz etmediklerini söyleyip nerde ortam kızı varsa onlara yazılmak.
(bkz: tembellik)
- ayak parmak aralariyla oynamak.
- denize külotla girmek.
- hatun kesmek.
- yolda omuz atmak.
her sevgilisiyle yatıp evleneceği kızın el değmemiş olmasını istemek.
sokak ortasında "pipim kaçmış mı kontrolü" yapmak. hayır ne yoklayıp duruyosun orda işte!
*
türk kızlarını her daim genellemeleri.

bir maç kazanıldığında, mutluluklarını tabancalarla ifade etmeleri.

göbeklerini eritmemeleri ama fıstık gibi kızların onlara yazmalarını beklemeleri.
(bkz: her sevgilim versin ama karım bakire olsun) zihniyeti. *
-yol ortasında tombala çekmek.
-yol ortasında kemer çözüp pantolonunu düzeltme.
-çirkin kızlara angelina jolie gibi davranıp g.tünü kaldırmak.

ilk aklıma gelenler...
tüm sevgililerinden vermesini istemek ama evleneceği kişinin bakire olmasını şart koşmak
not: bakın böyle özeleştiri yapan türk erkekleri de var*
Edit: entrylerde "tombala çekmek" olduğunu da gördüm de gereksiz bir açıklama yapayım dedim: o hareket biraz mecburiyetten yapılır yer çekimi yüzünden. yapılmazsa acır ve yürümek azap olabilir.
-eğer bu birlikteliğe başlarsak eve giriş çıkışların şimdiki gibi olmaz tabi. belli bir sınırlama getirmemiz gerekir.
+nasıl bir sınırlama?
-yani belli bi saate kadar tabi ki dışarda olabilirsin.
+mesela?
-işte hava kararmadan..
+:S:S:S
-ha bu arada yanında ben varken istediğin saate kadar dışarda olabilirsin. *
(bkz: sadece derken)
- Araba sahibi olunca bütün kızların kendisine vereceğini zannetmek.
- Güzel giyinerek adam olunacağını zannetmek.
- *Tikiliği meziyetten saymak.
- Delikanlık mefhumunu sadece sözde bırakmak.
- Kendisine "bebeğim" diyen sevgiliden ayrılmak.
- Sigaraya başlayıp üstüne ilk birasını içince adam olup büyüdüğünü zannetmek.
- Bir kaç ayrı erkekle yanyana gezerken gördüğü kıza çeşitli yakıştırmalar yapmak.
- Kendisine ait olmayan mallarla "mal"lık yaparak hava atmaya çalışmak. *
Ne istediklerini bilmemek.

anneleri ile izledikleri hafif erotik filmlerin kadin karakterlerinin olmayacak karisimini aramak.

Saca basa makyaja hatta egitime bakip, evlenilecek kiz, eglenilecek kiz ayrimi yapmak.

Guclu ve kendi ayaklari uzerinde durabilen kadinlardan korkmak, ama boyle bir kadin ile karsilasinca dibi dusurmek.

"Ogretmen gibi" bir meslekten hem calisip hem evine bakacak es aramak. *

Sikayetci olduklari "turk kizi" karakterinin turk toplumu ve turk erkekleri tarafindan dikte edilen ogelerden olustugunu anlayamamak.

eslerini kendi sulalelerinin bir tur mali olarak gormek, eslerinin hizmete yatkinligi uzerinden akrabalar ile sidik yarisina girmek. Eslerini annelerine ezdirmek.

Kendilerinin nereden ciktigini unutup kendi milletinin kadinlarina fiziksel ve kulturel ozellikleri nedeniyle kin beslemek.
bi sürü olumsuz şeyin yanında *,

- sevdiği kızı ölümüne sahiplenebilmesi. *
- maço oluşu. *
yemek yerken ve yedikten sonra ağzını ekmekle silmek.
ha birde şu vardır, sevgilisinin sıfır kol bile giymesini istememek ama açık saçık kızlara salyaları akarak bakmak hatta bakmakla kalmamak gözleriynen yemek, laf atmak.*
(bkz: yalansam söyle)
başlık tümüyle elden geçirilecek olursa, sadece türk erkeklerinde olan özellikler, özel yetenek isteyen negatif hareketlerdir.
o halde ben de bir şey ekleyeyim:
- bir kızı giyinişine rağmen, makyajına rağmen, deliliğine rağmen, dik başlılığına rağmen, özgür ve güçlülüğüne rağmen; hatta bazen bu özellikleri yüzünden sevip, sonra da sırf ilişkinin emir vereni olmak için zorla hepsini değiştirip, kendi sevdiğinden hariç, farklı bir kız yaratmak: efendi, söz dinleyen, sevgilisinin sözünden başka şey yapmayan, susan, az makyaj yapan, etek giymeyen...
hayır kardeşim, o zaman senin sevdiğin kız yeni oluşturduğun kız olmuyor ki. bir de zorbalıklarınla kızı kendinden uzaklaştırıp gereksiz tartışmalarla ilişkinizi yıprattığınla kalıyorsun. zaman eski zaman değil, artık ilişkilere iki taraflı bakılıyor. sense hala üstünlük kurmaya çalışıyorsun: sana buradan tarkan ın "aşk" adlı şarkısını armağan ediyorum:
"... bir güç savaşı değil bu kendi haline bırak! galibi yoktur ki hiç, aşk bu unutma.." *
yolda güzel bir hatun gördükleri zaman bayana içlerine düşecekmiş gibi bakarlar ardında elleri direk apış aralarına gider ve utanmadan orasını kaşırlar. bir de bunların biraz daha kibarı vardır; onlar açık açık pantolonun üstünden değil de nezaketen ellerini ceplerine sokarlar oradan gerçekleştirirler kaşıma işlemini.
otogar, havaalanı, yada sokak lambasının altı * * yani herhagi bir yerde çömelip dirseklerini dizlerinin üstüne koyup, kollarını ileri uzatarak tespih sallamak, sigara içmek gibi aktiviteleri bazen bir saat boyunca yapmak. ulan o nasıl bir kas sistemidir. adamın bacağı uyuşmaz mı be?
- simdi eve gideceksin degil mi?
+ hayır daha oturuyoruz, muhabbet güzel.
- hımmm, saat de 23.00 olmuş, bir bayanın bu saatte dısarda olması dogru mu?
+ valla ben suan dısarıdayım, bi yanlışını görmedim.
- nasıl döneceksin eve?
+ arkadasım bırakacak.
- arkadasın kız mı, erkek mi?
+ farkeder mi?
- eder aslında.
+ bence etmez. sonuçta arkadasım.
- cevap bekliyorum.
+ hemen cevap veriyorum; sanane!!
- kızma hemen.
+ görüsmeyelim.
- tamam haddimi astım özür dilerim, sana güveniyorum.
+ allah'ım sana geliyorum..
*
bu kadar tribe, çocukça davranışlara, kendini ağırdan satmalara, sırf adilik olsun diye bekletmelere, çocuk sesiyle konuşma şirinliklerine, küçük hesaplara, aşk kadınlara mahsus güzel bir şey, seks erkeklere mahsus bir hayvanlıkmış gibi davbranmalara katlanmak sadece türk erkeklerine mahsus bir enayiliktir.
serçe parmağını yarısına kadar kulak deliğine sokup seri şekilde yukarı-aşağı yaparak kulak deliğini kaşımak da örnek verilebilir.
sokakta kızın yanından geçerken türkü çığırma.